schillerovababis
6.2.2020
Kategorie: Ekonomika

ANO, špagetizujeme vám podnikatelské prostředí !

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Jedním ze znaků právního státu jsou přímočaré zákony a stabilní podnikatelské prostředí. Ostatně, jeho “narovnáním” se chvástala jedna nejmenovaná partaj při zavádění EET. Jak se ovšem zdá, místo narovnání prosazuje špagetizaci.

Výraz “Spaghetti code” spatřil světlo světa mezi informatiky (dnes jim říkáme ajťáci), popisující špatný, vpravdě toxický styl, jakým se kdysi vytvářely programy. Programový kód totiž mnohdy připomínal špagety na míse. Jednotlivá vlákna se spolu nekontrolovatelně a nelogicky proplétala, zaplétala, uzlila a překrývala bez ladu a skladu, takže jim nakonec nerozuměl ani programátor, který to z počátku napsal. A udržovat takový cizí kód ? To už byla menší námaha práce v kamenolomu, veslování na galéře a služba v Cizinecké legii. Součastně.

A právě takové nesmyslné špagety se snaží naservírovat podnikatelům a živnostníkům naši zákonodárci. A momentálně takovým stylem, že si člověk říká, zdali v poslanecké sněmovně nepřidávají LSD do vodovodního řadu, nebo na výborech neolizují halucinogenní ropuchy.

10% sazbu DPH bude použita u jídla konzumovaného přímo v restauraci.

15 % sazbou DPH bude mít jídlo, které si strávník odnese s sebou z restaurace

10% sazbu DPH: Točené pivo, které je konzumované přímo v restauraci podlehne sazbě DPH 10 % při dodržení podmínky, že se jednáo pivo dle nomenklatury celního sazebníku NCS 2203 00 10 v nádobách o objemu větším než 10 litrů . A ne, nealkoholické pivo sem nepatří, protože patří pod položku 2202 91 a tudíž 15 procenz

21 % sazbu DPH: Točené pivo, které si ale strávník odnese z restaurace v kelímku

21% sazbě DPH Pivo v láhvi konzumované ač v restauraci

SAZBYDPHPIVO

Ale opusťme hospody.

Od letoška mají lyžařské vleky 15 % DPH ale lanovky 10%. V případě kombinovaných skipasů podle GFŘ nelze řádně vystavit v okamžiku prodeje jízdenky a lze jej vystavit až posléze, kdy už je skutečné využití dopravních zařízení známo.

Už Vám to taky ty špagety připomíná?

Něco takového může vyplodit jen spolek absolutních šílenců. Je to čistokrevné DADA.. až by jeden myslel, že poslanecká sněmovna není zákonodárný sbor ale dílo nějakého DaDaistického umělce , či že Salvador Dalí ještě žije.

Ne nadarmo se již na twitteru a jinde vyrojily vtipy, jeden za všechny:

“Nechala jsem si v hospodě udělat tupláka řezaného z točeného tmavého nealka a lahvové plzně do džbánku s sebou a půlku jsem vypila přímo u výčepu.

Nevíte, proč na mě hostinský vytáhnul kudlu?”

Vraťme se ale k přehlednému a stabilnímu podnikatelskému prostředí. To je znakem fungujícího právního státu. Ale stačí se podívat na takový zákon o DPH 235/2004 sb. Platí 16 let, za tu dobu byl 56krát (!) novelizován. Tomu se nedá říkat stabilní podnikatelské prostředí ani náhodou.

Stát se kompletně vymknul z kloubů a závodí o to, jak živnostníkům co nejvíce naházet klacky pod nohy. Je potřeba se proti tomu bránit a vrátit státního čokla zpět do boudy a na řetěz. Všemi legálním prostředky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.