islamisti
24.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Arabové: Západ musí přestat ustupovat islamistům

Sdílejte článek:

KHALED ABU TOAMEH

  • “Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami.” — Mohammed al-Sheikh, saúdský spisovatel na Twitteru, 29. října 2020.
  • “Není pochyb o tom, že k současné vlně terorismu přispěla předchozí shovívavá politika Francie vůči [muslimským] extremistům a francouzské zákony zaručující právo na azyl a imigraci každému cizinci, který se ocitne ve Francii.” — Hailah al-Mashouh, saúdská publicistka a politická analytička, nezávislý zpravodajský server Elaph, 5. listopadu 2020.
  • Muslimská světová liga (Muslim World League) varovala, že islamisté při realizaci svých politických projektů slaví nemalé úspěchy v nemuslimských zemích, pod kouřovou clonou školení imámů a financování islámských charit.
  • Mnoho Arabů a muslimů nyní varuje před současným jasným nebezpečím, které islamismus představuje pro různé společnosti, a to zejména ty na Západě. Tyto muslimské osobnosti prokazují zaujmutím takového veřejného postoje velkou odvahu a přesvědčení. Jejich doporučení, aby západoevropské státy na svém území vymýtily islamistické organizace, je životně důležité.

Nedávné teroristické útoky spáchané muslimy ve Francii a Rakousku by měly sloužit jako varování pro Evropany, kteří již dlouho ustupují extremistickým muslimským politikům a organizacím.

Toto varování v posledních týdnech zaznělo od rostoucího počtu publicistů, politických analytiků a politiků z arabských a islámských zemí. Jejich hlavní poselství Evropanům zní: Politický islám je hrozbou nejen pro nemuslimy, ale i pro muslimy a Araby. Evropané se musí probudit a musí začít s muslimskými extremisty bojovat.

“Za šíření nenávisti a terorismu ve světě jsou odpovědné organizace propagující politický islám,” řekl saúdský spisovatel Mohammed al-Sheikh.

“Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami.”

Abdel Moneim Ibrahim, přední bahrajnský politický analytik, napsal, že Francie nyní ošklivě doplácí na své “dvoření se” politickému islámu.

“Trpí teď Francie za svoji bohorovnost a laxní bezpečnostní sledování desítek teroristických organizací působících pod rouškou charitativních a islámských společností, memorování Koránu a výuky arabštiny, a desítek imámů působících ve francouzských mešitách, kteří podněcují násilí a nenávist a sympatie k džihádistickým teroristickým skupinám?”

“Ano, to je dnešní realita. Francie nese část odpovědnosti za to, že z důvodu svobody projevu a svobody náboženství tyto podezřelé organizace nezrušila…”

“Francouzská vláda velmi dobře ví, že ve Francii existují podezřelé islámské organizace podporující teroristické činy. Je také velmi dobře obeznámená s tím, že terorismus ve Francii a ve zbytku evropských zemí financují a podporují Turecko – konkrétně vláda [tureckého prezidenta Recepa Tayyipa] Erdogana – a Katar. Turecko a Katar se spoléhají na podezřelé spolky řízené Muslimským bratrstvem a dalšími teroristickými organizacemi, jako jsou Al-Káida a Islámský stát.”

Pokud bude Francie s politickým islámem nadále koketovat, varoval Abdel Moneim Ibrahim, “tak budou nevinní Francouzi i nadále platit velmi vysokou cenu.”

Palestinský politický analytik Adli Sadeq poukázal na to, že v mnoha západních zemích se s Muslimským bratrstvem stále zachází jako s “umírněným politickým hnutím”.

Mnoho zemí, řekl Sadeq, odmítlo označit Muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci, protože ji mylně považují za “umírněnou” skupinu. “Tvrdit, že Muslimské bratrstvo je centristické a umírněné, nedává smysl,” argumentoval. “Mezi nimi a džihádistickými skupinami není žádný rozdíl.”

Tuniský redaktor a politický analytik Alhashimi Nawiri vyzval západní země, aby své vztahy s islámskými organizacemi přehodnotily:

“Ukázalo se, že tyto [islámské] organizace jsou ve své ideologické podstatě fašistické skupiny, které nemají nic společného s demokratickými hodnotami.”

