palestinaarab
23.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Arabové mají už “nevděčných” Palestinců plné zuby

Sdílejte článek:

KHALED ABU TOAMEH

  • “Je hloupé spálit vlajku mé země a současně po mně chtít, abych vás zdravil.” — Dr. Waseem Yousef, emirátský akademik na Twitteru.
  • “Když vidím, jak někteří Palestinci pálí vlajku mé země kvůli mírové dohodě s Izraelem, tak se omlouvám každému Izraelci, kterého jsem mohl v minulosti urazit.” — Dr. Waseem Yousef.
  • “Představte si, že za pouhých 17 let poslala Saúdská Arábie [Palestincům] 6 miliard dolarů a SAE 2,5 miliardy dolarů. To znamená, že za 40 let mluvíme nejméně o 20 miliardách dolarů. Myslím, že za tyto peníze bychom obyvatele Izraele obrátili na islám.” — Komentář uživatele Twitteru ze SAE.
  • To, že palestinští vůdci silně odsoudili Spojené arabské emiráty a další arabské státy, které podporují normalizaci vztahů s Izraelem, vedlo mnoho Arabů k tomu, aby nastolili otázku finanční podpory palestinského vedení. Někteří občané Perského zálivu poukázali na to, že osobní majetek vůdců Hamásu Ismaila Haníi a Chálida Maš’ala má hodnotu minimálně 9 miliard dolarů, zatímco podle jiných tvrzení se osobní majetek Mahmúda Abbáse odhaduje na 200 milionů dolarů.

Videa a fotografie zobrazující Palestince, jak šlapou na vlajky Spojených arabských emirátů (SAE) a pálí fotografie korunního prince a skutečného vládce SAE Mohameda bin Saída Ál Nahjána vyvolaly v řadě arabských zemí vlnu protestů. Občané těchto arabských zemí obviňují Palestince z nevděčnosti, zrady a pokrytectví.

Po uzavření dohody mezi Spojenými arabskými emiráty a Izraelem o normalizaci vztahů, spustili Palestinci kampaň proti SAE, která vyvolala silné zklamání arabského světa z Palestinců.

Vzkaz, který Arabové posílají Palestincům, zní zhruba takto: “Máme po krk vás i vašeho problému. Jste nevděční, pokrytečtí a pomstychtiví. Po celá desetiletí jsme vám posílali miliardy dolarů – a nyní máte tu drzost pálit naše vlajky a obrazy našich vůdců a urážet nás.”

Emirátský akademik Dr. Waseem Yousef na Twitteru napsal: “Je hloupé spálit vlajku mé země a současně po mně chtít, abych vás zdravil.” V dalších příspěvcích Waseem Yousef komentoval dohodu Izraele se SAE takto: “Když vidím, jak někteří Palestinci pálí vlajku mé země kvůli mírové dohodě s Izraelem, tak se omlouvám každému Izraelci, kterého jsem mohl v minulosti urazit.”

Waseem Yousef také napsal: “Radost izraelského lidu z mírové dohody mě šokovala. Nečekal jsem to, je jasné, že národy chtějí mír.”

Většina Arabů, kteří se cítí být Palestinci uraženi a zrazeni jsou občané SAE a Saúdské Arábie. Na sociálních sítích a dalších platformách vyjadřovali své znechucení Palestinci a jejich Palestinskou samosprávou na Západním břehu Jordánu a vůdci Hamásu vládnoucím v Pásmu Gazy.

Dva populární anti-palestinské hashtagy, které byly v posledních měsících na Twitteru trendy, znějí: “Do pekla s vámi a vaším problémem” a “Palestina není můj problém“.

Hashtagy spravované občany SAE a Saúdské Arábie Palestincům v zásadě říkají, že Arabům došla s nimi a jejich neúspěšnými vůdci trpělivost. Občané SAE a Saúdské Arábie také svými příspěvky na sociálních sítích vyjadřují rozhořčení nad rostoucím pobuřováním Palestinců vůči několika arabským státům a jejich vůdcům, zejména v souvislosti s ochotou některých Arabů normalizovat své vztahy s Izraelem.

“Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty byly nejmocnějšími příznivci Palestiny,” poznamenal jeden uživatel Twitteru pocházející ze SAE. “Představte si, že za pouhých 17 let poslala Saúdská Arábie [Palestincům] 6 miliard USD a SAE 2,5 miliardy dolarů. To znamená, že za 40 let mluvíme o nejméně 20 miliardách dolarů. Myslím, že za tyto peníze bychom obyvatele Izraele obrátili na islám.”

“Utratili jsme za Palestince částku, která je ekvivalentem rozpočtů pěti afrických zemí, aby nás nakonec proklínali a obviňovali nás, že jsme zrádci,” odpověděl další uživatel sociálních sítí v SAE, odkazuje na obvinění palestinských vůdců, že SAE dohodou o navázání vztahů s Izraelem “zradily mešitu al-Aksá, Jeruzalém a Palestinu.”

