13.10.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Antirasistické organizace vyvolávají rasismus

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN M. HOLÍK 13|10|2014

Rasismus v České republice se dá vyřešit během jedné minuty: Zákony budou platit vždy a pro všechny bez výjimek! Proč tomu tak není?

 

 

Před chvílí jsem si četl článek o údajné diskriminaci romských dětí v našich školách. Nějak nechápu proč organizace jako je Amnesty International a další snažící se “bojovat” proti rasismu ve skutečnosti samy vytvářejí rasismus maximální.

 

Máme snad zákoníky, máme určité standardy, máme jasně daná písemná pravidla, která musí platit vždy pro všechny bez rozdílu. Díky tomu je zajištěno základní pravidlo rovnosti před zákonem. Mělo by být automatické, že stejná práva a povinnosti platí pro každého.

 

Amnesty International se bouří nad situací, kdy v ČR chodí do škol pro žáky s “mírnou psychickou invaliditou” 28,2 procenta romských žáků z celkového počtu všech žáků tohoto typu škol. Není snad taková statistika sama o sobě rasistická, jelikož je založená na kritériu rasy? Samozřejmě, že je!

 

Kdyby někdo udělal podobnou statistiku například na procentuální podíl osazenstva věznic podle rasy, už by seděl na lavici obžalovaných.

 

 

Sám jsem proti rasismu. Ovšem být proti rasismu neznamená protěžování určitých etnik. Nerasistický pohled na svět nevidí žádnou rasu zrovna jako slepec nevidí žádnou barvu. Zrovna tak by se měli dívat státní úředníci.

 

Podmínky pro přijetí na školy jsou jasně dané a jestliže je někdo nesplní, nemá na nich co dělat! Můžeme se pak ptát proč je nesplnil a proč například dítě při nástupu do školy nedisponuje požadovanými schopnostmi, aby mohlo být přijato. Následně mohou být téměř vždy jen dva důvody – buď dítě nedisponuje dostatečným intelektem nebo jeho rodiče zanedbávají péči o své dítě.

 

Pokud dítě není retardované, ale je pouze zanedbané, měly by státní i evropské úřady hnát k odpovědnosti především jeho rodiče a ne házet vinu na stát nebo údajnou rasovou diskriminaci. Pokud vím, tak texty učebnic jsou čitelné stejně pro všechny rasy i lidi světa a nemají žádný snímač otisků prstů, aby se Slabikář pro první třídu otevřel jen určitým rasám a jakmile se jej dotkne “diskriminovaná rasa” zůstane nečitelný. Stejně tak výuka ve třídě probíhá pro všechny stejně a učitelé neposílají vybrané rasy za dveře, aby v rychlosti napsali zápis pro “správné rasy” ve střídě a ostatním tak “zabránili ve vzdělání”.

 

Také jsem chodil do školy a vím, že jsme měli pár dětí, které vždy byly absolutně nepřipravené, nezvládaly učivo a některé už pak s námi do třídy nechodily (byly přeřazené do zvláštních škol, i když jejich intelekt tomu neodpovídal). Netýkalo se to ale především romských dětí.

 

 

Je jasné, že za tohle nemohou malé děti, ale jejich rodiče a stát by tak měl kontrolovat jak rodiče vychovávají své děti. Pokud je zanedbávají a stát nechce, aby tyto děti končily ve zvláštních školách, je pak jedinou možností buď nějak rodiče přimět změnit přístup nebo jim děti odebrat (alespoň částečně – například od pondělí do pátku, kdy musí být ve škole a odpoledne se připravovat na další den), nechat je vychovávat někým jiným k slušnému životu a rodiče za to náležitě odměnit – nejlépe trestem!

 

A to bez rozdílu rasy nebo náboženství! Je úplně jedno jestli nějaká rasa, etnikum, územní oblast, víra nebo cokoliv jiného bude tvořit 5, 10 nebo 50 procent. Zákony a rovnost musí platit pro každého a není možné ohýbat zákony a pravidla jenom kvůli procentuálnímu zastoupení čehokoliv.

 

Podobné průzkumy jsou samy o sobě rasismem a všechny tyto organizace si ani neuvědomují, že samy vyvolávají naprosto nejvíc rasismu. Jestliže chce Amnesty International a EU odstranit rasismus, tak první musí odstranit všechny svoje rasistické tiskové zprávy, tabulky a další materiály a ke všem lidem přistupovat rovně výhradně a pouze podle zákonů v daných zemích a podle předem daných kritérií (pro přijetí na školy, pro výplatu sociálních dávek atd.)
 

ZDROJ: Jan M. Holík

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.