cssdprahadolinek
13.9.2019
Kategorie: Politika

Amtikomunista Dolínek a antirusista Petříček – to jsou paradoxy!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPředseda poslaneckého klubu ČSSD Petr Dolínek sbírá podpisy pro odvolání předsedy komunistů Vojtěcha Filipa z postu místopředsedy sněmovny. Tomáš Petříček podniká „další kroky“ ve věci názorů ruského ministra kultury.

ČSSD se pokouší o změnu strategie. Poté, co prohrála svůj boj za nového ministra kultury a musela se spokojit se staronovým ministrem Lubomírem Zaorálkem, se ČSSD „chopila iniciativy“ a rozporuje kde co. Nejnověji je to „krize ve zdravotnictví“, tj. papouškuje požadavky odborářů na rozpuštění rezerv, které mají zdravotní pojišťovny. Andrej Babiš už dokonce připustil částečné rozpuštění rezerv zdravotních pojišťoven, zatím hovoří o 6 miliardách, odboráři požadují bezmála dvacet miliard.

Velké spory pak probíhají kolem sochy sovětského maršála Koněva, a tyto spory už dosáhly odezvy i u ruského ministra kultury. Ten označil starostu Prahy 6 za nacistu, starosta se brání, že nacistou není a o věci už dokonce jedná ministr zahraničí Tomáš Petříček. Připravuje nějakou nótu do Ruska?

Petr Dolínek, který ještě nedávno vyhrožoval odchodem ČSSD z vlády, se zastal starosty Prahy 6 a velmi ho rozhněvalo, že předseda komunistů Vojtěch Filip vyjádřil souhlasné stanovisko k názoru ruského ministra kultury. Dolínek proto v poslanecké sněmovně shání podpisy proto, aby byl Filip odvolán z pozice místopředsedy poslanecké sněmovny. Zatím se mu prý nikdo z ČSSD nepodepsal, ČT ukazovala listinu s podpisy Pirátů. Aktivita Petříčka i Dolínka je jen potvrzením toho, že „zoufalí lidé dělají zoufalé věci“. Po anabázi s ministrem kultury Česka, kde ČSSD neprošla přes dvojblok Babiš, Zeman, se podle průzkumu pro ČT zvýšila podpora Babišovu hnutí ANO opět na 30%, ČSSD je na svých šesti až sedmi procentech. Komunisté dokonce v posledním průzkumu spadli pod 5% a vůbec by se nedostali do sněmovny. Dolínek si tedy v této situaci poprvé dovolil do komunistů „kopnout“. Vzhledem k tomu, že KSČM vládu ANO a ČSSD toleruje a přislíbila jí už podporu rozpočtu, je tento počin Dolínka další raritou české politiky.

Filip zcela jistě odvolán nebude, nicméně Dolínkův antikomunismus je jen pokusem pro velmi “neorientované” voliče. ČSSD a KSČM prosazují de facto podobnou ne-li stejnou politiku. Komunisté se letos vyznamenali pouze tím, že původně požadovali o 10 miliard korun nižší deficit státního rozpočtu na rok 2020. Nyní se už s deficitem 40 miliard smířili a přislíbili podporu rozpočtu ve sněmovně. Zda budou nějak reagovat na Dolínkův nápad není zatím jasné. Spíše se to vypadá tak, že Jan Hamáček už komunistům vzkázal, že je to jen „nápad Dolínka“ a on s tím nemá nic co do činění.

Socha maršála Koněva přestála dobu po listopadu 1989, kdy se sochy jiného sovětského vůdce Lenina odstraňovaly z řady měst Československa. Socha Koněva zůstala a nepamatuji si z oné doby před třiceti lety, že by tehdy někomu vadila. Vadil tank na Smíchově s číslem 23 a ten nakonec zmizel. O tom tanku se ostatně vyprávěl po roce 1968 tento vtip. Otázka: Proč měl první sovětský tank osvobozující Prahu v roce 1945 číslo 23? Odpověď: Za 23 let přijedeme znovu!

Ona Koněvova socha již mohla být dávno uschována někde v muzeu a nebylo by v tomto případě nutné umisťovat k ní „dovysvětlující“ komentáře o jeho podílu na potlačení maďarského povstání v roce 1956 či jeho podílu na postavení Berlínské zdi. Koněv byl voják, který plnil rozkazy komunistických představitelů SSSR a byl o správnosti těchto rozkazů jistě stoprocentně přesvědčen. Navíc, jeho dcera v ČT tvrdila, že v době vpádu vojsk SSSR a dalších států Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 byl již Koněv v penzi. O tom, že s invazí souhlasil, ale nepochybuji.

Podle posledních zpráv se chystá Praha 6 vypsat novou soutěž na nový památník osvobození Prahy v roce 1945, který by nahradil sochu maršála Koněva. Po trapných pokusech o „zakrytí“, aby „nepřitahovala vandaly“, je to zřejmě první vlaštovka racionality. Socha maršála Koněva již měla dávno stát někde v muzeu bez zbytečných emocí a mohli jsme si celou tuto poněkud trapnou záležitost odpustit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 759 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 2,56 out of 5)
Loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)