okbytbily
22.10.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Australský Senát odhlasoval, že není OK být bílý

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Ano, vážně čtete dobře. Jistě si pamatujete geniální marketingovou akci z minulého roku, kdy se na sociálních sítích objevil hashtag “it is OK to be white”, tedy, že je v pořádku být bílý. Logicky, kdo s takovým tvrzením nesouhlasí, tak říká opak, tedy že není v pořádku být bílý. Slogan měl dokázat, že takzvaný boj proti rasismu je ve skutečnosti boj proti bílým, a že co nejvíc těmto nemocným lidem vadí, je naše samotná existence. Hysterie, se kterou mnozí reagovali, to dokázala. A nyní se to prokázalo i v australském Senátu, ve kterém většina senátorů odmítla podpořit tvrzení, že být bílý je jednoduše OK.

O návrhu nechala hlasovat známá australská politička Pauline Hanson ze strany One Nation. Kromě vyjádření k výše zmíněnému tvrzení chtěla nechat hlasovat i o tom, že senátoři uznávají nárůst protibílého rasismu a útoků na západní civilizaci.
Ačkoliv byl výsledek hlasování těsný, a souhlasila s ní i první senátorka afrického původu Lucy Gichuchi, 31 senátorů versus 28 hlasovalo proti. Být bílý podle nich OK není.HANSON

Když Hanson svůj návrh představovala, řekla, že “každý, kdo sleduje noviny, nebo tráví čas na sociálních sítích, musí uznat, že protibílý rasismus je na vzestupu, stejně jako útoky na ideály západní civilizace”.

“Také bych byla ráda, kdyby Senát udělal správnou věc a uznal, že je jistě ok být bílý. Tak jednoduché prohlášení by mělo být bez debat, ale mnohé senátory podezřívám, že budou mít problém říct to,” dodala.

“Lidé mají právo být hrdí na to, odkud pocházejí, bez ohledu na to, zda jsou černí, bílí, nebo strakatí. Pokud se na tom neshodneme, je myslím dobré říct, že protibílý rasismus je v naší společnosti přítomen.”

 
 

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.