67-50646-milos-zeman-si-tin-pching
30.4.2019
Kategorie: Ekonomika

Ale my už se těm komunistům opravdu klanět nemusíme!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAČína se cítí dotčena jednáním a prohlášeními pražského primátora Hřiba a stornovala kulturní akce všech českých subjektů, které mají v názvu slovo Praha.

Co na to naše vláda? Jako hrdý příslušník našeho národa bych očekával, že Číňanům slušnou formou řekne, ať si trhnou nohou, že zájem o naší kulturu je jinde dost velký. Bohužel náš ministr kultury Antonín Staněk reagoval poněkud jinak: „Bude to složitější diplomatické jednání, protože je potřeba čínské straně vysvětlit, že nejde o orchestr pražský, ale že jde o instituci, která je zřizována ministerstvem kultury.“ To je přesně v duchu pokračování ponížené petice čtyř našich nejvyšších ústavních činitelů, když se tehdejší ministr kultury Hermann setkal s Dalajámou (jaká drzost!) a oni pokorně prosili Čínu o odpuštění. Na toto mám být hrdý?

Pražští filharmonici, kterých se to týká, mají jasno:Musíme důrazně odmítnout podmínky čínské strany, kdy znovu povolení k vystoupení je podmiňováno kritickým okomentováním výroků a postojů vedení Hlavního města Prahy směrem k ČLR,” sdělil předseda správní rady PKF Martin Klimpl. Já dodávám že má více rozumu a cti než jeho nadřízený, ministr kultury Staněk.

Korunu tomu nasadil sám náš nejvyšší představitel, prezident Miloš Zeman. Za pozornost stojí jeden z jeho mnoha výroků během jeho návštěvy Číny: “Uvnitř Evropy je takový vzteklý červený kousek, to je země, která je proti Huawei.” Ano, takto se vyjadřuje před čínskými soudruhy náš pan prezident o své vlastní zemi. Pro zdůraznění ještě jednou: vzteklý červený kousek.

Ale zpět k tomu čínskému zákazu. Kdybychom byli škodolibí, tak bychom jako odplatu mohli u nás třeba zakázat činnost všech restaurací, které mají v názvu slovo „čínská“. My to ale neuděláme. A proč?

Právě protože jsme součástí svobodného světa a žádný politik tu nemůže centrálně přikazovat podnikatelským subjektům, co mají z důvodu politických dělat a co ne. Dokážete si představit, že by třeba prezident Trump v Americe řekl, že se nikde nebude konat žádná výstava, která má něco společného třeba s českou Národní galerií? Skoro nikdo by ho neuposlechl a mnoho výstavních síní by si z něj ještě dělalo legraci a určitě by našly způsob, jak ho třeba nějakou karikaturistickou soutěží zesměšnit.

To centrální nařizování, přikazování a zakazování jsme si užili až dost. Čína nám nevědomky jenom připomíná, co u nás bylo a co už máme za sebou. Zaplať pán bůh za to.

To je právě ten rozdíl mezi tím, v čem žijeme, co je tzv. svobodný svět a tím, co představuje Čína. Pak nelze chápat, co na té zemi někteří vidí a ještě méně, co na ní mohou vidět naši vrcholní politici. A už vůbec ne, jak se před ní pokorně klaní. Ani ekonomické důvody neobstojí. Stačí si prohlédnout bilanci vzájemného obchodu a investic.

A úplným vrcholem je samozřejmě opět náš moudrý pan prezident. Na dotaz co říká ke 30 let starým událostem v Pekingu na náměstí Brány nebeského klidu (Čína tam násilně potlačila protesty a podle některých zdrojů bylo až několik tisíc mrtvých) uvedl: „Čína je veliká země a kdyby došlo k chaosu a k dezintegraci Číny, tak by to mohlo znamenat výraznou destabilitu. Zastávám názor, že demokratizace má probíhat krok po kroku po etapách.“ Takto mluví náš prezident o mrtvých protestujících. Možná by mu měl někdo položit otázku, jestli byl tedy první krok s několika tisícovkami mrtvých, zda se domnívá, že v druhém kroku by jich mělo být několik stovek, a v kterém kroku se domnívá, že by už snad nemuseli být žádní. A hlavně kolik kroků té demokratizace podle něj Čína za těch 30 let udělala.

Ono se ukazuje soudě podle vývoje vzájemných vztahů a obchodu za poslední tři roky, že čím větší servilita a podlézání z naší strany, tím větší pohrdání a nadřazenost ze strany čínské.

Ne, takhle si nepředstavuji vystupování reprezentantů hrdého evropského národa, který má s komunisty své zkušenosti. Tady není být na co hrdý. Tady se lze leda tak stydět.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 981 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,04 out of 5)
Loading...
politicon.cz
178 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.