telicka2
18.7.2016
Kategorie: Společnost

Arogantní Telička: Já zaplatil na daních tolik, že z nich žije spousta lidi dost dlouhodobě

Sdílejte článek:

COM 18|07|2016

Europoslanec Pavel Telička odpovídal na dotazy čtenářů na Parlametních listech. Ladislav Lipš mu mimo jiné napsal, že Telička by si měl uvědomit, že občané jsou něco jako jeho zaměstnavatelé: „Žijete si s dobrým platem i díky nám, měl byste tedy občas skládat účty!“ vyzval Teličku. Politik na to odpověděl, že poznámky o platu už jsou dost otřepané a hlavně mimo. „Já zaplatil na daních tolik, že z nich žije spousta lidi dost dlouhodobě. Možná i Vy.“

Touto arogantní odpovědí, zcela mimo realitu, však narazil. Na sociální síti se mu dostalo rázné reakce, která však velmi dobře vystihuje odtržení tohoto politického parazita za hnutí ANO od reality:

Kdyby mi toto řekl, pan europoslanec Telička, tak bych neváhal mu na místě rozbít hubu! Toto je arogantní pohrdání lidmi. Toto je sprosťáctví a hulvátství v té nejvíc krystalické podobě!

Lidmi, kteří platí daně, z kterých jsou do Europarlamentu posílány peníze, z kterých právě JEMU je vyplácena mzda!

Nikdy jsem nežil z dávek, a ani moje dcera nedostala žádné dětské přídavky, žádnou podporu, ani v Čechách, ani nikde jinde. Dokonce když jsem se ptal na “sociálce” zda má moje dcera na něco nárok, bylo mi sděleno, že nikoliv, protože já jsem sice občan České republiky, ale moje dcera se narodila ve Velké Británii a matce, která není občankou České republiky. A že jediné na co má moje dcera nárok je. Požádat, až bude dospělá, o Český pas, na který má nárok, a bude potom smět v České republice platit daně! Bude smět platit daně? No to je paráda.

Všechno jsme museli zaplatit sami. Dokonce i svoje školy v Austrálii a Velké Británii jsem si platil z vlastní kapsy!

Předcházející “zaměstnání” pana europoslance Teličky, bylo – lobbista, stejně jako pan lobbista Janoušek, stejně jako pan lobbista Šlouf, pan lobbista Háva, nebo pan lobbista Dalík.

A co to je lobbizmus, přeloženo do češtiny?!

Je to ovlivňování rozhodnutí přijatá vládou, je to úmyslné prosazování cílů zájmových skupin, je to ovlivňování úředníků, zákonodárců, je to ovlivňování legislativy a zvolených poslanců v parlamentu, ve prospěch těch zájmových skupin, které nemají stejné cíle jako prosazují poslanci parlamentu zvoleni v řádných volbách voliči. Je to obcházení řádných voleb, je to obcházení soutěže politických stran o přízeň voličů a hlavně jde o to »mít vliv« bez odpovědnosti, je to svinstvo!

(V.Řehák)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 2 611,00 Kč
Vybráno 7.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 121 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.