BABIS1219
5.12.2019
Kategorie: Politika

ANO, už je líp

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

ANO, bude líp, je celý název onoho hnutí. A. Babiš ho založil prý proto, že chtěl vymýtit kauzy starých politických stran a zástupy oligarchů na ně přisáté. A povedlo se. Všechny kauzy teď vedou jen k jednomu oligarchovi. K němu.

Je známým faktem, že pod vedením dvou samozvaných sjednotitelů země, M. Zemana a A. Babiše, je naše společnost nebývale rozdělena jako nikdy předtím. A je taky známo, že voliči premiéra A.Babiše jsou zhusta současně i voliči prezidenta M.Zemana. A to i přes tu podivnost, že Babiš svou rétoriku založil na zdrcující kritice politické prostituce vlád minulých, jejichž byl M.Zeman výrazným činovníkem. Aby se tato díra na zadku nějak zalátala, používá A.Babiš v debatách důsledně do omdlení pouze dva viníky minulosti. ODS a Kalousek. Jeho voličům to však nevadí. Aspoň je to přehledné.

Oni vůbec mají rádi všechno tak nějak jednoduše srovnáno a předloženo. Ve filmech je záporňák a klaďák, v pohádkách zlo a dobro, v obchodech cena a sleva. Tak to má být, tak to dává smysl. Vůbec si nedovedou představit, že by jeden zloun odrovnal jiného pro svůj zisk, že by hrdina lhal jak se mu to zrovna hodí, či že by noha přestala bolet jenom proto, že rakovina už sežrala nervový systém. A tak budou do omrzení obhajovat poslední tvrzení svého guru, i když ten ho v průběhu týdne změnil už pětkrát od základu.

Bohatým bral a chudým taky

Kde se vzal, tu se vzal, odkudsi vyskočil Jánošík. Přišel v r. 1991 ze zahraničí jako řadový zaměstnanec Petrimexu. Za necelé dva roky měl významný post v jeho představenstvu a za další dva si na sebe napsal jeho Agrofert. A to pomocí squeeze outu, což je tzv. vytěsnění, kdy se naráz prudce navýší základní jmění podniku. A než stačí minoritní vlastník zareagovat, ztrácí tak rozhodovací práva a pak se může soudit třeba do alelujá, což se taky stalo. Zde to byla záhadná švýcarská firma, která štědře přes noc ve prospěch Babiše zainvestovala. A dál to šlo ráz naráz podobným stylem. Nebudu vám zde vypočítávat desítky firem, které padaly jako zralé hrušky, ať už zmíněným vytěsňováním, skupováním pohledávek, kumulací menšinových vlastníků do jedněch rukou, či podezřelé odprodeje státních podílů za nebývale nízké ceny v rozporu s výběrovým řízením, hlavně za vlád ČSSD premiérů Zemana a Grosse. Namátkou Lovochemie, Proferta (po převzetí Lovochemie byla tato nastrčená firma dána do likvidace s půl miliardovým dluhem vůči IPB), Agrobohemie, Agropol (majitel Agropolu byl obviněn ze zpronevěry, osvobozen byl až poté, co podnik prodal konkurenčnímu Agrofertu, patřila mu mj. i Jihočeská drůbež Vodňany), Chemopetrol, Unipetrol (ten získal Babiš za vlády Zemana za jednu třetinu ceny oproti vítězi výběrového řízení britské Rotch Energy, a přes nesouhlas privatizační komise), Kostelecké uzeniny, Aliachem a mnohé další. Ohledně svých obchodních praktik byl A.Babiš nesčetněkrát vyšetřován a vedl řadu soudních sporů. Ty nejzávažnější kauzy však byly zpravidla buď odloženy, nebo vyšuměly. Žalobkyně Lenka Bradáčová by o tom mohla napsat bestseler na pokračování. Není také samoúčelné, že řada policistů skončila nakonec ve službách Agrofertu, stejně jako soudní znalec Hrazdíra, na kterém stála kauza Lovochemie, taktéž na dvě desítky bývalých důstojníků a důvěrníků StB, či jiných zpravodajců. O “Palermu 90.let”, jak ho s gustem podsouvá A.Babiš ODS svědčí také dar pro ČSSD 5 milionů kč v r. 1997 od panamské firmy Beltomate obchodních partnerů A.Babiše a taky to, že byl sám v minulých dvaceti letech spolu s Pitrem a Mrázkem hojně odposloucháván a citován ve výročních zprávách BIS a podobných útvarů (viz první dva odkazy). Ale popojedem.

