babis2017
16.7.2017
Kategorie: Politika

Andrej Babiš vede a vede … a proč?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Zatím všechny útoky na pozici šéfa hnutí ANO (Asociace nespokojených občanů), podnikatele Andreje Babiše, se minuly účinkem a předvolební preference ANO (jakkoliv zfalšované) stoupají a stoupají. Proč tomu tak je? Na to nikdo nikde, zdá se, neodpovídá.

Omyl první

Zdálo se, že vytažení informací z anonymního zdroje pod názvem Julius Šuman by mohlo pozicí Babiše a hnutí ANO otřást. Nic takového se ale nestalo. Opět proč? Protože lidé vědí, že stejné praktiky používají všechny strany a o takové ODS můžeme dosvědčit, že dokonce tlačila na zaměstnavatele svých odpůrců, aby jí „nepohodlní“ byli propouštěni z práce. Metody nevybíravé, blízké praktikám Stb se používaly i po roce 1989 a lidé to vědí. Odhalení od tajemného Šumana proto na voliče nepůsobí.

Omyl druhý

Majetek Babiše a zveřejnění jeho získání měl představovat další diskreditaci tohoto (ne)politika. Opět se snaha zcela minula účinkem. Divokou privatizaci 90-tých let si pamatují mnozí, a co se nepovedlo touto formou, to se dodělalo formou konkurzních řízení, o kterých se říkalo, že jde o třetí vlnu privatizace. Otřesnost těchto metod užitých dávno před nástupem Babiče si vynutilo i radikální změnu zákona. Nějaké korunové dluhopisy nebo vytažení peněz z EU na jakési turistické sídlo voliče v podstatě nezajímá. Děly se mnohem horší věci za vlád minulých.

Omyl třetí

Hnutí ANO má prý špatné a neschopné lidi, zatímco ostatní strany nabízejí odborníky. Tento omyl vzbuzuje skoro veselí. Především to není pravda (např. ministři Pelikán, Ťok,) a i zoufalou Krnáčovou (opravdu neschopnou) dokáže Babiš přebít svou iniciativou. Voliči chtějí rázného „vůdce“ a toho jim Babiš nabízí vrchovatě. Navíc velká část národa žije v omylu, že když má někdo hodně peněz, už nechce další. Opět k pousmání, leč voliče to k ANO přivádí. Zatímco ostatní strany nabízejí obehrané tváře, politické fíkové listy (např. předseda ODS Fiala), spící důchodce a internetová řešení na všechny problémy do vesnic, kde polovina lidí nemá žádný počítač či razantní odchod z EU, kterého se lidé zjevně bojí, pak Babiš hraje hru, že EU chce, euro ne a EET podle něj ukázalo, že zloději mizí z trhu. A lidé tomuto tvrzení věří. Protože mu chtějí věřit.

Omyl čtvrtý

Jako houby rostou nové mini straničky dalších miliardářů, kteří si myslí, že ukousnou krajíc ze švédského stolu, který si pro sebe chystá Babiš a jeho ANO. Nic není směšnějšího. Babiš se dlouhodobě a pečlivě připravoval a nyní sklízí první výsledky této práce. Představa, že si nějaký miliardář nalepí tvář na plakát a začne „bojovat o demokracii“ a tím získá voliče, je lichá. Někde podprahově totiž působí vědomí a poznání, že hrozná Čína s hroznou diktaturou komunistické strany a hroznými vládami přivedla za dvacet pět let tuto zemi do pozice druhé největší světové ekonomiky, zatímco moudrá česká demokracie s nejmoudřejšími vládami za dvacet pět let s bídou dohnala chudé Portugalsko. A to je voličské vysvědčení minulým vládám a to je podhoubí pro růst moci Babiše.

Realita za páté

Porazit Babiše a jeho ANO bude chtít nové a jiné strany (hnutí), než ty, kteří se dnes nabízejí. Navíc je zřejmé, že vedení mnoha těchto „za demokracii bojujících“ stran si Babiš do své koaliční vlády jednoduše „nakoupí“. Nic totiž neovládá tak skvěle jako to, že duševním chudákům nabídne s úsměvem ohlodanou kost a ti se za ni rozplývají v děkovačkách. Realita české politické scény. Tak se těm preferencím ANO divit nemůžeme. Žel.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.