15.10.2015
Kategorie: Společnost

Ale zpívají přeci dobře, ne?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IVANKA RADA ILLYENKO 16|10|2015

Jsem si naprosto vědoma, že nemůžu poroučet českým občanům, jak mají nebo naopak nemají vítat Alexandrovce. Ale, jako Ukrajinka, se můžu přeci s českými kamarády podělit o zkušenost. 

Zkuste si na okamžik představit … že jednoho krásného dne, na vaše území, třeba pro začátek do Karlových Varů, přijdou jakýsi “zelený mužici” nebo, jak oni se sami jmenují “vežlivye ľudi”. Budou ozbrojení a řeknou, že přišli chránit ruskomluvící občany. A taky tam zůstanou. Třeba navždy, kdo ví…

Někoho z vašich krajanů zabíjí. Někdo zmizí beze stopy. Třeba váš bývalý spolubydlící Jarda, co vyvěsil z okna českou vlajku – další den se po něm slehla zem. Rodina ho hledá dodnes. Někoho zase někoho zatknou, odvezou do Ruska a odsoudí k 25 rokům vězení. Ostatním mezi tím rozdají ruské pasy a pro ty, kdo nechce být Rus, zbyde jediná cesta – nechat své rodište, veškerý majetek a rychle utéct. Stanou se z nich uprchlíci (kapitola sama o sobě!)

A pak “vežlivye ľudi” okupují další část vašeho území. Například část Moravy. Nad Ostravou, Olomoucí a Zlínem zavlají trikolóry. Ale ne české. Ruské.

Do baráku tety z Jičína trefí Grad. Máma segru už nikdy neuvidí. Ve Vsetíně prarodiče vašeho kolegy stráví dva měsíce v kuse ve sklepě paneláku. Děda nakonec zemře na zápal plic. Babička do telefonu jen pláče. Na vaši chatu v Jeseníku, pokud nejste sebevrah, už jste zapomněli. Válka.

Vaše děti, vaši manželé, otci, bratři a možná i vy osobně budete povolání bránit vlast. Budete se muset naučit střílet do lidí. Tisíce Čechů zahyne. Tisíce se vrátí domů bez nohou a rukou. Spousta z vás už se z toho nikdy nevzpamatuje. Neštěstí se zabydlí v každé domácnosti.

Vy už si nikdy nedokážete klidně poslechnout českou hymnu. Už při prvním “Kde domov můj” vám žalem budou téct slzy. Za všechny mrtvé, co jste znali i neznali.

56164780de7a2

Mezi tím “vežlivye ľudi” zařídí ještě několik provokaci i tam, kde válka zdánlivě není. Dejme tomu v Brně a Plzni. I tam zemřou lidé. Strach se stane vašim věrným kamarádem. A “vežlivye ľudi” celému světu o vás budou jen lhát, lhát a lhát.

A pak … vytvoří “vežlivye ľudi” umělecké dílo. Píseň (přikládám na videu, můžete si ji poslechnout). Píseň o tom všem, co jste si teď představili. Píseň, ve které ale není ani slovo pravdy. A krásně ji zazpívají. Jsou to přeci profíci. A s tou písní si vyrazí na tour po Evropě. A vaši sousedi (Slováci, Rakušané, Němci…), od kterých byste v této zoufalé situaci čekali jestli ne pomoc, tak aspoň pochopení, půjdou na jejich koncerty a budou jim nadšeně tleskat.

Ale zpívají přeci dobře, ne? Jsou to umělci? Jsou! Co je vašim sousedům do toho, že jsou to vrazi? Co z toho, že zabili tisíce Čechů? Jich se to přeci netýká. Oni milují sborový zpěv! Tak v čem je problém?

Oni (vaši sousedi) jsou totiž natolik kulturně založení, že se umí “povznést” nad těma malichernostma co se dějí v Čechách a dokážou ocenit pravé umění!

Nakonec nemůžu opomenout české umělce. Sice si Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Petr Malásek, Michaela Nosková, Michal David, Eva Urbanová, Ilona Csáková ani Pavlína Filipovská můj vzkaz nejspíš nikdy nepřečtou, ale třeba si jej přečtou jejich obdivovatelé. Netuším, komu z těchto kumštýřů jde víc o peníze, komu o slávu, komu o návrat režimu a kdo je jen užitečný idiot. (Ohledně idiotů – ve Starém Řecku byl za idiota považován člověk z vlastní vůle žijící v sociální izolaci. Jedinec, lhostejný k problémům společnosti a věcem veřejným. Člověk zabývající se jen sám sebou).

Takže nakonec, všem umělcům co svým postojem podporují válečné zločiny Ruska (a že jich bylo!) a momentální okupaci Gruzie, Moldovy a Ukrajiny, ráda bych odpovědela slovy velikého ruského básníka Nikolaje Alexejeviče Nekrasova (určitě si je každý milovník ruské kultury dokaže přeložit) :
“ПОЭТОМ МОЖЕШЬ ТЫ НЕ БЫТЬ, НО ГРАЖДАНИНОМ БЫТЬ ОБЯЗАН”
Jinými slovy řečeno – nejdřív jste všichni Češi (ano, se vším, co to obnáší) a až pak jste umělci…

Moc děkuji všem, co dočetli do konce můj sáhodlouhý příspěvek. Chci věřit, že pomůže aspoň někomu nahlédnout na situaci z jiné strany.

Prosím – přemýšlejte o tom!

Prosím – nezapomínejte, že svoboda je velmi křehká věc!

A moc vás prosím – uvědomte si, že méně než před dvěma lety skoro  SI NIKDO NA UKRAJINĚ VÁLKU S RUSKEM NEDOKÁZAL PŘEDSTAVIT!

ZDROJ: Ivanka Rada Illyenko

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
170 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.