Ty nic, ty muzikant

Babiše volím, protože odstavil lobisty a kmotry od penězovodů a zastavil tunelování státu, říkají nejčastěji jeho voliči, nemaje zřejmě spočítané vlastní kolečka v hlavě. Prosím vás o čem to vlastně mluvíte? Babišova ochranná ruka M.Zeman je zapleten snad do všech největších privatizačních průšvihů 90. let od MUS, přes OKD až po IPB. Sám byl na post prezidenta protlačen přes lobbistický projekt SPO-Zemanovci, což byla uměle vytvořená strana bývalých členů KSČ kmotrem Šloufem, jejíž největším investorem byl ruský Lukoil, a jež měla přímo v náplni jediný cíl – protlačit Zemana na Hrad. A sám Babiš na tom s čistotou není líp (viz předchozí odstaveček). Jaké že kmotry tedy odstavil od koryt, aniž by si tam nedosadil své lidi? Které? Jaké penězovody může utnout člověk, na kterého se veřejně ví, že okrádá stát o 135 milionů ročně na daních z korunový dluhopisů, tedy z výnosů peněz půjčených sám sobě a tyto výnosy ještě nadto odepisuje z korporátních daní. Člověk, o němž vyšetřování dotačního podvodu konstatuje, že to sice udělal, ale nedá se mu dokázat že to bylo schválně a člověk, který z pozice rozhodovací sám sobě schvaluje dotace vyšší, než sám odvádí daně? Jaké kmotry a lobisty mohl asi tak odstavit největší oligarcha a lobista v zemi, který spravuje impérium stovek podniků a společností, a jak se tím asi státu ulevilo, a v čem? A to nemluvím o desítkách nových daní, nařízení a omezení, které na prostý lid uvalil v rámci onoho “už je líp, že”?

Všichni mu, miliardáři malému, ubližují

Lex Babiš na něj ušila opozice a Kalousek, ale on všechny požadavky splnil, říkají titíž mezi sousty koblížku s marmeládou na bradě. Není to pravda. Novelu zákona o střetu zájmů zákon 14/2017 podala vládní ČSSD a mimo ANO pro něj hlasovaly všechny strany vyjma Okamurova Úsvitu, který se zdržel. Tedy ČSSD, KSČM, ODS, TOP09 a KDU-ČSL. Kde tedy máte tu opozici a kde Kalouska?

A nad to, onen zákon neukládá veřejnému funkcionáři zaparkovat své firmy do fondu. On mu říká, že se musí zdržet takového jednání, kde by osobní zájmy ovlivňovaly výkon jeho funkce. Tedy zkráceně: pokud řídíš ty kteří přidělují dotace, sám o ně nežádej. A to nesplnil ani náhodou.Zde: Osobním zájmem se pro účely tohoto zákona rozumí takový zájem, který přináší veřejnému funkcionáři, osobě blízké veřejného funkcionáře, právnické osobě ovládané veřejným funkcionářem nebo osobou blízkou veřejného funkcionáře zvýšení majetku, majetkového nebo jiného prospěchu, zamezení vzniku případného snížení majetkového nebo jiného prospěchu nebo jinou výhodu…

A kdo je kdo ve svěřenských fondech AB?

Správcem fondu AB private trust I je Zbyněk Průša. Na fond dohlíží tříčlenná rada protektorů složená z Alexeje Bílka, Václava Knotka a Moniky Babišové. Správcem fondu AB private trust II je Alexej Bílek. Na fond dohlíží rada protektorů ve složení Zbyněk Průša, Václav Knotek a Monika Babišová.

Tedy dlouholetí Babišovi přátelé, ředitelé několika jeho firem, z toho dva jeho právníci, jeden člen Česko-Ruské společnosti a vlastní manželka. A Andrej Babiš sám v roli obmyšleného, tedy příjemce zisku Agrofertu, ať je zaparkován kdekoliv. Jen znovu připomenu znění zákona: veřejnému funkcionáři, osobě blízké veřejného funkcionáře, právnické osobě ovládané veřejným funkcionářem…je libo ještě koblížek?

Nikdy neodstoupím, to si pamatujte, nikdy!

A na závěr kroky, jakými se posouvá politická kultura u nás:

  • 1997 Václav Klaus a vláda ODS podává demisi kvůli dvěma smyšleným sponzorům ODS. Soud možné krácení daní nakonec odložil.
  • 1999 Ivo svoboda (ČSSD) odstupuje z postu ministra financí z důvodů zahájení trestního stíhání proti jeho osobě.
  • 2004 Vladimír Špidla a vláda ČSSD podávají demisi pro ztrátu důvěry svých koaličních partnerů.
  • 2005 Stanislav Gross (ČSSD), nedokázal vysvětlit 4,3 miliony na svůj byt.
  • 2005 Vladimír Mlynář, ministr informatiky ve vládě ČSSD, odmítal být ve vládě s podporou komunistů.
  • 2009 Mirek Topolánek a vláda ODS, ztráta důvěry.
  • 2013 Petr Nečas a vláda ODS, ztráta kreditu, umělá aféra Nagyová, dodnes nikdo neodsouzen.

Vypuštění a ignorace lustračního osvědčení, trestní stíhání pro dotační podvod, zveřejnění autentických kompromitujících nahrávek A.Babiše a novináře Přibila, několik lží ohledně Čapího hnízda v řadě, přesouvání svědků a veřejné svědectví syna A.Babiše v probíhajícím vyšetřování, naprostá ztráta důvěry koaličního partnera, korunové dluhopisy, zápis premiéra AB jako informátora StB včetně dochovaných zpráv ze schůzek, vyšetřování policie na několika ministerstvech současně, zpráva OLAF, audit EK, …

…ano bude líp, a kdy? Už bylo! Čau lidi.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 939 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.