jerusalem1217
23.5.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Ambasáda USA v Jerusalemě je symbol, že jsme ještě před islámem nekapitulovali

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN JANEČEK

14. května 2018, při příležitosti oslav sedmdesátého výročí založení Izraele, Spojené státy americké oficiálně přemístily své velvyslanectví z Tel-Avivu do Jeruzaléma, hlavního města tohoto státu.

Víme, že celá řada amerických prezidentů, během svých volebních kampaní, tento krok slibovala, ale nakonec svůj slib nedodržela. Teprve Donald Trump ho dodržel. Původně plánoval, že do Jeruzaléma při té příležitosti sám přijede. Nakonec přijet nemohl. Přijeli tam ale jeho poradce a zeť Jared Kushner, se svojí chotí, prezidentovou dcerou Ivankou a další významné americké osobnosti. Konkrétně ministr financí Steven Mnuchin a dvanáct členů kongresu.
Je to velmi důležitá a radostná zpráva. A řekl bych nejen pro Židy a ty, kteří, ať už z jakýchkoli důvodů, s nimi sympatizují. Známe výraz: „Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem.“ To je zásada, vedoucí všechny realisticky uvažující, kteří nejsou zaslepeni předsudky.
 
Ve Francii přispívám na server Riposte laïque, obdobný našemu Eurabia. Aniž by byl přímo spojen s nějakou konkrétní politickou stranou, server uveřejňuje i články přívrženců Marine Le Penové. Paní Christine Tasin, spoluzakladatelka tohoto serveru, se nyní v Jeruzalémě zúčastnila oslav sedmdesátého výročí založení židovského státu a přemístění amerického velvyslanectví do jeho hlavního města. Napsala o tom nadšenou reportáž, kde zdůrazňuje rozdíl mezi vlastenectvím Izraelců a pasivitou svých francouzských krajanů. 
 
Paní Tasin pak napsala též dlouhý článek o situaci na pomezí pásma Gaza, kde též byla. Popisuje v něm, jak Izraelci se snaží za každou cenu vyhnout zbytečným obětem mezi jejich odpůrci, jak na opak oni úmyslně vystavují i ženy, děti, dospívající, jen aby zapůsobili na city světového veřejného mínění. Přitom, jinde Christine Tasin neváhala ostře napadnout amerického miliardáře židovského původu, narozeného v Maďarsku, Georgese Sorose, který financuje invazi Evropy muslimy. Christine Tasin není ovládaná předsudky ani na jednu, ani na druhou stranu. Hájí prostě zájmy svého národa, své civilizace.
 
Server Résistence républicaine, spolupracující s Riposte laïque, uveřejnil nyní i článek paní Bat Ye´Or, jejíž kniha „Eurabia, evropsko-arabská osa,“ inspirovala název našeho zdejšího serveru.
    
Je podstatné uvědomit si, že otázka Jeruzaléma se netýká pouze Izraele. Jakýkoli úspěch islámského světa v této otázce by pro něj znamenal obrovské povzbuzení, dodal by mu další silu a energii k dalším výbojům, především k nám, do Evropy.
 
Pak je tady ještě další dimenze tohoto problému, o které je třeba uvažovat. Zdá se mi nepochybné, že způsob, jak se nyní Evropa poddává islámské invazi, je spojen s vážnou morální a duchovní krizí tak mnoha Evropanů. Ti už prostě nevěří ve své dědictví, ve své hodnoty.
Je třeba si položit otázku proč. Důvodů k tomu je celá řada. V každém případě ale mezi ně patří zklamání z jednání tak mnoha osobností, patřících do evropských duchovních elit, které se nevyhnuly radikálnímu rozporu mezi učením náboženství lásky a zcela odlišnému chování. Nejhorší příklady tohoto rozporu ilustrují osobnosti, jako byl na příklad prezident slovenského státu, Josef Tiso (1887-1947), katolický kněz.
 
Po hrůzách druhé světové války a holokaustu se samozřejmě mnoho křesťanů snažilo chyby napravovat. Je to něco zcela podstatného. Křesťansko-židovské sblížení, jak ho ilustroval Druhý vatikánský koncil (1962-1965) a deklarace Nostra Aetate, je podstatné jak pro židy, tak pro křesťany. Židům umožňuje žít v míru v zemích křesťanského světa. Křesťanům umožňuje nebýt paralyzovaní výčitkami svědomí. Oběma umožňuje neoslabovat se vzájemně, nýbrž se společně bránit proti silám, které je ohrožují oba: marxismu a muslimskému extremismu.
 
14. června 2017 jsem psal o oslavě padesátého výročí sjednocení Jeruzaléma, která se konala ve svatovítské katedrále na Hradčanech, pod záštitou a za přítomnosti pražského arcibiskupa, Jeho Eminence Dominika, kardinála Duky, s účastí izraelského velvyslance v České republice Daniela Merona, místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Bartoška, předsedy Ekumenické rady církví Daniela Fajera a dalších významných osobností. Podobné iniciativy samozřejmě hrají významnou roli při formování veřejného mínění. Víme, že prezident republiky Miloš Zeman se vyjádřil ve prospěch přemístění českého velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma. Je nutné děla vše, aby k tomu skutečně došlo.
 
Je třeba vše vidět v určité historické perspektivě. I ti, kterým arabsko-izraelský konflikt neležel tolik na srdci, kteří byli prostě pouze českými vlastenci, v letech druhé světové války věděli, že příbuzný Yassera Arafata, Hadž Amín Husseini, velký Jeruzalémský mufti, který organizoval muslimské divize Waffen SS v okupované Jugoslávii, je jejich nepřítelem. Ti se pak mohli jenom radovat, když Izrael v letech 1956, 1967, 1973, 1982 porazil arabské spojence Sovětského svazu.
Dnes nemohou ignorovat, do jaké míry by přemístění českého velvyslanectví v Izraeli do jeho hlavního města přispělo k oslabení arogance muslimských dobyvatelů Evropy, tedy i naší rodné země.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.