BURESBABISFILIPHAMACEK
14.3.2018
Kategorie: Politika

Andrej Babiš agent StB, bývalý komunista, populista

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Čím déle je od voleb a Andreji Babišovi se nedaří získat potřebné hlasy k podpoře své vlády, snaží se stále víc slibovat všechno všem. Začal důchody. Přece se jenom jedná o víc než dva miliony hlasů.

Po důchodcích následovali učitelé. Ty mají dostat platy 150%. Po nich následují pracovníci v kultuře. Těm pro změnu chce zvýšit plat o polovinu. Sportovcům opraví skokanské můstky, které nám zpustly. Postaví rychlobruslařskou halu a k tomu přidá ještě pár miliard pro rozvoj sportu. I památky potřebují (a hodně!). Včera slíbil při návštěvě Invalidovny a Národního divadla (opera), že dá na Invalidovnu, Národní divadlo a Národní galérii jednu miliardu korun.article_photo

Ale to je stále málo. Proto se Babiš rozhodl sehnat peníze na pomník v Letech a na svůj velký sen – velkolepé “muzeum našeho národa od praotce Čecha”. Inspiraci pro svůj úmysl prý našel v Paříži. Cena? Prozatím neznámá, ale při jeho velkorysosti se určitě bude jednat o miliardy. I když je možně, že na to sežene evropské dotace. Praxi má v tom víc než bohatou.

Ale vrcholem jeho snažení měla být doprava pro studenty do 26 let a důchodce zadarmo. Ale asi po týdnu si to rozmyslel a přišel se skromnějším návrhem. Studenti a důchodci dostanou 75% slevu. Možná že ho k tomu inspirovala reklama Mountfieldu – a máme to zadarmo! Je zajímavé, že tyto slevy už existují dnes. Pokud chce důchodce slevu 25%, tak do 70 let zaplatí za rok 100 Kč a nebo za 3 roky 250 Kč. Důchodce nad 70 let zaplatí na 6 let rovnou stovku! Pokud chce, jako já, slevu 50% IN 50 zaplatí za rok 599 Kč. No, a může si koupit i slevu 75% IN 75. Jelikož tuto akci Andrej Babiš připravuje na červen a já mám kartu až do února příštího roku, tak bude zajímavé jakou vlastně budu mít slevu. A to určitě nejsem sám.

Ovšem, pak je tu ještě jeden problém. Jak to udělá se soukromými dopravci? Jak to bude kontrolovat, jestli si nebudou dělat jízdenky navíc a podobné čachry. Ale největší ironií bude, že občané tohoto státu budou svými daněmi podporovat soukromé firmy. Asi se bude jednat o světovou raritu.

Možná, že ve své touze nám vládnout, a to i za “tiché” účasti KSČM, která se kdysi vylíhla z KSČ, či s účastí ČSSD, která po únoru 1948 pro změnu hrdě vešla do KSČ, nám nakonec slíbí modré z nebe a zářné zítřky, jak nám to už před sedmdesáti lety slibovali komunisté a přitom nám bude ANO zpívat: Zítra se bude tančit všude až naše vítězné vlajky rudé na stožáry světa vyletí…

Ale přece jenom mě něco napadlo. Když už má pan Babiš tak rozhazovačnou náladu, co kdyby lidem v obchodě nechal dávat zadarmo koblihy a pro důchodce i jogurty Olma. Přece na ně určitě také bere dotace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 596 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.