lenin
22.11.2012
Kategorie: Společnost

Ať žije VŘSR, aneb :”Tož kurva sódruzi …

Sdílejte článek:

… si nebudem nechat vod tejch modráků a černoprdelníků chcat na lebzňu. Bych se málem styděl, že su komunista. Každé votápek má plnó hubo Klémy a Stalina, že pré masakrovali lidi, kurva, co měli dělat, dyž fachali na revoluci, že jo. Zase vyhráli válku, dyť by ti blbečci dneska žvatlali germánsky a hajlovali jak na spartakiádě. Do Jáchymova s nima, ještě dneska. By je přešly rópy. Všechny. Tupohlava, Čuníka, buzeranta TakyDalíka a tu jejich smečku. Buržousti zasraný tunelářský. Pět rumů, Jaryno, a mě eště gambáč! “ Odposlechnuto v nálevně nevalné cenové skupiny při hledání místa k obědu, úterý 6.11.2007, pracovní den, 11 hodin 35 minut.  

Pětice montérkových manekýnů zcela evidentně vypadala na to, že tady sedí již delší dobu. Jejich stůl byl posetý nedopitými pivy, prázdnými štamprlaty, popelník přetékal nedopalky od cigaret. Jeden z partičky měl již v tuto dobu dosti velké problémy s udržením rovnováhy a moče. Výčepní, připomínající právě exhumovanou zombici se startkou v levém koutku, přinesla požadované občerstvení a kalným zrakem zaměřila nás, nově příchozí.

Naše zaječí úmysly a údiv nad návratem do dob reálného socialismu, překonal hlad a zvědavost, co tato vesnická zájezdní hospoda může vůbec nabídnout. Usadili jsme se tedy a požádali o jídelní lístek. “Smažák, guláš, tlačenka a vejvar,” zarecitovala víla zralá na totální generálku, tiskoviny nemaje. 

Když jsme po kratším rozhovoru pochopili, že slovo “vejvar” neznameníá oškubání zákazníka po jídle, ale hovězí polévku, a guláš, že je zaručeně letošní, odhodlali jsme se k objednávce. “Matony už neny,” zašprýmovala potěšená servírka a doporučila k pitnému režimu pivo, rum nebo točenou limonádu.

 

“Fando, tři vody !” vyrušila kolegu ze sledování zajímavého televizního programu a odkvačila do kuchyně. My zatím poočku sledovali vedlesedící úderku socialistické práce a chca-nechca poslouchali stále hlasitější debatu.

 

“Neměli bysme jít zase chvilku kopnout?” tázal se benjamínek skupiny. “Simtě, staré někde šuká Andulu na služebce, dneska nikdo už nepřnde a zejtra se vykecáme na šutry a posraný počasí,” rozhodl – zřejmě cappo di tutti – a vrátil se k politickému tématu. “Tož řekni Pepine jestli za nás nebylo lepší ? Barák sem postavil do štoku, žigulika sem měl první ve vesnici, stará byla v jezédé v kuchyni, ani kačku za žrádlo sme nemuseli dávat. Vobčas sem prodal ňákou naftu z traktora a fuškou pošolichal trabanta náčelníkovi. Kurva, škváry sem měl jak Ročíld.”

 

Mezitím jsem byli poctěni teplou žlutou vodou s pěti nudlemi a třemi hrášky. Dochutili jsme to vyžádanou solí a pepřem a s velkým sebezapřením jsme se pustili do konzumace.

 

Ozvala se rána a nejméně schopný stachanovec v kombinéze s logem velké nadnárodní plynařské společnosti spadl ze židle. Nutno podotknout, že jeho kumpáni reagovali okamžitě. Pomohli mu zpět do vertikální polohy a objednali turka. Vedoucí brigády z toho okamžitě vyvodil důsledky. “Jaryno, Tondovi už rumajzla nenalévé! Hoď po nás pět gambáčů a štyry velký.”

