PETVLADA
29.10.2021
Kategorie: Politika

Anticovidový tým SPOLU – staré tváře v novém balení

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNová vláda, respektive její „vůdčí část koalice SPOLU“, představila „apolitický tým“ odborníků na zvládnutí pandemie. Je to jen nové vydání starých „dobrých“ tváří, které budou s covidem bojovat do babišovského roztrhání těla.

Tak zvaný „nový tým“ v boji s covidem představila koalice SPOLU. Povede ho vakcinolog Roman Chlíbek. Již to naznačuje, že tento tým bude mít jasný úkol – připravit povinnou vakcinaci české populace pod rouškou „apolitické vědeckosti a nestrannosti“.

Téměř třicítka expertů tvoří novou odbornou skupinu koalice SPOLU, která má pomoci vyvést Česko z covidové pandemie. “Společným cílem této skupiny je pomoci ministerstvu získat stanovisko expertů z různých spekter, kteří však budou dávat dohromady jednotné názory. Skupina bude vystupovat formálně pod názvem Národní institut pro zvládnutí pandemie,” oznámila koalice. Skupinu povede epidemiolog a vakcinolog Roman Chlíbek. V týmu má Rastislava Maďara nebo Petra Smejkala, kteří se covidu věnují dlouhodobě. Zapojí se také imunolog Vojtěch Thon, biostatistik Robert Straka, Martina Marešová z pražské hygieny nebo Hana Roháčová, primářka Kliniky infekčních nemocí Fakultní nemocnice Bulovka. Členy jsou i praktičtí lékaři.

Ve skupině není známý kritik restrikcí profesor Beran, i když ho zmínil nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nedivím se, byl by nejen přehlasován, ale opět by se stal terčem útoků vakcinační lobby Chlíbkem počínaje a Smejkalem konče. Profesor Beran ve svém rozhovoru ze 7. října 2021 prohlásil i toto: „Myslím si, že je přáním lidí, kteří řídí epidemii, aby epidemie nikdy neskončila,“ říká prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., světově uznávaný epidemiolog a vakcinolog, autor řady oceňovaných publikací, jehož vakcinačním centrem prošly desítky tisíc lidí a který školí v epidemiologii další lékaře. Profesor Beran byl vloni ministerstvem zdravotnictví veřejně prohlášen za dezinformátora, což z něj učinilo hromosvod frustrovaných jedinců, a obdržel i výhrůžky smrtí. „Nijak na to nežehrám. Měl jsem příležitost panu ministrovi ukázat, jaké má takovéto veřejné označení důsledky a měl jsem možnost přednést své názory ve vládním řídícím týmu epidemie,“ komentuje to s odkazem na skutečnost, že byl nějakou dobu členem vládního panelu odborníků. Ten jeho odborné názory podložené léty praxe většinově nereflektoval, stejně jako politici a poslanci v parlamentu, kde také vystoupil a apeloval na racionální přístup k řešení epidemie, ve kterém má své místo cílená ochrana rizikových skupin, dodržování hygieny a zdravý životní styl.

Názory profesora Berana jsou mi blízké z mnoha důvodů. Budeme-li totiž s covidem stále „bojovat“, dopadne to vždy stejně jako dnešní verze StarDance. Někdo bude testován pozitivně na covid bez příznaků nemoci a kolem něho se rozjede mašinerie „trasování“. V případě Terezy Kostkové navíc usnadněná tím, že je to veřejně známá osobnost a trasovači se tak mohou spolehnout na spolupráci. Podobně je to s požadavkem na kontrolu pracovišť, což sice Andrej Babiš odmítl, ale nová vláda Petra Fialy to spustí jako opatření, které se „osvědčilo“ v Rakousku, Itálii, Německu a bůhví kde ještě. Čeká nás tedy jenom další a další buzerace a jména jako Smejkal jsou zárukou toho, že se bude strašit covidem stále.

Fialova vláda se ujme vlády nad Českem, které bude dále omezováno restrikcemi, které sice nikomu nepomohou, ale spolehlivě naštvou. Nás, očkované, proto, že už chceme mít pokoj, neočkované proto, že už také chtějí mít pokoj a důsledkem bude jednak rychlý propad důvěry v novou vládu (žádnou důvěru v normalitu by si stejně nezasloužila) a další ztracené měsíce bojem s covidem. Stačí, když podotknu, že příkladné a disciplinované Rakousko je na tom stejně jako „švejkovské“ Česko jak z hlediska nákazy, tak z hlediska smrtnosti s covidem.

Jen několik málo států EU pochopilo, respektive jejich politické reprezentace, že s covidem musíme žít a že covid není v současnosti společensky nebezpečná epidemie, tj. je už zvládnutelná po očkování, které zdaleka nedosáhlo 90% populace a s léky, které jsou nyní k dispozici. Opatření z podzimu a zimy 2020/21, která byla pochopitelná v tehdejších podmínkách, jsou dnes zcela nesmyslná. Mimochodem, Petr Fiala právě před rokem horoval pro ukončení nouzového stavu s tím, že jeho prodloužení ODS nepodpoří. V situaci, která hrozila faktickým kolapsem nemocnic a jen těsně jsme se mu vyhnuli na jaře 2021. Taková tedy bude „nová politika boje s covidem“ – stejná ne-li horší jak ta Babišova.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 340 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)