NOZE2
18.4.2018
Kategorie: Společnost

Ani 120 db nepřeřve MeeToo aneb odevzdej nůž, posílíš mír

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ VÍTEK

Vzpomínáte na náramky v Německu nebo Švédsku – Nechci být obtěžovaná – znásilněna, nebo na doporučenou vzdálenost muže od ženy na vzdálenost hajlujícího muže? Pojďme si připomenout co se také na naší planetě děje a co mohou očkovaní lidé vymyslet.


Celkem dobrý obchodní projekt postavila Sandra Seilz, když uvedla na trh kalhotky se zámečkem a alarmem, což je vlastně na první přečtení trošku děsivé, ale zoufalé ženy dělají někdy radikální věci, když systém okolo selhává. Sandra asi netušila, že kalhotky s alarmem budou žít svůj život i bez ní. Na základě těchto kalhotek resp. elastických trenýrek vznikla iniciativa  120 dB odkazujíc na „120 decibelů,“ intenzitu hluku, které vydává toto spodní prádlo proti znásilnění, ale i na stejně dobře prodávaný ruční akustický alarm, Tyto ženy chtějí dát  hlas ženám, které byly fyzicky nebo sexuálně napadeny kvůli přílivu migrantů do Evropy.

Ani 120 db nepřeřve MeeToo

Tedy nakonec jak jsem psal začal tento problém, toto téma žít svým životem a ekosystém zoufalství vyprodukoval něco co má hlavu a patu, tedy především v dnešním světě to co se ztrácí- odvahu. Samozřejmě je zakopaný pes uplně někde jinde, ale na první pohled kapitulované Německo, které na Silvestra dělalo klece ze zábran pouze pro ženy, tisklo letáčky a brožurky pro migranty jak se chovat k ženám, tak ukázalo také jinou tvář aktivismu, než jakou mediálně známe z TV nuceně obalenou úsměvy reportérů a výstražným prstem právníků v neZiskových organizacích. Skupina německých žen odstartovala kampaň s názvem #120 db, aby dala hlas ženám, které byly fyzicky nebo sexuálně napadeny kvůli přílivu migrantů do Evropy.

Jasně moc mediálního prostoru nedostanou, ale i tak se podařilo této organizaci přelézt ostnaté dráty strážců sociálních sítí a dostat se dál než za hranice východního Berlína. Podle jejich spotu, bych drze řekl, že pěkné holky o sebe mají větší strach, než ty ošklivé, přeberte si to jak chcete. Tedy ten zdravý a realistický strach. Né jako zakladatelka kampaně MeeToo Tarana Burke, ta se bojí , aby ji snad nepolíbil muž ani při oslavě narozenin či při premiéře nového filmu, ale to je jiná písnička, třeba ta od INXS Beautiful Girl. Tedy na rozdíl od MeeToo, které se týká především “celebrit”, kterým se často po mnoha létech vrátila paměť na sexuální obtěžování, 120 dB tvoří ženy, které jezdí večer z práce autobusem, nemají osobní trenéry ve fitku, ale běhají po ulicích či parcích. Nepodpořila je ani jediná celebrita, nejsou tématem na festivalech či při předávání cen.

Londýn je nejbezpečnější město na světě

Britská organizace chce vytvořit památník obětem vražd způsobené nožem, což je jistě chválihodné a na druhou stranu to ukazuje v jakém stavu je současná Británie. Starosta Londýna Sadiq Khan, politik a právník co to dotáhl na starostu Londýna veřejně prohlašuje, že problém Londýna je především nedostatek peněz na strážníky. Na druhou stranu dle reportérky Sky News Sophy Ridgeové, která po rozhovoru s Khanem dala na Twitter citát Khana, který říká: “Jsem si jistý, že jsme jedním z nejbezpečnějších míst na světě, ne-li nejbezpečnější světovou metropolí na světě.” 

Khan připomíná fakt spíše starostu Springfieldu Joe Quimbyho, který když město zasáhla chřipka tak Quimby vystoupil v televizi a řekl, že zrušil dovolenou ale přitom byl  sám na dovolené.

Odevzdej nůž, bude bezpečněji

Tato již zmíněná organizace označuje útoky nožem  jako epidemii. Jistě  epidemie to je, více jak 11.000 útoků nožem v Londýně za rok 2016, kdy vznikla tato iniciativa, to je fakt síla. Řeknete si, tak i v tom Londýně vzniká aktivita, která asi brzy dostane přes prsty. Slova jako epidemie, nůž, ale pozor stále tu jedno slovo, věta není …ten skutečný důvod zvýšení kriminality. Není tu označen ten skutečný problém jako u 120 db, tedy neřízená imigrace, integrace na prd. Hele on je nikdo nezesměšňuje, mají podporu města, sponzorů.

Takže od začátku, chtějí udělat sochu pro oběti napadené nožem, to je jasný.
Chtějí zpřísnit tresty za útoky nožem? Chtějí třeba pokuty za nošení nožů delších než 10-15 cm? Hele fakt nikde o tom nepíšou.

Oni jen chtějí, aby každý odevzdal nůž do jejich kontejnerů, že pak bude svět bezpečnější.
Za dva roky této akce se podařilo sochu vyrobit. No a co si myslíte jak pokračuje příběh dál? Útoků nožem přibylo o 2452 v roce 2017 zdroj. Takže stejná blbost jako pásky na ruce proti znásilnění. Jen mám špatnou zprávu, brnění už bylo vynalezeno, jen nevím zda se obyvatelům Londýna bude chtít navléknut si alespoň železnou košili, nebo jí už navlečenou mají???

    
 
vitek
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.