australprem
20.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Australský premiér odsoudil slova Erdogana, že protimuslimští Australané, kteří navštíví Turecko, budou domů posláni v rakvích

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA/LEA VOJTEKOVÁ

Jako velice urážlivá odsoudil australský premiér Scott Morrison slova tureckého prezidenta Erdogana, kterými po incidentu na Novém Zélandu počastoval Austrálii. Rodnou zem útočníka.

Turecký vůdce objíždí s videem z útoku před volbami zemi a útok označuje za útok na Turecko a islám obecně. Během přepadení mešity byli zraněni i tři občané Turecka.

Erdogan dokonce varoval, že pokud “protimuslimští Australané navštíví Turecko, budou zpět posláni v rakvích”, tak jako jejich předci na Galipolii. Dějišti bitvy během První světové války.

Australský premiér Erdogana vyzval k upřesnění jeho slov a k jejich odvolání. Což je ovšem jen další ústupek tomuto islamistickému diktátorovi, který rozumí jen síle.

Premiér Erdogana dále obvinil, že zrazuje odkaz prvního tureckého prezidenta Mustafy Kemala Atatürka, který kdysi vyzval k míru mezi oběma zeměmi. Na starém bojišti je památník, který nese jeho slova: “Není rozdíl mezi Johnem a Mehmedem. Poté, co na této půdě ztratili své životy, se i oni stali našimi syny.”

Podle Morrisona se Erdogan vzdaluje snahám Atatürka vytvořit z Turecka moderní národ.

Že zpráva řádně zacloumala i obyčejnými Australany dokladuje komentář, který zveřejnila na svém facebookovém profilu Lea Vojteková: 

Postřílení muslimů na Novém Zélandu se dostává do diplomatické roztržky mezi Tureckem a Austrálii. Toto mi poslal kamarád žijící v Austrálii:

,,Ahoj Leo, jen Ti chci dat vedet, ze to zacina byt zde docela zajimave. Turecky diktator Edrogan kvuli masakru v Christchurs prohlasil, ze “jestli novozealandane a Australani pojedou na dovolenou do Turecka s antimuslimskymi nazory, vrati se domu v rakvi jako jejich dedove.” Zde zjevne narazel na Prvni Svetovou valku, konkretne na bitvu u Galipoli, kde prave padlo spousta australanu a novozealandanu. Mistni lide si zde rok co rok pripominaji tuto tragickou udalost velkymi pametnymi oslavami zvanymi ANZAC (Australian & New Zealand Army Corps). V obou zemich je to den volna (svatek) a jiz brzy rano za usvitu se v kazdem meste schazi lide u valecnych pamatniku, aby spolu zavzpominali (byl jsem take). Toto je nesmirna urazka pro Australsky a Novozealandsky lid a Scott Morrison (Australsky premier) si pozval okamzite na koberecek tureckeho ambasadora. Ten mu vysvetloval, ze to bylo receno s emocemi, coz ale Scott Morrison odmitl a zada dalsi vysvetleni. Pro nej i pro NZ premierku jsou ted – cituji “vsechna diplomaticka reseni na stole”. Sam jsem zvedav, jak tohle skonci. Australakum se na internetu vari krev. Zatim ahoj.”

Chápete to? Tisíce a tisíce islámských útoků jsou “v pohodě” a máme si na ně zvyknout. No a nastane jeden útok bílého muže a Erdogan už vyhrožuje? Tady je vidět, že sami sebe považují za nadřazené nadlidi.”

Za mne asi toto: co kdyby mu odpověděli, že dokud nejsou poměry nevinných obětí (míním tím spíš obětí, které neměly s vrahem absolutně nic společného) zabitých islámem zhruba vyrovnané s muslimskými oběťmi zabitými teroristy ze zbytku světa, není se o čem bavit? Jaká by asi byla jeho reakce?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 936 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
34 komentářů