 

“Zétra by byl lampioňák a vohňostroj,” pokračoval poté nerušeně v soudružském výkladu povýšený traktorista. “Co dneska, hovno. Čunek nakrade tři melouny a eště bere ta sviňa dávky. Já lítám jak debil po óřadech a nevydojim z nich víc ja štyrku za měsíc. A to sem musel barák přepsat na mamu a káru jako darovat tatovi. Se na to tady asi vyseru a pudu na dávky úplně. Ségra má ňákýho kravaťáka a ten blekocal něco, že bych mohl na fakany brát kolem patnácti táců. Dyž by mi nechali tu štyrku a starý dali invalidku na ty záda, tak vobčas něco načerno zmáknu pro (jméno jsme nerozuměli) a budu vysmáté jak jojo,” zněl hostincem monolog ekonomického specialisty.

 

Před námi se objevil guláš a ošatka rohlíků. “Knedle došly,” oznámila zasloužilá servírka a namalovala na účtenku tři padesátky, dvojku a dvanáct čárek. Bylo znát, že vybraná pochutina je excelentním dílem místního mistra kuchaře. Opravdu se to dalo jíst a dokonce to bylo i dostatečně teplé, škoda že rohlíky zřejmě pamatovaly Husáka na Hradě.

 

Idylku poněkud narušil Tonda. S hromovým rámusem odstrčil židli, vytřeštil zrak a zrychleným krokem se vydal směr toalety. Bohužel nedoběhl. Obsah jeho žaludku ve třech vteřinách změnil polohu a bylo možno jej detailně prozkoumat na záchodových dveřích a částečně též na zádech poblž sedícího hlavního výčepního, který až do této chvíle stále nerušeně sledoval novácký seriál.

 

“Ty vole, tys mě poblil!” velmi správně zhodnotil situaci vrchní. Vzhledem k tomu, že inkriminovaný žaludeční potížista byl asi štamgastem, přešel však během okamžiku z bojové pozice Mika Tysona na vlídnější:”Jaryno přines tomu praseti hadr a kýbl ať to tady umeje, já se du převlíct!”

 

Naše porce zůstaly tedy nedojedené a začali jsme toužit po zaplacení a rychlém odchodu. Skanzenu u hlavní cesty jsme už měli plné zuby. Čeho je moc, toho je příliš. Mávli jsme na Jarynu nesoucí kbelík. Malinko zkoprnělý Antonín převzal nářadí a za hrobového ticha začal s úklidem.

 

“Chvilu počkejte, šéf se převlíká,“ odvětila obstarožní krasavice a zapálila si další startku. To už otrnulo i vedlejšímu stolu. “Dófám, že teďka Jura s Vojtó ty modrý straky sestřelijó. Po tem Čuníkovi,” nerušeně pokračovaly v politickém školení hlavní montérky. “Kurvy esesácké. I s tém tuneltatou na hradě. Akorát nevím proč tam netlačijó teho Dynsbýra. Ten Špejchar, nebo kýho šlaka se menuje ani neznám. Prej je z Ameriky. Tož kurva se mi moc nelíbí. Eště sem přitáhne ten radar. Psali v Haló novinách, že nás pak budó bombardovat z Iránu. Ale von asi ten Jura ví co dělá. Se mi líbilo, jak je teďka vyprcal s tou Zuzanou. A Standa taky. Jó, tak se to dělá. Asi má teho amíka vochočenýho.”

 

“Tak chlapi dáme eště ruma. Zétra je ten svátek.” “Jakej vole ?” otázal se greenhorn. “Seš mladej, hovno znáš Rudane,” poučoval staršina. “Ale až to vezme do ruky Jura s Vojtem, jak to teďkonc rozjeli, tak to budeš recitovat i vo půlnoci. VŘSR, vole. To my starý kovaní to známe, viď Pepine. Tak da zdrastvujet !!!”

 

Konečně došel hlavní vrchní s trojicí sklenic točené limonády. Po naší námitce, že jsme již po jídle a pití tedy nechceme opáčil něco ve smyslu, že to přece nevyleje, spočítal účet včetně všech zbylých natvrdlých kusů pečiva v ošatce a posbíral bankovky i drobné, námi odpočítané na halíř. Dýško nebylo.

 

“Nejradši bych jim to tady poblil taky,” pravil kamarád po odchodu z restaurace, “i s těma sfingama za výčepem.” “Já taky,” souhlasil jsem, “ale i toho oslavovače VŘSR. Toho hlavně.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.