rozcesti
3.7.2020
Kategorie: Společnost

Ano, svět je rozdělen …

Sdílejte článek:

KAREL ORLÍK

Svět je rozdělen na jednající podle Boží vůle a na svévolníky. Ti druzí jsou ve vzpouře proti Bohu a nejraději by Boha „strhli z nebes na zem“.

Kain je „prototyp“ svévolníků, kteří místo naplňovat vůli Boží prosazují svou vůli. Z Bible víme, že jeho činy byly zlé. Měl obětovat také ovečku jako jeho bratr Abel, ale obětoval svévolně něco ze zemědělských plodin. Možná kalkuloval, že ho taková oběť přijde levněji, nevíme. Co víme jistě, že byl prvním vrahem, zbabělým lhářem, který se neuměl ovládat.

Když už nějakému politikovi dojdou myšlenky, napadá často soupeře obviněním, že „rozděluje společnost“. Většinou mají ti chudáci pravdu, protože každá společnost je rozdělena. Ne však až od francouzské revoluce, kde jedni seděli v lavicích vlevo a opozice vpravo.

Rozdělená je i Církev, to celosvětové společenství vyznavačů Pána Ježíše Krista. Podle Matoušova evangelia obrazně na ovce a kozly, i když dnes nevíme, kdo kam patří. Bezbranné ovce postaví až na posledním soudu Spasitel „na pravici“, a „kozly na levici“. Kozlové budou zlořečeni a odsouzeni. (Mat. 24, 41)

Pro naprostou většinu levicových vlád jsou věřící občané v pozici „nepřátel státu“. Stejnou pozici jim přisuzují všechny totalitní režimy, jejichž „vůdcové“ si hrají na bohy a pravého Boha považují za svého nebezpečného konkurenta, jak to vidíme na křiklavém příkladu v Severní Koreji.

V Lisabonské smlouvě z roku 2009 socialisté vypustili zmínku o tom, že Evropa stojí na židovsko-křesťanských základech. Tím se šéfové EU připravují o požehnání a ženou se do zlořečení jako Kain. Po volebním vítězství Donalda Trumpa v USA a Netanjahua v Izraeli se levice přestala ovládat a dala průchod své nenávisti, trvající dodnes.

Domnívám se, že není pochyb o tom, kdo stojí v pozadí za všemi destruktivními živly a násilnostmi v USA. Levičáci měli slogan „čím hůř, tím líp.“ Tak silně touží po převzetí moci, že podrývají samé základy Spojených států. Slepě ustupují zuřivosti černošských gangů a levicových aktivistů.

Možná se dočkáme tvrzení, že „USA vybudovali černoši“, jak to tvrdí někteří muslimové, že Německo „vybudovali po válce Turci.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 482 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.