angelamerkel-eu-symbol
21.4.2021
Kategorie: Společnost

Angelo Merkelová, styď se

Sdílejte článek:

ALEXANDRA DÍTĚTOVÁ

Ač je paní kancléřka o hodně starší, tak jí v titulku drze tykám. Soudružkám, pokrytcům a kolaborantům se přece nevyká. Přesně to všechno Angela Merkelová je. Pokud si to nemyslíte, tak nabízím argumenty, které vás snad přesvědčí.

Solidarita je založena na toleranci a právě v té je síla Evropy. Je součástí naší společné evropské DNA a znamená překonání národního egoismu. Tolerance je duší Evropy a zásadní základní hodnotou evropské myšlenky,“ prohlásila Merkelová v roce 2018. Tato duše byla podle ní v posledních letech podrobena různým zkouškám, které souvisely například s veřejným dluhem, terorismem, válkami probíhajícími v sousedství Evropy, migrací, digitalizací či změnou klimatu. Podle kancléřky se evropské státy s těmito výzvami mohou vypořádat pouze tehdy, pokud budou jednat společně a pokud „budeme přistupovat k zájmům a potřebám ostatních jako k těm vlastním“.

Hezká slova, co říkáte? Jenže jsou to bohužel jen slova. A pak je zde realita, která je úplně odlišná.

Od výše uvedených slov uplynuly pouhé tři roky a nyní německá kancléřka Merkelová v Parlamentním shromáždění Rady Evropy hájila projekt německo-ruského plynovodu Nord Stream 2. S Ruskem je podle kancléřky nutné i přes řadu vzájemných sporů hovořit, proto se Berlín rozhodl plynovod podpořit.

Je to nechutné a pokrytecké hned ve dvou rovinách. Ta první je politická, kdy Merkelová zřejmě úplně zapomněla na svá slova o solidaritě, nutnosti překonání národního egoismu a společného postupu. Jinak si totiž nelze vysvětlit, že kvůli kšeftu s ruským plynem zavře oči nad vším ostatním včetně našeho aktuálního skandálu s výbuchem muničního skladu, který odpálili ruští agenti.

Přesně v době, kdy má ideální příležitost ukázat solidaritu a postavit se proti ruské agresi, raději hájí plynovod. Kde je ta společná evropská DNA? Kde je duše Evropy? Nejspíš hluboko ve skříni pod kufry rublů.

Je zde ale i rovina ekologická. Německo se dlouhodobě pyšně staví do čela světového boje se změnou klimatu. Již řadu let v Německu probíhá tzv. Energiewende. Stojí neuvěřitelnou spoustu peněz, ale dobře. Němci jsou bohatí a evidentně ochotní za zelenání své energetiky i ekonomiky platit.

Jenže kšeft s ruským plynem je jasným důkazem, že Merkelové o žádné klima nejde. Je jí úplně ukradené. Jde jen a pouze o peníze a posílení německého vlivu v Evropě. A Němci jdou doslova přes mrtvoly, včetně dvou obětí výbuchu z Vrbětic. Ale i mnoha dalších v budoucnu.

Ekologičtí aktivisté tvrdí, že je třeba prakticky okamžitě zavřít uhelné elektrárny, jinak nás čeká klimatická katastrofa. Vzhledem k tomu, že v Asii a Africe se jich spousty nových staví, je sice z klimatického hlediska úplně jedno, jestli se ta poslední hrstka evropských vypne o rok dřív, nebo naopak o deset později, ale budiž.

Jenže nahradit uhlí plynem znamená zajistit vypouštění skleníkových plynů škodících klimatu po mnoho dalších desítek let. Nebo si opravdu někdo myslí, že Němci a Rusové investují miliardy eur a obrovský politický kapitál v bitvě s USA i řadou evropských zemí proto, aby se zde využíval plyn jen pár let coby přechodný zdroj? Kdepak, pokud si Merkelová a Putin prosadí svou, bude tady s námi ruský plyn s nadsázkou řečeno „na věčné časy“. A za to všechno by ses měla Angelo Merkelová opravdu stydět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 395 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,13 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)