HRANICEZEDUSA
22.6.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Americko-mexická hranice: Cui Bono?

Sdílejte článek:

CHRIS FARRELL/SHEA GARRISON

 • Bidenova vláda záměrně upustila od uplatňování a vymáhání federálních zákonů. Proč?
 • Jak to, že Bidenova vláda svévolně ignoruje a neplní své zákonné povinnosti, i když přísahala hájit a bránit ústavu a zákony Spojených států amerických?
 • Jediné racionální vysvětlení pozice Bidenovy administrativy je drsné. Bidenova hraniční politika je přímo svázána s otázkou přistěhovalectví a zjevnou touhou ovlivnit demografické složení voličů ve prospěch Demokratické strany. Jedná se o “dlouhodobou investiční strategii” prosazovanou na úkor amerického daňového poplatníka v zájmu politického prospěchu současné vládnoucí strany.
 • Hlavní břímě Bidenovy politiky nesou příhraniční komunity, ale v důsledku nákladů vynaložených na nové Bidenovy voliče se pozvolna hroutí celý systém americké zdravotní péče, vzdělávání, bydlení a sociálních služeb.
 • Až půjdou Američané v listopadu 2022 volit, tak pro ně bude Bidenova hraniční krize tím nejpalčivějším problémem. Zjevnou kriminalitu ani bezohledné nerespektování zákonů voliči Bidenově vládě nezapomenou.
 • Chování Bidenovy administrativy ani její toleranci kriminality nelze zamluvit ani omluvit. Následky toho, že Bidenova vláda přestala na hranicích USA prosazovat právo, již nese příliš mnoho komunit po celé zemi – a v nadcházejících měsících jejich počet ještě vzroste.
 • Prezident Biden nyní přesunul americko-mexickou hranici do všech našich měst.

Latinská fráze “cui bono?” byla po staletí používána policejními orgány a státními zástupci při vyšetřování trestného chování k identifikaci podezřelých a stanovení motivu. Téměř pro každý zločin musí existovat motiv, prostředky a příležitost. Jakákoliv seriózní analýza pokračující trestné činnosti podél americko-mexické hranice vyžaduje aplikaci vyšetřovacího a právního konceptu “cui bono?”.

S nástupem Bidenovy administrativy jsme se stali svědky obratu o 180 stupňů a naprosté negace Trumpovy politiky “tvrdého vymáhání” federálních zákonů týkajících se přistěhovalectví, boje proti drogám a ochrany národní bezpečnosti podél mexických hranic. Bidenova vláda záměrně upustila od uplatňování a vymáhání federálních zákonů. Proč?

Toto je podstata analýzy veřejné politiky a argument, který osvětluje motivy Bidenovy administrativy. Jak to, že Bidenova vláda svévolně ignoruje a neplní své zákonné povinnosti, i když přísahala hájit a bránit ústavu a zákony Spojených států amerických?

Zde jsou konkrétní otázky, na které potřebujeme znát odpovědi:

 • Jaký prospěch přináší nedodržování federálních zákonů?
 • Bude americká veřejnost ve svých domovech a podnicích nyní bezpečnější?
 • Jak jsou chráněny americké životy a majetek?
 • Jak etické je spolupracovat s mexickými zločineckými organizacemi, jako jsou drogové kartely a pašeráci lidí, při vykořisťování lidí, kteří údajně hledají lepší život?

Jediné racionální vysvětlení pozice Bidenovy administrativy je drsné. Bidenova hraniční politika je přímo svázána s otázkou přistěhovalectví a zjevnou touhou ovlivnit demografické složení amerických voličů ve prospěch Demokratické strany. Jedná se o “dlouhodobou investiční strategii” prosazovanou na úkor amerického daňového poplatníka v zájmu politického prospěchu současné vládnoucí strany.

Jen zřídka jsme viděli v našich dějinách tak radikálně vychýlenou federální politiku využívanou zjevně ku prospěchu jedné politické strany. Hlavní břímě Bidenovy politiky nesou příhraniční komunity, ale v důsledku nákladů vynaložených na nové Bidenovy voliče se pozvolna hroutí celý systém americké zdravotní péče, vzdělávání, bydlení a sociálních služeb.

Toto je zrada amerických občanů, kteří mají podle Ústavy Spojených států amerických posvátné právo na to, aby jejich vláda bránila hranice jejich země a zajišťovala bezpečnost jejich domovů a podniků. Federální agenti USA nyní více méně na amerických hranicích napomáhají pašerákům lidí v jejich kriminální činnosti, protože mají nařízeno zadržené ilegály propustit a navíc jsou často nuceni koupit jim ze svých provozních prostředků lístky na autobus nebo letenky na cestu do vnitrozemí Spojených států. Pro federální agenty to je naprosto demoralizující situace.

Bidenova hraniční krize se denně exponenciálně prohlubuje. Možná vás o tom ale mainstreamová média moc neinformovala. Bidenovu vládu trápí pouze to, aby si široká veřejnost do voleb, které se budou konat v polovině funkčního období Bidenovy vlády, neuvědomila všechny důsledky Bidenovy hraniční krize. To se ale asi nestane. Přestože Bidenova administrativa prosazuje v celé řadě otázek veřejné politiky mnoho převratných socialistických iniciativ, tak až půjdou Američané v listopadu 2022 volit, tak pro ně bude Bidenova hraniční krize tím nejpalčivějším problémem. Zjevnou kriminalitu ani bezohledné nerespektování zákonů voliči Bidenově vládě nezapomenou.

Chování Bidenovy administrativy ani její toleranci kriminality nelze zamluvit ani omluvit. Následky toho, že Bidenova vláda přestala na hranicích USA prosazovat právo, již nese příliš mnoho komunit po celé zemi – a v nadcházejících měsících jejich počet ještě vzroste.

Otázkou tedy je – cui bono? – komu to prospívá? Americkým občanům rozhodně ne. Je nezbytné, aby američtí občané připravili Bidenovu administrativu o její očekávaný politický “prospěch”. Bidenova administrativa nesmí politicky omlouvat a překrucovat vymáhání práva a kompromitovat národní bezpečnost jen proto, aby rozšířila seznamy svých voličů. Spravedlnost požaduje stejné vymáhání práva, neupřednostňuje favority a neposkytuje cizincům mimořádné výhody, na které nemají nárok obyčejní Američané.

Každý z nás by měl od naší vlády vyžadovat odpovědnost ve všech věcech týkajících se bezpečnosti amerických hranic. Sem patří potírání ilegální imigrace, agresivní boj proti drogám a proti terorismu, tak aby byla zajištěna národní bezpečnost USA. Můžeme toho dosáhnout osobním aktivismem – každý Američan má svoji roli, počínaje občanskou angažovaností na místní úrovni během krize, kterou Biden vytvořil, až po komunikaci se členy Kongresu. Šéfové policie a členové městských rad by měli těmto věcem rozumět stejně dobře jako členové Kongresu a senátoři, protože prezident Biden nyní přesunul americko-mexickou hranici do všech našich měst.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 678 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)