31.12.2013
Kategorie: Společnost

Andrej Babiš. Čistý příjemce dávek, který nás naučí hospodařit

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 31|12|2013

Jeho holding podle něj ročně daní cca 800 milionů a on sám dalších cca 23. Vzor hospodáře, který dostane od státu skrze dotace každý rok víc, než kolik nakonec ve prospěch státu zdaní. Chce řídit stát jako firmu. Děkuju, ale používat cizí prachy a prsit se vlastním úspěchem, to tu bylo při řízení státu do teď, alespoň co do velkohubých prohlášení zleva i rádoby zprava.

 

 

Přemýšlím, jaký je rozdíl mezi Andrejem Babišem a lidmi ve frontě na sociálce. Našel jsem dva. Objem peněz a způsob jejich obdržení. Kolikrát jsme ho mohli slyšet, jak se chlubil tím, že tu platí daně, zatímco ostatní je vyvádějí pryč? Používá to skoro stejně často, jako Okamura svoji odpověď „prosadíme bezpodmínečné referendum“ – a je úplně jedno, na co se zeptáte. Jaká je skutečnost? Každý rok zdaní necelou miliardu, když před tím na dotacích dostane těch miliard několikanásobně. Jinými slovy každoroční čistý příjemce dávek. Hospodář, který by byl bez dávek každý rok v mínusu, a který chce stát řídit jako svoji firmu.

 

Setkávám se s argumentací, že dotace berou všichni, a že by byl blbej, kdyby je nebral taky. Jo. To je argument jako noha, když chcete jít příkladem. Dřív to bylo podobné. Ve straně byli přece taky všichni, tak co. A taky kdo neokrádal stát, okrádal přece rodinu. A protože to dělali „všichni“ a vozili si materiál z podniku na chalupu, bylo to přece snadno omluvitelné, ne? Vždycky, když jako argument slyším, že dotace berou všichni, a zároveň řada z nich dotace nemá ráda, vzpomenu si na Milouše Jakeše a jeho: „No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3 roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milion, 2 miliony berou, Jandové a jiní, každý rok. Ti náhodou neprotestovali, ale mnozí z těch, kteří se takhle dobře mají, protestovali.“

 

Když šel do politiky, nakoupil si nejen Stropnického a Komárka za 150 tisíc měsíčně jak v hokejovém draftu a ti se začali z billboardů usmívat na lidi. Že prý bude líp. Bude, ale jak pro koho. Potřeba splácet hypotéku a rozšířit si dům pro velkou rodinu udělá svoje. Politické ideje? Neblbněte, každý přece bere. Úsměvná je také argumentace jeho zastánců ve věci miliard odvodů za zaměstnance. Ne, vážení. Andrej Babiš nikdy, stejně jako nikdo jiný, neodvedl za zaměstnance ani korunu. Do poslední si je lidi vydělali, přičemž každý zaměstnavatel ve skutečnosti funguje jen jako prostředník při odvádění těchto lidmi vydělaných peněz státu – a je jedno, jaký podíl je na které straně. Proč by stát honil jednotlivce, když může o jejich peníze zkásnout zaměstnavatele. Je to přece daleko snazší.

 

 

Čekal bych, že když chce jít někdo příkladem a není přitom navíc spokojený se současným stavem, nebude ho podporovat a nabídne alternativu. Jenže asi lze v dnešní dotacemi pokřivené době opravdu jen těžko odolat, když jste ohební, a když berou všichni. Když ale nakonec do stejné kasy odvedu míň, než kolik z téže kasy dostanu, tak snad raději držím hubu a jsem rád, že mi na to novináři a voliči ještě nepřišli, než abych se stavěl dopředu a ukazoval na jiné. Nakonec je totiž Babiš, pokud jde o princip, jen dalším v řadě s žádostmi o dávky a podpory, ne nepodobný těm, co si pro ně jezdili ještě nedávno v mercedesu a se zlatým řetězem na krku. Jen tím objemem je bezpochyby trumfne.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 101 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...