prymulahamacek
26.9.2020
Kategorie: Politika

Arogance a důvěra

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVAProtože se z vášnivých diskusí o koronaviru pořád nemůžeme dostat, a jak vidím čísla, nějakou dobu to ještě potrvá, zkusím nyní na problém nahlédnout z jiné strany.

Jedna část společnosti stále více přemýšlí o potřebnosti, přiměřenosti a zákonnosti přijímaných opatření, a druhá část, sužovaná strachem, na tu první nevraží, protože za tím vidí jen bezohlednost, pohodlnost, ekonomické zájmy a výsledek v podobě “tisíce mrtvých”.

Když se ale podíváme tam, kde se rozhoduje, co vidíme?

Obrovskou aroganci.

Domnívám se, že plukovník Prymula, nově jmenovaný ministr zdravotnictví, snad vůbec nechápe, že je představitelem státní moci a že tuto moc smí vykonávat jen způsobem, který mu určí zákon. Ministr ani žádný jiný státní úředník nesmí dělat nic, co mu zákon neukládá, a jakékoliv omezení, které občanům uloží, musí být učiněno na základě zákonného zmocnění a jen v nezbytných mezích.

Bohužel, když slyším pana plukovníka, připadá mi, že mu to někdo zapomněl říci. Rozhodně nezpochybňuji jeho odbornost. Ale povšiml si, že občané nejsou vojíni, kteří cvičí v předepsaných rozestupech pořadová cvičení?

Pokud nemáme přistoupit k tvrdé represi, která vzbudí ještě větší odpor, je nutné, aby představitelé státní moci, kteří rozhodují o přijímaných opatřeních, byli především důvěryhodní.

A jaké důvěry požívá nový ministr? S ekonomickými podivnostmi z minulosti, chybějící bezpečnostní prověrkou a vlastními zájmy ve zdravotnictví?

Pan ministr v tom ovšem není sám. Ministr vnitra Hamáček sice na jaře v červené mikině hrozil pokutami, ale klidně seděl v době nouzového stavu na poradě s kolegy bez roušek a ještě se u toho nechal vyfotit.

Jaký vzkaz vyslal občanům? Jednoduchý: ani já sám nevěřím v účinnost opatření, která vám nařizuji a která chci tvrdě vymáhat. Tomu přece rozumí i ten nejhloupější občan.

To se pak ale nelze divit, že ochota podřídit se vládním opatřením klesá, mediální panice navzdory.

Pokud by chtěla vláda zavést skutečně účinná opatření, musí zajistit, aby o nich rozhodovali lidé nejen kompetentní a odborně zdatní, ale také důvěryhodní a pokorní.

Jinak nám ani tisíc odborníků nepomůže.
Absenci důvěry nelze kompenzovat odborností.
A odbornost se dá získat, důvěra se dá jenom ztratit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 908 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.