WASHINGTONPOST
5.1.2021
Kategorie: Společnost

Americká média: Krize důvěry

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonVěřit americkým médiím v současné situaci je obtížné. Pokud před volbami uzavřou média pakt proti stávajícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi, je jejich zaklínání se demokracií naprosto nedůvěryhodné.

Důvěra v americká média dramaticky poklesla před volbami roku 2016 a snad ještě více před volbami roku 2020. Co vše se jen v těchto médiích popsalo o morálce Donalda Trumpa, o jeho rasismu, xenofobii, vztahu k ženám apod. Svět se podle levicového (v USA se místo toho používá eufemistický termín „liberální“) dělí na lidi špatné, kteří volí Trumpa, a lidi pokrokové, kteří Trumpa nevolí. Liberální média měla pouze jeden „drobný“ problém. Musela vzít za vděk člověkem, který není vůbec žádným vzorem ctnosti a morálky dle nejnovějších měřítek. Musela hrát hru o tom, že Joe Biden je opakem „neseriózního“ Trumpa, i když se během dlouhé politické kariéry Biden dopustil mnoha hříchů vůči současnému liberálnímu nazírání světa. Radikální levičáci proto Bidena „zkousli“ jenom proto, že mu jako viceprezidentku vybrali nejlevicovější senátorku Kamalu Harrisovou. Ta by se měla stát zárukou toho, že Biden „nesejde“ z cesty a vždy mu připomene, co musí udělat.

Poslední mediální bouře vznikla kolem telefonátu Trumpa se státním tajemníkem státu Georgia. Nahrávku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, jehož cílem bylo zvrátit nedávnou volební porážku ve státě Georgie, pravděpodobně zveřejnil úřad státního tajemníka Brada Raffenspergera. Pravda vyjde najevo, napsal v neděli na Twitteru nejvyšší volební činitel státu Georgia. Že se média v USA chovají jako „stát ve státě“, bylo během volební kampaně mnohokrát prokázáno. Jakmile Trump tvrdil něco, co odporovalo názoru médií, byly jeho projevy přerušovány s tím, že Trump má „chybné názory“. V USA se tedy média dopracovala do cenzury prezidenta pod záminkou „nesprávných informací“, které údajně Trump používá. Co je v politice „správné“ a co „nesprávné“ pak rozhodují média, jejich majitelé.

Šéf republikánů v Georgii prohlásil, že vypuštění nahrávky s Trumpem bylo protiprávní. To zcela jistě bylo. Ve státě, kde o tom, co je právní a protiprávní rozhodují média, se ale není co divit. Jen v „kolébce moderní západní demokracie“ – jak o sobě liberální média USA ráda hovoří – je totiž možné, aby média vyhlásila vítěze prezidentských voleb.

Zastavme se ještě na chvilku u paktu médií proti Trumpovi. U nás byl tento pakt vzat na vědomí jako něco naprosto normálního i veřejnoprávní televizí. Přitom naše ČT má plná ústa toho, že v Česku média ovládá Andrej Babiš – premiér České republiky. Řekl bych, že v Česku je situace mnohem férovější než v USA. Všichni vědí, že Babiš vlastní významná média a názory jím vlastněných médií tak „odrážejí“ názory samotného premiéra. Tak se to alespoň v opozičních kruzích tvrdí prostřednictvím jiných majitelů dalších médií. U USA média nevlastní Joe Biden, ale naprostá většina majitelů médií podporuje právě Bidena. Bylo by naprosto iluzorní očekávat, že ona média napíší i jen slabý odvar kritiky na nově zvoleného prezidenta. A takto má tedy vypadat „svobodný tisk“ a média obecně?

Republikáni v Senátu i Sněmovně reprezentantů chystají na zahájení jednání Kongresu dne 6.1. 2021 protest proti tomu, že volby vyhrál Joe Biden. Připomínám například mapu výsledků voleb v okrscích , kde Trump vyhrál v 84 % okrsků a Biden jenom v 16 % a přesto údajně získal o 7 milionů hlasů více než Trump. Nebo citace z dalšího článku, který ukazuje na „podivnost“ amerického volebního systému…. v USA můžete hlasovat, pouze pokud jste zaregistrováni. Ti, kteří jsou zaregistrováni a hlasují, jsou zaznamenáni. Je tedy možné vypočítat podíl registrovaných voličů, kteří také hlasovali. Washington Post to udělal pro celé USA a přišel na 66,2 %: to znamená, že také hlasovalo 66,2 % registrovaných voličů. V USA se před volbami zaregistrovalo cca 212 milionů voličů, hlasovalo 66,2 %, to jest 141,5 milionů voličů. Každý volič má jeden hlas. A teď počítejme: dle Karla Hvížďaly vítězný Biden získal „oficiálně“ 81 268 751 hlasů a Trump „pouze“ 74 213 312 hlasů, což dělá 155 482 063 hlasů – o 14 milionů hlasů více, než skutečných voličů…

Pokud tedy Trump hovoří o tom, že miliony hlasů byly odevzdány podvodem, argumentuje právě na základě čísel, která zná nejen on, ale i Republikáni v Senátu a Sněmovně reprezentantů. Jediným způsobem jak se s tímto faktem „svobodná média“ vypořádala je to, že tyto „maličkosti“ zamlčují. A právě to je závažný důvod k tomu, že jsem americká liberální média zařadil mezi absolutně nedůvěryhodná. Čtu je, ale nevěřím jim. Jako kdysi Rudému právu – bylo dobré vědět, co se píše na první straně a srovnat s realitou. A se spřízněnými dušemi pak jen stačilo na sebe „mrknout“. Jak se říkávalo v jednom přirovnání: komunisté předstírali, že to mají pevně v rukách a československý lid předstíral, že tomu věří. Není ale současná propaganda amerických médií krizí skutečné svobody? A jak je vůbec možné, že se americká média dopracovala k současnému marasmu (ne)důvěryhodnosti?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 588 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.