TRUMPBIDEN2
19.10.2020
Kategorie: Politika

Americké volby: Trump vs. média

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Ty časy, kdy v prezidentských volbách proti sobě stojí dva kandidáti a nezávislá média informují, jsou nenávratně v řiťce. Viděli jsme to i na souboji v české kotlině, kdy proti sobě v prezidentské volbě stál médii nenáviděný Zeman, a tak aktivističtí novináři (skutečných novinářů u nás už moc nezbylo) s parádním nasazením podpořili toho druhého. Ať by to byl kdokoli.

Bohužel většina lidí, nemaje informace odjinud, bere článek v novinách či reportáž v televizi jako nezávislé zprávy. Média tak mají obrovskou moc ovlivňovat a tedy prakticky skoro vybírat vítěze tím, že o dotyčném informují stoprocentně pozitivně a negativa zamlčují, naopak proti soupeři, kterého ve funkci vidět nechtějí, informují výhradně negativně a jakoby pozitiva nefungovala.

Vím, zdá se, že můžu přehánět, že lidé jsou přece schopni si vytvořit vlastní názor, jenže to je klam.

Média svým čtenářům a divákům nejprve manipulativně podsunou ten správný názor a další masírkou ho v něm utvrzují. Například Zeman se netají odporem k novinářům, což není pěkné, ale zcela legitimní. Naproti tomu média, co o sobě nabubřele tvrdí, jak jsou nezávislá, v rozporu se všemi etickými i jinými kodexy, jsou smečkou za kořistí se ženoucími hlídacími psy všeho jen ne demokracie. Novinář, má prostor pro vyjádření svého názoru výhradně v komentáři – glose, fejetonu…, ale informativní články a reportáže zkrátka MUSÍ prezentovat co se děje tak, aby autorův názor nebyl vůbec patrný.

V USA jdou některá média ještě dál. Takový New York Times se rozhodl nepublikovat fakta, která nejsou v souladu s názorem většiny jejich levicových čtenářů. Selektivní novinařina. V době, kdy technologie umožní prakticky cokoli a jeden by myslel, že právě tak rozvinutá je naše demokracie, jsme dovolili, aby proti nám média, ale i sociální sítě, nasadili tvrdou cenzuru. Neslyšela jsem, že by Bidenovi Facebook či Twitter smazali nebo schovali jediný post. U Trumpa o tom slyšíme každou chvíli.

V českých prezidentských volbách proti sobě stáli Zeman a Drahoš. Zeman obhajoval křeslo a nestranný člověk mohl říct, že to byl dobrý, pracovitý prezident, který se provinil jen tím, že s jeho názory mnozí nesouhlasili. A také ještě tím, že svými pichlavými bonmoty vracel novinářům to, jak psali oni proti němu. Drahoš? Úplně neznámý doktůrek s charismem počůraného patníku.

A přesto, absolutní většina českých médií včetně veřejnoprávních vyřvávali nejen v titulcích, že Drahoš Zemana položí na lopatky. Přidávali nejrůznější průzkumy, kde Drahoš nad médii nenáviděným Zemanem vedl. Prostor komentovat situaci dávali výhradně příznivcům stahovače králíků, jako by jiný názor ani neexistoval.

Zeman vyhrál, ale jen o špičku bot. Psala jsem ZDE.

Totéž proběhlo na Slovensku. Tam demokracie dostala na prdel a média slavila vítězství. Jakási aktivistka se stala prezidentkou.

A teď se pojďme podívat do Ameriky.

Joe Biden, o němž samotní členové levicové Demokratické strany říkají, že už je senilní a příliš starý, vyzývá současného prezidenta Donalda J. Trumpa, zástupce pravicových Republikánů. Už před čtyřmi léty americká média brutální silou a nátlakem málem prosadili do Bílého domu neoblíbenou demokratku Clintonovou. Podle hesla: Vše lepší než Trump. Média jí slibovala úspěch ve volebních preferencích a razila témata, kterými ji podpořila a naopak poškozovala miliardáře Trumpa.