“Teroristické útoky páchané na Západě, mají vážný dopad na soudržnost západních společností a států. Je to ale důsledek podpory a neomezeného působení těchto [islámských] politických hnutí. Přítomnost těchto skupin v západních zemích vrhá stín na miliony muslimů, kteří tam žijí a kteří jsou povinni (po každém teroristickém útoku) prokazovat svoji nevinu a objasňovat, že islám nenese vinu za tyto skupiny a jejich činy.”

Francii za její smířlivou politiku vůči islámským organizacím vyčinila také saúdská publicistka a politická analytička Hailah al-Mashouh:

“Není pochyb o tom, že k současné vlně terorismu přispěla předchozí shovívavá politika Francie vůči [muslimským] extremistům a francouzské zákony zaručující právo na azyl a imigraci každému cizinci, který se ocitne ve Francii.”

Hailah al-Mashouh také doporučila Evropské unii postavit mimo zákon a trestně stíhat všechny politické islámské skupiny – zejména ty, které jsou přidruženy k Muslimskému bratrstvu – a uvedla, že takový krok by byl v boji proti terorismu účinnou zbraní.

“Jediným možným rozhodným řešením [teroristických] útoků je kriminalizace a vyhoštění extremistických skupin,” zdůraznila al-Mashouh. Dále dodala, že západní země by se měly poučit z tvrdého zákroku Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů proti skupinám přidruženým k Muslimskému bratrstvu, které byly z těchto dvou zemí vypovězeny. Varovala, že pokud tyto skupiny nebudou z Francie a dalších západních zemí vyhoštěny, tak to povede k dalšímu násilí a krveprolití.

Muslimská světová liga (Muslim World League), panislámská nevládní organizace, jejímž deklarovaným cílem je objasňovat skutečné poselství islámu “propagováním umírněných hodnot podporujících mír, toleranci a lásku”, varovala, že politický islám je extremistická, nebezpečná a násilná ideologie.

Francii, Rakousku a dalším západním zemím, které umožňují Muslimskému bratrstvu, a jeho přidruženým organizacím na svém území neomezeně působit poslala Muslimská světová liga tento vzkaz: “Myšlenky politického islámu jsou založeny na šíření nenávisti, zasahování do záležitostí států a ovlivňování jejich národní soudržnosti, jakož i na podněcování násilí v západních zemích za účelem uskutečnění jeho politických cílů.” Muslimská světová liga dále varovala, že islamisté při realizaci svých politických projektů slaví nemalé úspěchy v nemuslimských zemích, pod kouřovou clonou školení imámů a financování islámských charit.

Několik dalších významných arabských a muslimských mediálních osobností a politických analytiků doporučilo Evropanům, aby si dávali pozor na finanční a politickou podporu, kterou skupiny přidružené k Muslimskému bratrstvu dostávají z Turecka, Íránu a Kataru.

Faisal J. Abbas, šéfredaktor deníku Arab News, poznamenal, že muslimským teroristům pomáhají v západních zemích “zlomyslné ruce” Turecka.

“Tyto zlovolné režimy vždy rády zneužívaly náboženství k získávání politických bodů a naprosto profesionálně v tom umí chodit například Írán,” napsal Abbas. “Používají náboženství ke svým politickým cílům a k vyvolávání a podněcování nenávisti. Prožíváme těžké a nebezpečné časy.”

K Abbásovu upozornění na úlohu Turecka, Íránu a Kataru při financování a podpoře islámských skupin a jednotlivců v západních zemích se přidal i tuniský spisovatel Al-Habib al-Aswad, který napsal, že “terorismus se změnil v průmysl vedený islamisty toužícími po světovládě, jejichž myšlení zamrzlo v ideologii historických islámských výbojů do zemí nevěřících a jejich okupaci.”

Al-Habib al-Aswad varoval, že Turecko a Katar financují islámské organizace, milice a média na Západě a dodal: “Blíží se nová vlna terorismu, která by mohla být ještě násilnější než ta předchozí.”

Mnoho Arabů a muslimů nyní varuje před současným jasným nebezpečím, které islamismus představuje pro různé společnosti, a to zejména ty na Západě. Tyto muslimské osobnosti prokazují zaujmutím takového veřejného postoje velkou odvahu a přesvědčení. Jejich doporučení, aby západoevropské státy na svém území vymýtily islamistické organizace, je životně důležité. Bezprostředním důsledkem pokračující politiky ustupování islamistům budou další hrůzné vraždy v ulicích evropských měst.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 488 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.