BURESBABISFILIPHAMACEK
14.3.2018
Kategorie: Politika

Andrej Babiš agent StB, bývalý komunista, populista

Loading...
Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Čím déle je od voleb a Andreji Babišovi se nedaří získat potřebné hlasy k podpoře své vlády, snaží se stále víc slibovat všechno všem. Začal důchody. Přece se jenom jedná o víc než dva miliony hlasů.

Po důchodcích následovali učitelé. Ty mají dostat platy 150%. Po nich následují pracovníci v kultuře. Těm pro změnu chce zvýšit plat o polovinu. Sportovcům opraví skokanské můstky, které nám zpustly. Postaví rychlobruslařskou halu a k tomu přidá ještě pár miliard pro rozvoj sportu. I památky potřebují (a hodně!). Včera slíbil při návštěvě Invalidovny a Národního divadla (opera), že dá na Invalidovnu, Národní divadlo a Národní galérii jednu miliardu korun.article_photo

Ale to je stále málo. Proto se Babiš rozhodl sehnat peníze na pomník v Letech a na svůj velký sen – velkolepé “muzeum našeho národa od praotce Čecha”. Inspiraci pro svůj úmysl prý našel v Paříži. Cena? Prozatím neznámá, ale při jeho velkorysosti se určitě bude jednat o miliardy. I když je možně, že na to sežene evropské dotace. Praxi má v tom víc než bohatou.

Ale vrcholem jeho snažení měla být doprava pro studenty do 26 let a důchodce zadarmo. Ale asi po týdnu si to rozmyslel a přišel se skromnějším návrhem. Studenti a důchodci dostanou 75% slevu. Možná že ho k tomu inspirovala reklama Mountfieldu – a máme to zadarmo! Je zajímavé, že tyto slevy už existují dnes. Pokud chce důchodce slevu 25%, tak do 70 let zaplatí za rok 100 Kč a nebo za 3 roky 250 Kč. Důchodce nad 70 let zaplatí na 6 let rovnou stovku! Pokud chce, jako já, slevu 50% IN 50 zaplatí za rok 599 Kč. No, a může si koupit i slevu 75% IN 75. Jelikož tuto akci Andrej Babiš připravuje na červen a já mám kartu až do února příštího roku, tak bude zajímavé jakou vlastně budu mít slevu. A to určitě nejsem sám.

Ovšem, pak je tu ještě jeden problém. Jak to udělá se soukromými dopravci? Jak to bude kontrolovat, jestli si nebudou dělat jízdenky navíc a podobné čachry. Ale největší ironií bude, že občané tohoto státu budou svými daněmi podporovat soukromé firmy. Asi se bude jednat o světovou raritu.

Možná, že ve své touze nám vládnout, a to i za “tiché” účasti KSČM, která se kdysi vylíhla z KSČ, či s účastí ČSSD, která po únoru 1948 pro změnu hrdě vešla do KSČ, nám nakonec slíbí modré z nebe a zářné zítřky, jak nám to už před sedmdesáti lety slibovali komunisté a přitom nám bude ANO zpívat: Zítra se bude tančit všude až naše vítězné vlajky rudé na stožáry světa vyletí…

Ale přece jenom mě něco napadlo. Když už má pan Babiš tak rozhazovačnou náladu, co kdyby lidem v obchodě nechal dávat zadarmo koblihy a pro důchodce i jogurty Olma. Přece na ně určitě také bere dotace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.