babisclown2
29.12.2016
Kategorie: Ekonomika

Amatér Babiš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Je to jasné jako facka: ten člověk je amatérem a ještě je natolik drzý, že svůj na hliněných nohou postavený byznys vydává za nějaký úspěch. Ano, řeč je samozřejmě o Andreji Babišovi. Dotyčný navíc i ve funkci ministra financí doposud zpatlal téměř vše, na co sáhl.

Kdo se chce dozvědět, jak Babiš „budoval“ své podnikání, ať si přečte knihu Tomáše Perglera Babiš – příběh oligarchy. Tato kniha by měla být povinně distribuována do všech domácností, kde se nachází některý z nešťastníků, který chce volit ANO a jeho – do nablýskaného PR obalu zabaleného – vůdce. V normální zemi by takový způsob rozvíjení byznysu nebyl možný.

Dnes už je víceméně jasné, že Babiš vstoupil do politiky nikoli kvůli důvodům, které jako bulíky věší na nos veřejnosti (narovnání podnikatelského prostředí atd.). Skutečným důvodem je to, že během Nečasovy vlády přišel o své kontakty na vrcholné politiky, kromě toho se jeho firmy dostaly do obrovského zadlužení. Jak z toho ven? No přece přímým angažmá ve vrcholné politice.

Zbývalo vymyslet nějaká témata, jež by zapůsobila na co nejvíce voličů… Korupce! Kouzelné slovíčko, pod něž lze schovat kdejaký problém, bylo to pravé ořechové. Je šílené, že pravděpodobně jen kvůli tomu máme na krku takové estébácké metody, jako je kontrolní hlášení, EET apod. Babišovi se tyto nástroje prostě hodily jako PR metoda, jinak mu jsou asi šumafuk.

Vinou EET již zanikly stovky restaurací. Je nepochopitelné, proč Babiš – když už se pro tuto problematickou věc rozhodl – nezvolil například rakouský model kontroly tržeb, který je k podnikatelům mnohem šetrnější než ten český (balkánský – po vzoru Chorvatska, kde to způsobilo víc škody než užitku).

Další Babišovy kousky jsou však ještě tristnější. Pomineme-li takové „prkotiny“, jako je například netransparentní výběrové řízení na dodavatele šmírovacích systémů ministerstva financí a jemu podřízených subjektů, je příznačné, že kdysi s pompou propagovaná opatření přinášejí nulový efekt. Třeba buzerace zvaná kontrolní hlášení je vlastně bezohledným přenesením analytické činnosti finanční správy přímo na podnikatele. Zavedení tohoto opatření nicméně nepřispělo k omezení největší možnosti, jak podvádět, tedy karuselových obchodů. Když se časopis Ekonom oficiálně a opakovaně ptal finanční správy, kolik bylo letos díky kontrolnímu hlášení odhaleno karuselů, odpovědi se nedočkal.

Za několik dní, od 1. ledna 2017, ministerstvo financí získá možnost svévolně zablokovat jakýkoli web, který bude podle jeho názoru v rozporu s novým loterijním zákonem. Že je v demokratické zemi nemyslitelné, aby nějaký úřad mohl bez povolení soudu toto učinit? Ale jděte! Žijete přece v Babišistánu! Uvedené opatření přitom dokáže obejít každý, kdo s počítačem umí víc, než ho zapnout a spustit prohlížeč. Resumé? I v tomto případě amatérismus jak vyšitý.

Pokud tedy Babiš neustále tvrdí, že chce řídit stát jako firmu, soudným lidem musejí vstávat hrůzou vlasy na hlavě. Být „zaměstnancem“ člověka, který vymýšlí kvůli oslovení co největšího počtu voličů z řad lůzy převážně jen samé estébácké šílenosti na hraně demokratických mantinelů, nebo dokonce za ní, přičemž je ani neumí pořádně zrealizovat, je skutečně nevábná představa. Velkolepá dotační jízda, bez níž by Babišovy firmy zřejmě měly nemalé existenční problémy, je už vlastně jen takovou třešničkou na dortu v současném posouvání České republiky směrem k nedemokratickému státu.

Vy tohle fakt chcete za premiéra?

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.