babisrepublika
20.11.2018
Kategorie: Politika

Andrej Babiš by měl odstoupit, ale Čapí hnízdo je tím posledním důvodem

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

V těchto dnech není snad větší téma, proto bych se i já rád vyjádřil. Moje odpověď zní: Rozhodně měl, ale z jiných důvodů, než se uvádějí na demonstracích, a které zmiňuje parlamentní opozice.

Vadí mi emise korunových dluhopisů a jejich následný odkup Andrejem Babišem? Vůbec ne. Zákony to umožňovaly a Agrofert rozhodně nebyl jedinou firmou, která toto učinila. Na internetu lze dohledat seznam všech emisí a je jich několik desítek.

Vadí mi, že Andrej Babiš nedokázal prokázat, kde vzal na jejich nákup peníze? Trochu ano. Vzhledem ke zveřejněným informacím odhaduji, že si půjčil z vlastní firmy. Toto jednání, pokud tomu tak skutečně bylo, se dá klasifikovat jako tunelování. Zastávám ale názor, že majitel firmy toto udělat může. Nelíbí se mi ovšem, že peníze, které plynou do Agrofertu jsou částečně generovány i z mých daní. Ale k tomu dále.

Vadí mi, že při stavbě Čapího hnízda byly pravděpodobně zneužity evropské dotace? Ano vadí a hodně. Opět se jedná o peníze, které byly moje, vaše, prostě všech daňových poplatníků. EU žádné vlastní peníze nemá. Je toto vše důvod k rezignaci? Podle mého názoru ano, ale v naší zemi je možné toto všechno ustát. Doby, kdy byla lež považována u politika za neodpustitelný prohřešek, jsou bohužel asi dávno pryč.

Co je však podle mě hlavní důvod k rezignaci a v mainstreamu to příliš nezaznívá? Je to skutečnost, že Finanční správa se chovala jak utržená z řetězu? Že vydávala zajišťovací příkazy jak na běžícím pásu? Ano to je důvod. To, že majitelé poškozených firem pak u soudu dosáhli jejich zrušení je pěkné, bohužel zničené firmy a někdy i jejich životy už to nenapraví.

Je důvodem, že arogance státní moci je již taková, že si dovolí žádat po novomanželích, aby jim poskytovali údaje o své svatební hostině? Ano to je důvod. Je důvodem, že každý živnostník je zatěžován dalšími a dalšími povinnostmi? Ano to je důvod. Je důvodem, že je možné, aby si předseda vlády hlasoval o dotacích do vlastního podniku? Ano to je důvod. Je důvodem, že jsou pomocí různých selektivních zvýhodnění nakupování voliči? Ano to je důvod. Vadí mi, že jsou peníze přesouvány od těch chudších k bohatým velkým korporacím prostřednictvím dotací a těchto bohatých se bič kontrol vyhýbá? Ano vadí.

Jako hlavní provinění Andreje Babiše vidím v tom, že umožnil a zřejmě i podporuje stav, kdy si státní orgány přivlastňují čím dál více moci nad každým z nás. To vidím jako hlavní důvod k demisi. Měl by tedy Andrej Babiš odstoupit? Jistě, jenže to bych mohl vyžadovat demisi po každé vládě za posledních cca 20 let. Demise Andreje Babiše tedy není řešením. Řešením je porazit ANO, ale i další strany s podobným programem v řádném souboji, tedy ve volbách. Řešením je zvolit takové zástupce lidu, kteří nebudou chtít dále utahovat šrouby. Řešení je v rukou všech občanů této země a nikdo jiný to za nás neudělá.

Autor: Roman Malach

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 101 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.