DUFEK2
20.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Ať zkrachují … pár poznámek k Dufkovi

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Pár poznámek,které by neměly zapadnout po rozhovoru s odborářem Bohumírem Dufkem,
který nejen hospodským vzkázal, ať zkrachují.

Bohumír Dufek v TV duelu obrátil a nevolal po krachu restaurací a dalších firem. Chvíli poté, když byl sám, se znovu „hrdinně” postavil do boje za konec živnostníků a drobných podnikatelů v segmentu služeb. Mnozí z vás mu již od plic řekli, či napsali, co si o tomto „nápadu” myslí. Tak jen stručné shrnutí. Po tvrdé odborářské šichtě si na limonádu (pivo prý nepije) bude muset zajít na ústřední výbor rodné strany. Jinde mu totiž pšenka nepokvete.

My podnikatelé jsme zvyklí na volnou soutěž. Ta je obvykle tvrdá, ale ve většině případů férová. S panem Dufkem se neshodneme. Jsme každý z jiného těsta. Přesto i on (tedy pokud zase nezmění názor) přijal jeden důležitý argument Podnikatelských odborů. Viníkem ekonomického dopadu koronakrize na živnostníky a malé podniky je zcela a bezvýhradně vláda. Je to premiér se svými ministry, kdo znemožnil mnoha oborům podnikat. Jsou to oni, kdo stále mluví i o jejich následné finanční podpoře. Bohužel zůstává jen u slov, které zazní na tiskové konferenci. Realita je totiž úplně opačná. Vládní opatření pomoci jsou jen špinavé finty a triky. Ministři hlasitě proklamují, že podporují živnostníky a drobné podnikatele a přitom dělají vše pro to, aby jim nemuseli vyplácet nic.

Příkladem je kompenzační bonus. Vláda tvrdí, že každému, komu znemožnila výkon podnikatelské činnosti, vyplácí 15 000 korun měsíčně na ruku. Ministři pak veřejnosti tají, že z toho okamžitě skoro 5 000 každému hned seberou. Kompenzační bonus není podpora podnikání. To je obdoba podpory v nezaměstnanosti. Náhrada příjmů, které má živnostník na to, aby zaplatil nájem za své bydlení a služby s ním spojené, jako je elektřina, voda, plyn, internet. Pokud něco zbude, mohou koupit třeba dětem boty. Na podporu podnikání nedostává živnostník vůbec nic. Ve chvíli, kdy požádá o kompenzační bonus – říkejme tomu almužna – nesmí již žádat o žádnou další podporu. Nemá nárok na podporu pro své zaměstnance (Antivirus), nemá nárok na Covid-nájemné. Veškeré náklady na podnikání hradí ze svého, ač nemá žádné příjmy. (vládní opatření, žádosti včetně odpovědí na otázky najdete přehledně zde.) Ze dne na den se tak desítky tisíc živnostníků a podnikatelů, bez vlastního zavinění, ocitlo na samé hraně dna. A slibovaná pomoc se rozplynula, jak pára nad hrncem.

Vládní představitelé mají často tendenci dehonestovat ty nejmenší. Ale živnostníci a drobné podniky to je sůl každé země. Na nich stojí ekonomika. Namísto, aby podpora směřovala tímto směrem, rozhodla se naše vláda dělat kšefty s Čínou, podporovat všelijaké kamarády, nakupovat předražené zdravotní pomůcky a testy. Prostě máme tu partu lidí, kteří určují pravidla a zároveň na těchto pravidlech sami bohatnou. To je nehoráznost. Pokud se vláda nezačne chovat rozumně, tak na to doplatíme úplně všichni, nejen živnostníci a podnikatelé. Všichni zchudneme a země se dostane do obrovských potíží. Další vlády, které přijdou, až tahle padne, to budou dávat do pořádku mnoho let. Pane premiére, ministři, začněte spravovat tuto zemi s péčí řádného hospodáře. Podpoříte živnostníky, drobné podniky i jejich zaměstnance. Ne, jako doposud, jen pár korporací a agroholdingů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 455 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.