ANO2017
22.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

ANO, není líp, je hůř, ale nejhůř teprve bude. Brzy …

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Volil jsem poprvé Svobodné a nelituji. Lituji většinu voličů. Mrzí mne, že voliči propadli populistickým heslům. K výsledku voleb: Lidi mi možná budou nadávat, ale buď budeme respektovat výsledky voleb, nebo ne. Já je respektuji a myslím si, že by Babiš měl být premiérem a sestavit funkční koalici a vládu.

Kdo nesouhlasí, popírá princip demokratických svobodných voleb. Babiš je vítěz ať se nám to líbí, nebo ne a tak je třeba, aby se předvedl a pak dostane od lidí vyúčtování. Zatím to byl pinkpong já ne, to Sobotka, Sobotka zase já ne, to Babiš. A StB? Já tipuju, že jsme měli ve vládách od roku 1990 tak 20 – 30 StBáků, jejichž svazky byly skartovány. Některé vládní prodeje a zakázky tomu nasvědčují. Jsem pro respektovat výsledek voleb, jejich vítěze a šlapat mu na gule za každý nesplněný slib a na konci vystavit účet. Tak by to mělo fungovat ve slušné a demokratické společnosti. Jenže, bohužel ani jedno nejsme.

Dav řve kvůli minimálně sporné dotaci na Čapí hnízdo, ale, aniž bych to jakkoli omlouval, co kauzy Kalouska, Sobotky, co OKD, lithium, Temelín, plánovaná privatizace ČEZ? Takže, přes to, nebo právě proto je třeba pomoci slušným nezkorumpovaným stranám. Svobodní měli chvilku před volbami na účtě něco málo přes milion korun od členů a drobných sponzorů. Vedle toho se před pár měsíci narodily partaje a hnutí, co měly na účtech během dvou měsíců deset a víc milionů. Svobodným například chybělo profesionální PR a více osobností, propagace v mediích. To vše stojí peníze.

Na druhou stranu, slušná večeře pro dva stojí do 1.000,- Kč a mnoho z nás si ji alespoň jednou za měsíc dá. No, jen malý kalkul – Svobodné volilo přes 70 000 voličů. Kdybychom každý z nás poslal 500,- Kč, které každý měsíc utratíme za nějakou kravinu, měli by Svobodní na účtě 35 mil. a mohli mít pořádnou kampaň a dnes být ve sněmovně. A to je ten problém.  Jsme sobci. Politujeme důchodce, politujeme dětské onkologické pacienty, ale kdo z nás pošle jednou za rok 500,- Kč, které protláská u Mekáče? A o tom je. To je rozdíl mezi námi a lidmi na Západě.

Pokud chceme změnu, nestačí nadávat a případně volit. Musíme pro tu změnu něco udělat a i něco obětovat. I s rizikem, že to napoprvé nevyjde. Já se rozhodl nejen psát blogy a glosy, ale pracovat. Rozhodl jsem se, že se do politiky po 25 letech vrátím. Ne proto, abych něco získal, ale proto, abych něco změnil. Mohu si to dovolit a ješitně si věřím, protože jsem se za těch 25 let, co jsem opustil Parlament, nezměnil. Jak jsem napsal, nestačí nadávat a volit, je třeba i trochu obětovat a pracovat pro partaj, která nám je blízká. Pak se nám to v dobrém smyslu slova vrátí.

Většina voličů tuto zemi prodává a neuvědomuje si, že prodává samu sebe. Tu za třicet kaček odpuštěných u doktora nebo v lékárně, tu za koblihu, jindy za klobásu, nebo guláš. I když hesla, vyslovená před 4 lety očividně neplatí, voliči jsou předhozena znovu, ten zahýká a volí. No, nemám pravdu? Za ušetřených 30 kaček u doktora riskujete své zdraví méně kvalitní lékařskou péčí. ANO, bude líp. Ale ono je hůř, přesto lidi dali 30%. Co dostanou? Represe, příkazy, omezení, cokoli na splátky a tedy na dluh. Žvanec, auto či telka na dluh vítězí. Prostě, je líp. Co na tom, že je hůř?

Ještě je čas, ještě nás plně neovládli, ještě nám zcela nezavřeli hubu. Pojďte se připojit, pomáhat, pracovat. Dokud ještě smíme. Plánují z nás udělat poslušné stroje, co si sice budou smět v OC či jinde koupit cokoli na dluh, ale jedině, pokud budeme držet hubu. Navíc, bude válka, vše k tomu spěje. Válka totiž maže dluhy, ty státní. Ty naše zůstanou a o vše přijdeme. Ostatně, válka už je, kousek od nás. Myslíte si, že přeháním a že se vás to netýká? Co poslat těch 500,- a jít pomáhat a pracovat místo nadávání?

Autor: Michal Malý

maly

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 40 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.