200602-trump-biden-al-1416_fb7d28b30f0cc3c46cae6e4b7811a13c.fit-760w
2.7.2020
Kategorie: Politika

Ať to dopadne jakkoliv…

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes opět obrátíme naše zraky za Velkou louži a budeme pokračovat v prokydávání velkého amerického chlívku. Troufal bych si říci, že se jedná přímo chlív Augiášův a tento příměr v tomto článku ještě několikrát zazní. Zkrátka budeme se dále věnovat dění v USA, protože ať se nám to líbí nebo nelíbí, budeme tím značně ovlivněni. Mnohem víc než děním v Rusku. 

V mém předchozím článku jsem pokládal řečnickou otázku, za rozsáhlé americké protesty, které stále neutuchají, jsou znamením mnohem větších problémů, které je tam čekají. Tvrdil jsem (a zatím na tom stále trvám), že současné protesty obsahují mnoho nevých prvků, které ty předchozí neobsahovaly. 

V mezičase jsem si o tom párkrát popovídal s Masterem, který je víc kovaný v angličtině, zároveň jsem si přečetl články o tom, fejsbůk přichází o reklamy od globálních firem, protože nedostatečně cenzuruje. Se zájmem jsem si u Kechlibara přečetl o profesoru Hudlickém, který je ve svém seniorském věku známý rasista non plus ultra a hlavně jsem sledoval to mlčení našich pravdomluvných médií, které jen velmi krotce glosovaly události, protože nepřišly notičky, jelikož se jejich sponzoři ještě nerozhodli, jak se k americkým událostem postavit. 

Jo, víte co mě zaujalo? Koukal jsem na nějaké fotky té autonomní zóny v Seatlu, kde se střílí jak v brazilském slumu a víte co tam měli za plakát? Že ta jejich zóna je bez ruských provokatérů… Oni těm kecům o Putinovi, který vládne i v USA asi fakt věří. Jestli je to nějaká všeobecně rozšířená úchylka, tak USA skončily, jen o tom ještě nevědí. 

Ať přemítám jak přemítám, mohou americké prezidentské volby vůbec dopadnout dobře? Master tvrdí, že do voleb se situace už moc nevyhrotí, to co tam mají, to samo o sobě vypadá jako v roce 1860 těsně před válkou severu proti jihu. Ale dovedete si představit, že Trump znovu vyhraje? Jaké rodeo se spustí? Obzvlášť když CNN už zase chrlí zprávy, že Trump na Bidena ztrácí. Myslíte, že je tak nereálné, aby Trumpovi nějaký ten USA stát vyhlásil neposlušnost? Aby se tam vytvořila nová konfederace proti nové unii? 

A obráceně… dovedete si představit, co bude následovat po Bidenově vítězství? Hon na čarodějnice, hon na trumpovy příznivce, další autonomní zóny = slumy = násilí. Nové úděly, které se budou podobat zlatým stalinským časům, samozřejmě ve jménu svobody a demokracie. 

Mají Spojené státy vůbec nějakou pozitivní možnost? Ať vyhraje jeden nebo druhý, bude to vždycky strašný průser, vlastně se to liší jen tím, zda demokraté budou hýkat blahem nebo vzteky. Je vůbec nějaká možnost, aby z toho ten jejich stát a národ vyváznul? Je vůbec možné hnuj z augiášova chlíva nějak vykydat, nebo existuje jen ta héraklovská možnost povodně, která všechno vyplaví vinný, nevinný? 

Skoro mám na mysli Nolanův film Den nezávislosti… že přiletí ti mimozemšťani a všichni si uvědomí, že existují horší problémy než Trump nebo Biden. Jinak moje fantazie poněkud selhává.  USA mají sice mnoho nepřátel, ale žádného, který by je opravdu ohrožoval. Pořád mají hóóódně velkou a silnou armádu. Vlastně mají tu smůlu, že je žádný nepřítel nemůže sjednotit. Jen ještě více rozdělit a popíchnout proti sobě. 

Je to takové paradoxní… i USA se připravovaly na minulou válku. Nastavěli letadlové lodě, vyzbrojili milion mužů, postavili nejlepší letadla a všude mají své zájmy i základny. Svět špiclují jejich družice, svět stojí na jejich dolaru i dluhopisech. A ejhle… nepřítele nemají venku za babylónskými hradbami. Mají ho doma. Sami ho vychovali v naději, že ho budou levně a efektivně posílat na ty tam venku. A on se jim rozlezl doma. Nejen mezi těmi chudými  a vykořisťovanými. Nejen mezi černými a obyvateli ghet. Ty demonstrace organizují děti bohatých bílých… které to vůbec nepotřebují, ale přesto to velmi šikovně a proškoleně dělají. Naučili se to na školách… 

Tak snad jedině ten koroňák… že by znovu získal na síle a zastoupil ty mimozemšťany jako smrtelný nepřítel. Jinak si nějak nedovedu představit, že by se tam situace mohla uklidnit. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 882 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.