australprem
20.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Australský premiér odsoudil slova Erdogana, že protimuslimští Australané, kteří navštíví Turecko, budou domů posláni v rakvích

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA/LEA VOJTEKOVÁ

Jako velice urážlivá odsoudil australský premiér Scott Morrison slova tureckého prezidenta Erdogana, kterými po incidentu na Novém Zélandu počastoval Austrálii. Rodnou zem útočníka.

Turecký vůdce objíždí s videem z útoku před volbami zemi a útok označuje za útok na Turecko a islám obecně. Během přepadení mešity byli zraněni i tři občané Turecka.

Erdogan dokonce varoval, že pokud “protimuslimští Australané navštíví Turecko, budou zpět posláni v rakvích”, tak jako jejich předci na Galipolii. Dějišti bitvy během První světové války.

Australský premiér Erdogana vyzval k upřesnění jeho slov a k jejich odvolání. Což je ovšem jen další ústupek tomuto islamistickému diktátorovi, který rozumí jen síle.

Premiér Erdogana dále obvinil, že zrazuje odkaz prvního tureckého prezidenta Mustafy Kemala Atatürka, který kdysi vyzval k míru mezi oběma zeměmi. Na starém bojišti je památník, který nese jeho slova: “Není rozdíl mezi Johnem a Mehmedem. Poté, co na této půdě ztratili své životy, se i oni stali našimi syny.”

Podle Morrisona se Erdogan vzdaluje snahám Atatürka vytvořit z Turecka moderní národ.

Že zpráva řádně zacloumala i obyčejnými Australany dokladuje komentář, který zveřejnila na svém facebookovém profilu Lea Vojteková: 

Postřílení muslimů na Novém Zélandu se dostává do diplomatické roztržky mezi Tureckem a Austrálii. Toto mi poslal kamarád žijící v Austrálii:

,,Ahoj Leo, jen Ti chci dat vedet, ze to zacina byt zde docela zajimave. Turecky diktator Edrogan kvuli masakru v Christchurs prohlasil, ze “jestli novozealandane a Australani pojedou na dovolenou do Turecka s antimuslimskymi nazory, vrati se domu v rakvi jako jejich dedove.” Zde zjevne narazel na Prvni Svetovou valku, konkretne na bitvu u Galipoli, kde prave padlo spousta australanu a novozealandanu. Mistni lide si zde rok co rok pripominaji tuto tragickou udalost velkymi pametnymi oslavami zvanymi ANZAC (Australian & New Zealand Army Corps). V obou zemich je to den volna (svatek) a jiz brzy rano za usvitu se v kazdem meste schazi lide u valecnych pamatniku, aby spolu zavzpominali (byl jsem take). Toto je nesmirna urazka pro Australsky a Novozealandsky lid a Scott Morrison (Australsky premier) si pozval okamzite na koberecek tureckeho ambasadora. Ten mu vysvetloval, ze to bylo receno s emocemi, coz ale Scott Morrison odmitl a zada dalsi vysvetleni. Pro nej i pro NZ premierku jsou ted – cituji “vsechna diplomaticka reseni na stole”. Sam jsem zvedav, jak tohle skonci. Australakum se na internetu vari krev. Zatim ahoj.”

Chápete to? Tisíce a tisíce islámských útoků jsou “v pohodě” a máme si na ně zvyknout. No a nastane jeden útok bílého muže a Erdogan už vyhrožuje? Tady je vidět, že sami sebe považují za nadřazené nadlidi.”

Za mne asi toto: co kdyby mu odpověděli, že dokud nejsou poměry nevinných obětí (míním tím spíš obětí, které neměly s vrahem absolutně nic společného) zabitých islámem zhruba vyrovnané s muslimskými oběťmi zabitými teroristy ze zbytku světa, není se o čem bavit? Jaká by asi byla jeho reakce?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 916 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.