Ursula
18.9.2020
Kategorie: Politika

Arogance Evropské komise nemá obdoby

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝV době, kdy Evropu zužuje systematicky tvořená pandemie, kterou vnímají všichni, ovšem každý jinak, si Evropská komise žije nadále ve své bublině a vytváří nereálné chiméry. Stále více se ukazuje, že opilec Juncker byl slabým odvarem Ursuly von der Leyen. Tato německá politička, o jejímž tragickém vedení ministerstva obrany u našich západních sousedů jdou legendy, povýšila na teoreticky nejmocnější ženu Evropy. To i s přihlédnutím na postavení Angely Merkelové. Zdá se, že tento tandem zvýrazňující aspekty germánského vnímání vedoucí úlohy na našem kontinentu je skutečně nejnešťastnější verzí vedení Evropy.

Evropská komise, přestože je nevoleným orgánem, dělá vše proto, aby převzala absolutní vliv na EU. Protože její členové již pochopili, že to nebude tak snadné, vytvářejí neustálý tlak a zároveň do různých směrnic umísťují různé dodatky, které často salámovou metodou tu koncentraci moci v jejich rukách přeci jenom navyšují. EK si dala další úkol. Převzít vládu nad evropskými státy je prioritní, sloužit má k tomu, aby jí do postupné likvidace všeho, co dosud fungovalo, nikdo nemluvil. Nástrojem se stal úplně nesmyslný hon za jakousi uhlíkovou neutralitou. Takže si vyjmenujme vše, co tento grál von der Leyenové zasáhne.

Automobilový průmysl se dostal do smrtelné agónie. V době, kdy americké a japonské automobilky částečně ignorují jakoukoliv snahu elektrifikovat dopravu po silnicích, přičemž Tesla sice patří k momentálním lídrům ve vraždění spalovacích motorů v osobních automobilech, ovšem nikoliv díky prodejním úspěchům, ale s pomocí obrovských dotací, jsou evropští výrobci legislativou tlačeni k nesmyslným omezením a kompromisům. Postupným snižováním emisí si svévolně Evropská komise nárokuje rozhodovat o desetitisících pracovních míst, o možnostech cestování a přemísťování se po kontinentu. Navíc v době, kdy jsou elektroauta prostě drahá, nepraktická, s bateriemi ekologicky náročnými na výrobu i likvidaci, ve stupni vývoje vzdálenému značně použitelnosti vozidel se spalovacími motory. A přidáme li absolutní nepřipravenost elektrických rozvodných sítí a přicházející navyšování cen elektrické energie při uvědomění si dostatku ropy, u které dle posledních poznatků dochází k obnově a navíc je objevováno plno nových ložisek, pak jde o ukázku arogance úředníků z Bruselu.

Energetika doznává totálních změn. Uhelné elektrárny pomalu končí a hornické oblasti budou zakonzervovány. Co bude s místní komunitou, to je nejasné. Udělat ze všech hnědouhelných dolů jezera a rekreační oblasti asi jen tak nepůjde. Černouhelné doly poskytovaly zaměstnání mnoha horníkům, na kterých jsou závislí poskytovatelé dalších služeb. Samotné elektrárny jsou dalším oříškem. Torza těch uhelných straší po Evropě už nyní. Přidejme k nim teplárny a zamysleme se nad tím, co je má nahradit. Plynové nebudou řešením, protože parta kolem Leyenové si na plyn brousí zuby. Atomové jsou samozřejmě perspektivní tam, kde je Zelení nesabotují. Rakousko, Německo se jich zřekly, Francie je s tím druhem výroby elektřiny dlouhodobě ve vztahu přátelském. Polsko a Česká republika chtějí na jádru fungovat nadále. Norsko má své vodní turbíny a je v relativním klidu. Pak tu máme větrníky a solární panely. Kapacita je u nich omezená, navíc jsou pro přírodu rozhodně nesympatickým doplňkem a vrtule větrných elektráren doslova škodí svému okolí. Obří ventilátory vysušují prostor kolem sebe. Solární panely i větrníky jsou ekologicky náročná zařízení poté, co doslouží a musí být likvidovány.

Doprava i bez osobních automobilů bude mít problémy. Nákladní přeprava nahradit elektřinou nepůjde, to se týká jak kamiónů, tak i lodí. Přidejme letadla a máme tu jak solidní zdroj CO2 vypouštěného Leyenové pod nos, ale zároveň možnost opačným směrem vytvořit daň ve formě šíleně drahých povolenek a odpustků. A tím i zdražení všeho, co je třeba přepravovat. Dalším postiženým bude zemědělství. Snaha obvinit dobytek z vypouštění CO2 a metanu, a tím donutit Evropany jíst trávu a hmyz, je další ukázkou idiocie.

Vše výše uvedené se dotkne domácností. Ceny vystoupají do nesmyslné výše u tolika produktů, že nás to vrátí o desítky let zpět, což platí pro Evropu, zatímco Amerika a Asie si dál budou dělat to, co uznají za vhodné. Novým počinem Evropské komise je snaha dostat peníze z prostých občanů pomocí poplatků za používání plynových kotlů a těch na tuhá paliva. Také za používání teplé vody ohřívané v teplárnách. Europoslanci místo aby bránili své voliče i pozice, které jim umožňují ovlivňovat chod Evropy, se většinou spokojí s vysokým platem a následných výslužným a Evropské komisi přenechávají kompetence. Kontinent se tak řítí do propasti i bez koronaviru. Nedojde li k naprosté změně v politických výšinách či mohutnému odporu samotných Evropanů, nečeká nás vůbec nic hezkého. Vylhaná čistota ovzduší po zavedení nových opatření je pouhou chimérou. Možná začíná vhodná doba na hledání vhodných oblastí, kde je svět ještě normální a dá se tam žít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 472 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)