TRUMPPROJEV
21.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Američané by měli Donaldu Trumpovi poděkovat. A jejich ekonomika také

Sdílejte článek:

PETR MACHOVSKÝ

V posledních dnech a týdnech se média předháněla v tom, kdo vylíčí Donalda Trumpa v horších barvách. Realita jeho éry je však jiná. Prezident Trump vykonal mnoho pozitivního a ostatně i naše média o jeho úspěších občas i objektivně informovala. Třeba server Idnes.cz v minulých čtyřech letech publikoval hned několik nezaujatých článků. Například v prosinci 2019 to byl článek s titulkem “Trumpova Amerika vzkvétá. Ekonomiku tlačí levné úvěry a malá nezaměstnanost” (1).
.
To samé platí pro Lidovky, které v květnu 2019 vydaly článek s titulkem “Nezaměstnanost v USA je nejníže za téměř půl století. Příznivý stav ekonomiky posílí Trumpa” (2).
 .
Ještě o dva roky dříve se Trumpovi podařilo prosadit daňovou reformu, která dle Hospodářských novin snížila daně 95% Američanům (3). To znamená, že většině obyvatel USA zůstalo ve vlastní kapse více peněz. Hrozné, viďte? 
 .
Na historickém minimu bylo dle bilančního článku Hospodářských novin z listopadu 2020 i procento Američanů pod hranicí příjmové chudoby (4).
 .
Těch vynikajících ekonomických ukazatelů by se dalo najít jistě víc, ale myslím, že na ukázku to stačí. Snad bych ještě do toho seznamu úspěchů přidal, že na rozdíl od většiny svých předchůdců nerozpoutal žádný válečný konflikt.
 .
Jenom proto, že si Trump dovolil vyjadřovat pochybnosti o férovosti voleb, kritizoval média a ilegální migraci , je ten nejhorší z nejhorších. Už se úplně zapomnělo na to, že demokraté s podporou médií zpochybňovali jeho mandát po celé čtyři roky. S dětinským vysvětlením, že mu volby vyhrál Putin a jeho trollové.
 .
No nic, Amerika se dle mého názoru vydala s Bidenem na cestu k socialismu. Kdo chce kam, pomozme mu tam. My, kteří se socialismem máme své zkušenosti, jen nevěřícně zíráme. Snad aspoň historie bude hodnotit éru Donalda Trumpa objektivněji a pozitivněji. Pětačtyřicátý prezident Spojených států si to nepochybně zaslouží.
 .

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 078 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.