ERDOGAN1019
23.10.2019
Kategorie: Politika

And the winner is … Mr. Erdogan!

Sdílejte článek:

LENKA KLICPEROVÁ

Začíná se to přesně rýsovat tak, jak si turecký vládce naplánoval. Kurdům (a potažmo celé Sýrii) vezme další část – území kolem měst Serekaniye a Tall Abyad. Ta jsou teď v podstatě bez původního obyvatelstva, které uprchlo před tureckými bombami.

Jsem velice zvědava, jak sem Erdogan bude umisťovat ty miliony uprchlíků, které jsou nyní v Turecku. Tato dvě města jsou jedna z nejméně rozvinutých, kdybych chtěla být opravdu expresivní – jsou to špinavé díry s chatrnou infrastrukturou. Arabové z režimních oblastí Sýrie asi budou koukat. Samozřejmě sem z nich dobrovolně nebude chtít nikdo.

Erdogan si mne ruce – má další výsek syrského území – k již turky ovládaným městům Al Báb, Džarábulus a kantonu Afrín, připojí další kus. Pěkně krůček po krůčku. Svět si mezitím zvykne a za chvíli už nikdo nepoužije slovo agrese nebo invaze. Ještě mu zatleskají, že zastavil boje, které rozpoutal. A Kurdům zbydou tak leda tak oči pro pláč, protože jejich území ovládne Rusy podporovaný Bašár Asad. A nebude k nim schovívavý – má všechny trumfy v ruce.

Z jejich požadavků na vlastní samosprávu nezbude nic. Celý tento vývoj má kořeny ve zradě Američanů. To slovo je zcela na místě. Trump zcela vědomě hodil své bývalé spojence ve válce proti IS přes palubu. Věřím, že většina amerických vojáků, kteří se stahují ze Sýrie, se hluboce stydí. Protože voják prostě svého spojence neopouští, pak nemá čest vojáka.

Kurdové se cítí přesně stejně jako naši předkové v roce 1938 a 39. Jenže to je dávno a na to svět už taky zapomněl…

Zdroj: Lenka Klicperová, FB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 861 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.