schillerovárouska
15.5.2020
Kategorie: Společnost

Angličtina ministryně Schillerové

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonTak se nám předvádí nová CNN Prima News a honí se za ministryní Alenou Schillerovou, aby se jí tázala v jazyce anglickém. A média mají zase o čem psát – ministryně neumí anglicky.

„Nejdřív mě z angličtiny zkoušela ČT. Hnali se za mnou s kamerou z Malostranského náměstí až na MF. Na úřadu na mě už čekala redaktorka Primy, která v žádosti o rozhovor o angličtině neuvedla ani slovo. Nebudu lhát, v ten moment toho na mě bylo moc. A odešla jsem. Možná chyba,” napsala ministryně. Následně dodala, že v angličtině není nejlepší na světě a nikdy nic takového netvrdila. Jazyk se prý doučuje a zlepšuje se.

Média mají další „senzaci“ na účet ministryně financí Aleny Schillerové. Poté, co si „všimla“, že Schillerová chodí nějak „podezřele upravená“ v době uzavřených kadeřnictví, na Schillerovou vytáhla to, že neumí anglicky. Při videokonferenci ministrů financí EU byla zastupována náměstkyní, protože, jak tvrdí média, neumí anglicky, a tudíž se nedohovoří.

97454276_3336033203074124_2347055741564616704_nSchillerovou jsem nikdy anglicky mluvit neslyšel a nemohu tedy o její znalosti anglického jazyka cokoli potvrdit či vyvrátit. Pokud tvrdí, že v „Bruselu“ vždycky mluví anglicky, je to možné. Nicméně, a na to se v současné „štvanici“ vůči ministryni financí neupozorňuje, každý může na půdě EU mluvit svým rodným jazykem, a proto jsou tam početné skupiny tlumočníků, kteří jsou za překlad (správný!) placeni. Není totiž nic špatného na tom, aby si představitelé státu zajistili výborné tlumočníky, kteří věrně reprodukují, co kdo řekne, než aby v důsledku jazykové nepřesnosti řekli něco, co pak může způsobit přinejmenším trapas nebo dokonce vést k poškození státu.

O „slabé angličtině“ se už v médiích psalo v souvislosti s bývalým předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem z Polska. I ten čelil kritice za svou angličtinu na počátku svého funkčního období, musel se samozřejmě zlepšit a na konci jeho mandátu si už jeho „slabé“ angličtiny nikdo ani nevšiml. Při odchodu Velké Británie z EU se ale také spekulovalo o tom, zda bude angličtina vůbec uznána jako úřední jazyk EU, angličtinu snad zachraňuje Malta, která má angličtinu jako druhý úřední jazyk.

Pokud reportéři českých médií „uhání“ ministryni financí Česka a mluví (pokřikují?!) na ní otázku v angličtině, je to důkaz jistého hyenismu českých médií. Hledá se cokoliv, co by mohlo „strážkyni“ české státní kasy „přitížit“. A dělá se to velmi důsledně s cílem relativizovat finanční pomoc státu nejen českým rodinám, ale i širokému spektru podnikatelů. Stěžovat si na to, že vláda „zařízne“ návrhy opozice, aby je potom „oprášila“ a sama prosadila, je holt úděl opozice. Vláda si tak počínat může například s ohledem na to, že disponuje většinou v poslanecké sněmovně a proto, že ani v časech virové pandemie žádná vřelost či důvěra mezi opozicí a vládou nenastala. Jsou to naprosto běžné postupy všude na světě tam, kde panuje demokracie a existuje vláda a opozice. Právě teď například chtějí demokraté v USA prosadit další obrovský balík finančních prostředků do ekonomiky, a prezident Donald Trump už avizoval, že je to „mrtvé dítě“. Sám už prosadil miliardové dotace a všechny složenky s finanční podporou potřebným Američanům šly s jeho podpisem, za což ho demokraté podrobili „zdrcující kritice“.

Závěrem jen něco k zamyšlení – kolik českých aktivních politiků dokáže promluvit cizím jazykem tak, aby jim bylo rozumět a aby oni rozuměli tomu, co druhý v cizím jazyce říká? Možná bychom se všichni divili jak malé procento naši poslanců a senátorů skutečně dokáže hovořit anglicky na slušné úrovni. Já bych byl ale především spokojen tehdy, pokud by byl zajímavý obsah toho, o čem mluví. Vykládat pitomosti v angličtině nebo v češtině – v tom opravdu není žádný rozdíl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 919 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 3,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.