ANO2017
22.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

ANO, není líp, je hůř, ale nejhůř teprve bude. Brzy …

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Volil jsem poprvé Svobodné a nelituji. Lituji většinu voličů. Mrzí mne, že voliči propadli populistickým heslům. K výsledku voleb: Lidi mi možná budou nadávat, ale buď budeme respektovat výsledky voleb, nebo ne. Já je respektuji a myslím si, že by Babiš měl být premiérem a sestavit funkční koalici a vládu.

Kdo nesouhlasí, popírá princip demokratických svobodných voleb. Babiš je vítěz ať se nám to líbí, nebo ne a tak je třeba, aby se předvedl a pak dostane od lidí vyúčtování. Zatím to byl pinkpong já ne, to Sobotka, Sobotka zase já ne, to Babiš. A StB? Já tipuju, že jsme měli ve vládách od roku 1990 tak 20 – 30 StBáků, jejichž svazky byly skartovány. Některé vládní prodeje a zakázky tomu nasvědčují. Jsem pro respektovat výsledek voleb, jejich vítěze a šlapat mu na gule za každý nesplněný slib a na konci vystavit účet. Tak by to mělo fungovat ve slušné a demokratické společnosti. Jenže, bohužel ani jedno nejsme.

Dav řve kvůli minimálně sporné dotaci na Čapí hnízdo, ale, aniž bych to jakkoli omlouval, co kauzy Kalouska, Sobotky, co OKD, lithium, Temelín, plánovaná privatizace ČEZ? Takže, přes to, nebo právě proto je třeba pomoci slušným nezkorumpovaným stranám. Svobodní měli chvilku před volbami na účtě něco málo přes milion korun od členů a drobných sponzorů. Vedle toho se před pár měsíci narodily partaje a hnutí, co měly na účtech během dvou měsíců deset a víc milionů. Svobodným například chybělo profesionální PR a více osobností, propagace v mediích. To vše stojí peníze.

Na druhou stranu, slušná večeře pro dva stojí do 1.000,- Kč a mnoho z nás si ji alespoň jednou za měsíc dá. No, jen malý kalkul – Svobodné volilo přes 70 000 voličů. Kdybychom každý z nás poslal 500,- Kč, které každý měsíc utratíme za nějakou kravinu, měli by Svobodní na účtě 35 mil. a mohli mít pořádnou kampaň a dnes být ve sněmovně. A to je ten problém.  Jsme sobci. Politujeme důchodce, politujeme dětské onkologické pacienty, ale kdo z nás pošle jednou za rok 500,- Kč, které protláská u Mekáče? A o tom je. To je rozdíl mezi námi a lidmi na Západě.

Pokud chceme změnu, nestačí nadávat a případně volit. Musíme pro tu změnu něco udělat a i něco obětovat. I s rizikem, že to napoprvé nevyjde. Já se rozhodl nejen psát blogy a glosy, ale pracovat. Rozhodl jsem se, že se do politiky po 25 letech vrátím. Ne proto, abych něco získal, ale proto, abych něco změnil. Mohu si to dovolit a ješitně si věřím, protože jsem se za těch 25 let, co jsem opustil Parlament, nezměnil. Jak jsem napsal, nestačí nadávat a volit, je třeba i trochu obětovat a pracovat pro partaj, která nám je blízká. Pak se nám to v dobrém smyslu slova vrátí.

Většina voličů tuto zemi prodává a neuvědomuje si, že prodává samu sebe. Tu za třicet kaček odpuštěných u doktora nebo v lékárně, tu za koblihu, jindy za klobásu, nebo guláš. I když hesla, vyslovená před 4 lety očividně neplatí, voliči jsou předhozena znovu, ten zahýká a volí. No, nemám pravdu? Za ušetřených 30 kaček u doktora riskujete své zdraví méně kvalitní lékařskou péčí. ANO, bude líp. Ale ono je hůř, přesto lidi dali 30%. Co dostanou? Represe, příkazy, omezení, cokoli na splátky a tedy na dluh. Žvanec, auto či telka na dluh vítězí. Prostě, je líp. Co na tom, že je hůř?

Ještě je čas, ještě nás plně neovládli, ještě nám zcela nezavřeli hubu. Pojďte se připojit, pomáhat, pracovat. Dokud ještě smíme. Plánují z nás udělat poslušné stroje, co si sice budou smět v OC či jinde koupit cokoli na dluh, ale jedině, pokud budeme držet hubu. Navíc, bude válka, vše k tomu spěje. Válka totiž maže dluhy, ty státní. Ty naše zůstanou a o vše přijdeme. Ostatně, válka už je, kousek od nás. Myslíte si, že přeháním a že se vás to netýká? Co poslat těch 500,- a jít pomáhat a pracovat místo nadávání?

Autor: Michal Malý

maly

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 286 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...