V USA platí nepsané pravidlo, že nově zvolený prezident má 100 dní hájení, tedy sto dní neútočení ze strany médií. U Trumpa toto pravidlo poprvé porušili.

Celé čtyři roky se pak média spolu s jejich spiklenci Demokraty zkoušela Trumpa zbavit. Přicházelo jedno obvinění za druhým, vycházely knihy, které amerického prezidenta poškozovaly a na přelomu roku se bezdůvodně pokusili impeachmentem hystericky nenáviděného Trumpa zbavit. Důvod? Žádný, jen to, že nejmocnější muž světa byl ten Trump.

Disproporcsi o negativním informování o Trumpovi si všimli i jeho nevoliči. Vše dosáhlo až tak směšných rozměrů, že se média předhání kdo přijde s víc obviňující reportáží, alespoň jednu denně. Důvěra Američanů k médiím rapidně klesla. Vloni celkově médiím důvěřovalo pouhých 40 % občanů USA, letos v průzkumu devíti největších médií vyslovilo důvěru 50 % lidí. To znamená, že polovina Američanů si je vědoma, že jsou krmeni fake-news. Pochopitelně jsou bezbranní.

Letos vše vyeskalovalo. Přišla pandémie, jaké žádný z posledních prezidentů nemusel čelit a místo podpory a přání, aby se oběťmi stalo co nejméně lidí, média do Trumpa bušila plnou silou. Všimněte si, že ať státníci jednotlivých zemí prosazovali různá pravidla, žádné pro média té země nebylo nejlepší. Podle těch amerických ovšem nejhorší byl Trump. V CNN, která prakticky nonstop dělá Trumpovo anti-PR, byl pak vykreslen jako nenáviděný, zlořečený ďábel.

Pravda je, že za koronavirus nikdo nemohl.

Zato za explozí hněvu černochů a bílých levicových sluníček v hnutí Black Lives Matter jednoznačně stojí Demokraté a jejich sponzor George Soros. Když se stane, že policie při zatýkání zfetovaného mohutného násilného kriminálníka použije větší sílu a nechtěně způsobí dotyčnému smrt částečně zaviněnou drogami v jeho těle, jsem přesvědčena, že normální nevinný jedinec chce, aby ho policie před grázly chránila a použila takovou sílu, jaká je třeba.

Incident posloužil jako rozbuška.

Takhle si v CNN představují poklidný protest

Jako každých pár let, i tentokrát rozvztekaní černoši vyšli do ulic a jejich demonstrace se prakticky ihned změnila v rabování, násilí a obří škody na zapáleném a zničeném majetku. Třebaže policisté, kteří byli u onoho zatýkání, už seděli v base, násilí nejen od černých, ale i od levicových antifáckých hajzlíků se stupňovalo. Nejhorší oblasti byly ty, kde vládou Demokraté. Ti místo aby nechali policii udělat pořádek, naopak policii stáhli a sebrali jim peníze na jejich činnost.

Asi vzpomínáte, jak o tom informovala média. Taková CNN vůbec nezklamala. Hlavně s reportáží, kde titulek hlásal „Ohnivé ale povětšině mírumilovné protesty po policejní střelbě“, u toho černý reportér, hned za ním hoří auta a srocované davy ukazují, co jsou to nepokoje.

I tohle ovšem média docela nelogicky vyčítají Trumpovi. Ten přitom nařizuje starostům zasažených měst nasadit ozbrojené síly, které by zjednaly klid. Ti ho neposlechli. Chce nasadit i národní gardu, ale média a Demokraté ho hned označili za diktátora.

Podle vyhlášení Bidena a dalších nebude klid, dokud Trump bude v Bílém domě. Jednoduše vydírají.

Netuším, jestli jsou předvolební průzkumy zase zfalšované jako u Clintonové a Doník s přehledem vyhraje. Bohužel druhá možnost je, že opravdu víc hlasů od voličů dostane legrační loutka Biden.

V tom případě volby vyhrají média.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 374 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.