4008921-ockovanui
17.10.2021
Kategorie: Společnost

Ale pane Okamuro, povinné očkování u nás přece nikdo zavádět nechce

Sdílejte článek:

LU LINA

Mnozí z vás si to budete pamatovat. Libovolná předvolební debata na ČT,  pokaždé jiný moderátor/ka a pokaždé stejný dotaz: „Pane Okamuro, proč ‚ne povinnému očkování‘, když ho žádná politická strana či hnutí neprosazuje?“ Otázka pokaždé doprovázena pobaveným úšklebkem a dobře viditelným, byť pochopitelně nevysloveným neoficiálním pokračováním: “ To přece může mít v programu jenom pravicový extrémista, co vede stranu pro blbce.

 

Okamura na všechny tyhle podpásovky vždy reagoval poměrně inteligentně, takže jako blbec pak působil spíše moderátor/ka, ale o to teď nejde. Dneska bych rád  trochu prošťoural spíše to, co u nás podle ČT nikdo nikdy zavádět nebude. Protože to přece nemá v programu a v kampani o tom přece neřekl ani slovo. Povinné očkování.

Neboť tento dotaz byl velice hloupým i před volbami. Jeho argumentační síla byla takřka nulová. Vzhledem k obecně známému faktu, že to, že politici něco neříkají nebo se něčemu usilovně vyhýbají rozhodně neznamená, že nemají v plánu to realizovat. Nyní, po volbách, se pak už jeví jako téměř imbecilní.

Protože evropský trend fakt nemohl uniknout nikomu. Očkovat! Zaklínání se dobrovolností silně slábne, stavění neočkovaných do pozice občanů druhé kategorie je již obecně přijatou unijní politikou. Nejbrutálněji to jede to ve Francii, přidala se Itálie. A podle těch, co se nyní dostali ke kormidlu, my přece patříme na Západ.

Ale pane Okamuro, povinné očkování u nás přece nikdo zavádět nechce.

No, a taky hlavně proto, že dneska ráno jsem v rádiu slyšel Smejkala (to je ten, co byl v Americe, což je v jeho případě ekvivalentem části životopisu jednoho slavného brouka jenž se narodil v kině) a ten tam rozprávěl o tom, že vzhledem k situaci je povinné očkování jednou z variant, která je na stole. A protože jde o člena mimořádně vlivné vlivové skupiny kovidové církve, a „odborníka,“ kterému je podle politiků přece třeba se zatajeným dechem naslouchat, měli by se asi i na Kavčích horách rychle navrčet podobný typ otázek.

Nyní předvedu možnou variantu toho, jak by ona otázka na Okamuru mohla vypadat, kdyby ji byl položil někdo objektivní, nezaujatý a především inteligentní: „Jak dlouho si myslíte, že bude trvat, než tento zjevný evropský trend dorazí i k nám?

Například Itálie včera zase přitáhla už tak dost utažené šrouby: do práce mohou jen držitelé covidpasu. A být držitelem covidpasu znamená být plně očkovaný, mít test nebo být do šesti měsíců po kovidu. Čili standardní unijní požadavky, liší se již jen míra donucení. A EU, jak jistě všichni víte, stojí na jednotných řešeních. Jak tedy asi bude vypadat toto, když nejdůležitější země jdou brutálně jasným směrem?

Ale pane Okamuro, povinné očkování u nás přece nikdo zavádět nechce.

Můžete namítnout, že mít covidpas přece neznamená být jenom očkovaný. Že tam jsou přece i další varianty. Jsou. Třeba testy nebo prodělaná nemoc, viďte? Ve Francii a Itálii už testy nejsou „zdarma,“ lidi si je nyní musí platit a nejsou zrovna levné. Navíc, dalším „evropským trendem“ je významné zkracování doby jejich platnosti. V kombinaci s vysokou cenou poměrně spolehlivý donucovací prostředek k „dobrovolné“ vakcinaci z donucení. Viz článek na Seznamu. A nemoc? Šest měsíců uteče jako voda a jste tam, kde jste byli předtím. Übermensch.

Reálně to znamená, že zdraví a zaměstnaní neočkovaní Francouzi i Italové se všichni furt dokola testují a platí jak mourovatí proto, aby mohli chodit do práce a nechcípli hlady. Bravo. Bravissimo.

Mimochodem, oboje právě dorazilo k nám. Hlavní hygienička včera oznámila zkrácení doby platnosti testů a jejich placení je avizováno od prosince. Tramtadadá.

Dalším evropským trendem je dále zavádění povinného očkování alespoň u určitých skupin. Typicky u zdravotníků či státních zaměstnanců. O zdravotnících se dokonce už před časem otevřeně mluvilo i u nás. A protože kovid tu už s námi určitě zůstane, jak dlouho asi bude trvat, než se jako jediné řešení nekonečné „pandemie“ schválí povinné očkování dalších skupin či rovnou všech?

Ale pane Okamuro, povinné očkování u nás přece nikdo zavádět nechce.

Z volně dostupných informací musí být tedy už každému delší dobu nad slunce jasné, tedy kromě zaměstnanců ČT, poustevníků a lidí s již příliš nízkým IQ, kam EU ve věci očkování směřuje a odkud a hlavně kam ten očkovací vítr fouká.

Závěrem bych chtěl jen dodat, že například Itálie, která do toho nyní šlape fakt brutálně, má proočkovanost populace cca 80%. Tedy cifru, ke které my se, myšleno v režimu „dobrovolnosti,“ nikdy ani nepřiblížíme. V této souvislosti vypadá známý vládní slib, že až se nás naočkuje cca 75% tak přestanou tlačit na pilu, poněkud…ééé… málo důvěryhodně.

Ale pane Okamuro, povinné očkování u nás přece nikdo zavádět nechce.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 699 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)