north-korea-ivy-leauge-hp-740x493-1
19.6.2021
Kategorie: Společnost

“Ani Severní Korea není tak šílená,” říká Severokorejka, která poznala americkou levicovou univerzitu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Šílená politická korektnost, prodchnutá vlnou protibělošského rasismu a nálepkováním všech, kdo mají jiné názory, za extremisty, rasisty či xenofoby. Systém vám řekne, co si máte myslet, samostatné myšlení a vlastní názory jsou zakázány. Přesně to je dnešní Západ, ať už USA nebo země EU. Něco takového Severokorejka, která emigrovala do USA, ani v nejhorším snu neočekávala…

Yeonmi Parková navštěvovala Kolumbijskou univerzitu a okamžitě ji zasáhlo to, co ve třídě považovala za protizápadní nálady a důraz na politickou korektnost, což ji přimělo myslet si, že “ani Severní Korea není tak šílená”.

“Očekávala jsem, že zaplatím celé jmění, všechen ten čas a energii, abych se naučila myslet. Ale nutí vás myslet tak, jak chtějí, abyste mysleli,” řekla Parková. 27letá žena řekla, že nemůže uvěřit, že byla požádána, aby na americké univerzitě udělala na vše, co napíše,  autocenzuru.

“Doslova jsem překročila poušť Gobi, abych byla volná a uvědomila jsem si, že nejsem svobodná, že Amerika není svobodná,” řekla.

Yeonmi Parková uprchla ze Severní Koreje ve věku 13 let v roce 2007, přičemž cesta ji a její rodinu vedla do Číny a Jižní Koreje, než v roce 2016 začala studovat v New Yorku.

“Všechny problémy,” řekli nám, “jsou způsobeny bílými muži.” Některé diskuse o bílých privilegiích jí připomněly kastovní systém v její rodné zemi, kde byli lidé klasifikováni podle svých předků.

V jedné třídě se profesor diskutující o západní civilizaci zeptal studentů, zda mají problém se jménem předmětu – většina studentů podle Parkové zvedla ruce.  Někteří se podle ní zmínili o problémech souvisejících s “koloniálním” aspektem diskuse.

yeonmi_parkA lekce často začínaly tím, že profesoři žádali studenty o jejich preferovaná zájmena (on, ona, oni), přičemž používání “oni” se stalo děsivým, protože se obávala, že bude společensky penalizována za to, že ve svém slovníku není dostatečně inkluzivní.

“Angličtina je můj třetí jazyk,” říká. “Je pro mě velmi těžké říct, že on a ona někdy používám špatně.”

Sedmadvacetiletá Parková přestoupila v roce 2016 na Kolumbijskou univerzitu na Manhattanu a nakonec se naučila “držet hubu”, aby mohla získat dobré známky a odmaturovat. Řekla, že byla také pokárána za to, že řekla, že oceňuje spisy Jane Austenové.

“Řekla jsem: ‘Miluju tyhle knihy.’ Myslela jsem, že je to dobrá věc,” řekla Parková. Pak řekla: “Věděli jste, že tito autoři mají koloniální mentalitu? Byli podle univerzity fanatičtí rasisti a nevědomky nám vymyli mozek.”

Parková, která v pamětech z roku 2015 pod titulem “Za účelem života” líčila svůj útěk ze Severní Koreje a svůj život v represivním režimu, řekla, že Američané jsou zřejmě ochotni odevzdat svá práva, aniž by si uvědomili, že se možná nikdy nevrátí.

“Dobrovolně se tito lidé navzájem cenzurují, navzájem se umlčují,” řekla. “Severní Korea byla pěkně šílená,” říká. “První věc, kterou mě matka naučila, bylo, že byste neměli šeptat.”

“Řekla mi, že nejnebezpečnější věc, kterou mám v těle, je můj jazyk,” řekla Parková. “Takže jsem věděla, jak nebezpečné je říkat v zemi některé věci.”

Parková, která vyrostla v poslední stalinistické diktatuře a viděla lidi hladovět k smrti, řekla, že Američané jsou posedlí útlakem, i když přímo nejsou svědky skutečného útlaku. “Je to naprosto šílené, neuvěřitelné,” řekla. “Nevím, proč se lidé kolektivně zblázní, všichni takhle společně, ve stejnou dobu.”

Řekla, že situace v Severní Koreji je jedna věc, protože lidé nemají přístup k internetu a mají omezenou expozici světu, ale studenti v USA mají mnohem větší přístup k informacím, přesto jsou plně pod vlivem propagandy.

“Tak to vypadá, když ti vymyjí mozek,” řekla. “Také v USA už jim vymyli mozek. I když mají před očima tak jasné důkazy, nevidí je.”

Kolumbijská univerzita na komentář severokorejské studentky nijak nereagovala…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 196 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)