Řada saúdskoarabských a emirátských politických aktivistů a akademiků tuto příležitost využila k tomu, aby připomněla světu dřívější palestinské zasahování do vnitřních záležitostí arabských zemí, konkrétně Jordánska a Libanonu.

Aktivisté a akademici připomněli Palestincům a ostatním Arabům zapojení OOP (Organizace pro osvobození Palestiny) do jordánské krize roku 1970, známé také jako Černé září, kdy se jordánské ozbrojené síly střetly se členy OOP, kteří se v jordánském království chovali, jako by jim patřilo.

Napětí mezi OOP a Jordánci dosáhlo vrcholu v září 1970. Týden po neúspěšném atentátu na krále Husajna 1. září 1970 unesla Lidová fronta pro osvobození Palestiny čtyři letadla, což přimělo jordánskou vládu, aby vyhlásila v království stanné právo. V několika následujících týdnech vypukly mezi Palestinci a jordánskou armádou těžké boje. V létě 1971 byly všechny palestinské síly vyhnány z Jordánska do Libanonu.

Saúdové a Emiráťané také všem připomněli úlohu, kterou OOP hrála v libanonské občanské válce, která vypukla v roce 1975 a měla za následek smrt desítek tisíc lidí.

“13. dubna 1975 začala série potyček. Nejprve ozbrojenci z OOP zastřelili 4 křesťany vycházející v neděli z kostela a poté falangisté v odvetě rozstříleli autobus plný milicionářů Lidové fronty pro osvobození Palestiny, v němž nalezlo smrt 26 Palestinců.” píše publicistka časopisu The Arab Weekly Calude Salhani.

“Když křesťanské falangistické milice odmítli odklonit provoz, došlo k hádce, ve které byl zabit řidič autobusu OOP. Poté přijeli ke kostelu ve dvou autech neidentifikovaní ozbrojenci a zahájili palbu, přičemž zabili čtyři lidi. Toto datum je nyní považováno za začátek občanské války. Hlavním důvodem bylo náboženství. Dalším důvodem byla přítomnost těžce ozbrojených palestinských komand.”

Arabští političtí aktivisté a akademici nezapomněli připomenout Palestincům jejich největší zradu všech Arabů: Podporu invaze Saddáma Husajna do Kuvajtu v roce 1990.

Podle některých studií se stovky Palestinců připojily k nově založené “lidové armádě” iráckých bezpečnostních sil v Kuvajtu a podílely se na utlačování kuvajtského lidu.

Podle dalšího komentáře zveřejněného pod hashtagem “Do pekla s vámi a můžete si za to sami” “Palestinci přes den uráželi a obviňovali Araby, že se zaprodávají [Izraeli], a v noci chodili do práce v židovských barech.”

Několik občanů států Perského zálivu vyjádřilo vděčnost izraelským policistům, kteří během pátečních modliteb v jeruzalémské mešitě al-Aksá zabránili Palestincům v pálení vlajek SAE a fotografií korunního prince Mohameda bin Saída Ál Nahjána.

“Tisíc pozdravů našim [židovským] bratrancům,” reagoval Adnan al-Ameri z Perského zálivu na video ukazující izraelské policisty, kteří brání Palestincům ve šlapání po plakátu prince bin Sáida. “Bože, oni jsou [izraelští policisté] čestnější než někteří [palestinští] bezdomovci. Video, které si zaslouží být co nejvíce sdíleno.”

Skutečnost, že palestinští vůdci silně odsoudili Spojené arabské emiráty a další arabské státy, které podporují normalizaci vztahů s Izraelem, vedlo mnoho Arabů k tomu, aby nastolili otázku finanční podpory palestinského vedení. Někteří občané Perského zálivu poukázali na to, že osobní majetek vůdců Hamásu Ismaila Haníi a Chálida Maš’ala má hodnotu minimálně 9 miliard dolarů, zatímco podle jiných tvrzení se osobní majetek Mahmúda Abbáse odhaduje na 200 milionů dolarů.

Průzkum veřejného mínění zveřejněný v loňském roce ukázal, že 80 % Palestinců má pocit, že je arabské země opustily. Podle reakcí mnoha Arabů na palestinskou kampaň proti arabským vládám, které usilují o mír s Izraelem, lze s jistotou předpokládat, že se toto procento ještě výrazně zvýší.

Palestinci si umí dobře vyrábět nepřátele, a zdá se, že tentokrát byli velmi úspěšní, protože vyvolali hněv a znechucení velkého počtu Arabů. Tímto tempem se Palestinci brzy probudí a zjistí, že mají větší podporu v Číně a Evropě než na svém vlastním dvorku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 022 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)