FIALABABIS
10.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Antibabiš

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Přidám ještě jeden povolební článek. Popovídal jsem si s mým bratrem Masterem, který mě upozornil na pár zajímavých věcí o které bych se s vámi rád podělil. Jejich leitmotivem je nadpis tohoto článku. 

 

Čím déle se nad věcí zamýšlím, tím více docházím k tomu, že jsme všichni podcenili to co Andrejko sám říkal. Program Antibabiš. Když teď pročítám fejsbůk, kde figuruji i v jiné bublině než alternativy, tak jsem si nemohl nevšimnout těch oslavných ód, že Babiš je jde konečně od válu.

Vůbec se neřeší, jaký mělo ANO program. Je úplně jedno, jaký program má SPOLU a PIRSTAN. Prostě šlo od začátku do konce o to, že Andrejko leckoho nebetyčně sral. Pardon za ten výraz, ale on vysvětluje všechno. To platí i pro leckeré významné blogery alternativy… Když o tom přemýšlím, já byl vlastně skoro jediný, kdo v Babišovi neviděl zloducha. Ale jinak… Vlk, Lu-Lina, D-fens, Laďa Větvička, a další a další, všichni v Babišovi viděli především škůdce. 

Já jim to nezazlívám. Prostě to tak je. Ale tento fenomén jsme nikdy neprokydávali. Nikdy jsme se nezamysleli nad tím, že Antibabiš je poměrně velkým leitmotivem nejen na straně demobloku, ale i u alternativy. 

Včera jsem napsal, že podle výsledků TSS, Volného bloku i SPD je zřejmé, že nějaké strašení koroňáčkem a koncentráky moc nezabralo. Výsledek voleb hovoří jasně. Ale na druhou stranu – Andrej v době covidové opravdu lavíroval, měnil stanoviska, nezvládal, opozice mu mydlila schody, tvrdil jakou máme skvělou chytrou karanténu a měli jsme prdlajs, měnil ministry jako ponožky a to mu prostě uškodilo. Lidi se neztotožnili s primitivní rétorikou Volného, ale zvládání epidemie od premiéra oligarchy je prostě štvalo. Toto naštvání se vůbec nepřeneslo směrem k Volnému bloku,  protože lidi prostě nejde oblbovat příliš okatě, ale přeneslo se směrem k ODS, protože Babiš prostě lidi štval. 

SPOLUkoalice pak velmi dobře na tento program Antibabiš vsadila a vyhrála s ním volby. Babiš se stal tak nepřijatelným, že i přes určitou mobilizaci voličstva a antiunijní program včetně vysávání programů ostatních stran stejně ztratil a Fiala získal. Kovídek nijak nepomohl Volnému ani SPD, nepomohl ani Trikolóře, ale velmi dobře prospěl Fialovi. 

Proč to všechno píšu… 

Fiala jel na programu Antibabiš. Za Antibabiše dostal všechny ty svoje hlasy. Nedostal je, protože je chytrý, protože je schopný, protože ví co chce. Tohle téměř nikoho z jeho voličů vlastně nezajímalo. Domoblok byl zvolen především proto, že Babiš spoustu lidí štval a ti se teď radují, protože vyhráli. Babiš je poražen a odstaven. Pro tohle šli k volbám tohle hodili do urny a tohle se jim splnilo. 

Demoblok prostě nemůže udělat nic jiného, než se od Babiše odvrátit. Nemůže udělat nic jiného než se chopit vlády se svojí většinou. Kdyby byť jen minutu uvažovali o koale s Babišem, tak jsou v tu ránu na svých trpaslických preferencích. Babiš raus. To je heslo dne. Tohle je hlavní leitmotiv voleb. Babiš musí pryč. Ekonomika či budoucnost této země v tom nehrála žádnou roli. Kýženého ráje bude dosaženo už tím, že Babiš nebude ve vládě.

Proto si myslím, že žádná Babišova a Zemanova snaha neuspěje a že to Babiš už ví. Proto avizoval, že nějaké povolební strategie bude se Zemanem probírat až ve středu a ne dnes. Protože potřebuje ještě minimalizovat škody, potřebuje chvíli času, ale pokud mají v ODS jen trochu smyslu pro sebezáchovu, nemohou Babišovi na žádné námluvy kývnout.

Pokud Babiš jen trochu za něco stojí a je schopen strategicky myslet, tak se o skládání koaly ani nepokusí. Prostě půjde do opozice. Zítra ještě půjde vyjednávat do Škodovky, možná ještě udělá nějaké gesto pro těch jejích 50 tisíc zaměstnanců a pak… nechá Fialu, ať si vyžere celé to dávání Česka dohromady. 

Ono se zatím nic nestalo. To jen vidláci bijí na poplach, že jde ekonomika komplet do kopru. Jen vidláci se ozývají, že se děje něco, co se s kovidem nedá vůbec srovnávat. Ostatní zatím dostali od Babiše home office, prakticky celou svojí mzdu i když byli doma, dostali plnou zaměstnanost a dostatečnou svobodu si myslet, že je Babiš ten největší gauner a byli strašně naštvaní, že Babiš existuje. 

Teď budou mít prostor přemýšlet, jestli Babiš byl opravdu hoden takového opovržení. Námět k přemýšlení jim dá Fiala a jeho skvadra azůra. Vláda sebevrahů. Vláda, která nemá šanci prakticky nic udělat, která bude žít z Antibabiše, ale vzhledem k blízké budoucnosti jim to moc dlouho nevydrží.

A budou další volby… 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 802 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,12 out of 5)
Loading...
150 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)