pc1217
27.5.2018
Kategorie: Společnost

Aktualizace …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Žijeme v době, kdy chod našich životů ovlivňují moderní technologie založené na počítačové technice. Tu najdeme už úplně všude. V každém novějším autě je soustava minipočítačů, najdeme je v kuchyňských přístrojích, hrách, audio i video elektronice, v podstatě i každý náš lepší mobilní telefon je zároveň počítačem. A samozřejmě k nim je třeba připočítat různě veliké a výkonné computery, které nás denně provází, nebo ovládají obrovské podniky a továrny. Z toho zároveň vyplývá skutečnost, že lidé počítačům a jejich programování rozumějící jsou vynikajícím obchodním artiklem a ti nejschopnější jsou vyvažováni zlatem. Zároveň se z nich stává velmi perspektivní a solventní střední třída. Možná i to přispívá k navyšování cen bytů a pozemků tam, kde je vysoká koncentrace těchto odborníků.

Vraťme se však zpět k samotným přístrojům. Dá se konstatovat, že nic nestárne tak rychle, jako právě počítače a programy v nich. Programátoři dokážou neustále vylepšovat své produkty a navíc jejich neustálý boj s hackery způsobuje obrovský pokrok a posun vpřed. Nároky na bezpečnost stoupají, agresivita hackerů způsobuje potřebu vyšších bezpečnostních záruk a pojistek, které je třeba k dosavadním operačním systémům stále častěji dodávat. Tak nějak vznikají aktualizace. Samozřejmě se při nich ,,vylepšují´´ i stávající vlastnosti programů, je slibována lepší kompaktibilita a zrychlení.

Samotní programátoři a IT pracovníci jsou svět sám pro sebe. Jejich řeči lidé z venku nerozumí, problematiku jedniček a nul nechápou a vůbec netuší, co tito lidé občas zamýšlí. Cizí slova anglicky znějící jsou součástí dorozumívání těch, pro něž je klávesnice a svítící displej hlavním domovem. Tak, jako mají svůj svět, mají i jiný způsob uvažování. Což se promítá do výsledků jejich práce. Soustavně totiž hledí dopředu. Vytváří programy, jejichž dokonalost je samozřejmě z pohledu  ,,ajťáka´´ prioritní, přesto se časem objeví jisté nedokonalosti, které je třeba opravit, a když už se to dělá, přidá se něco dalšího. A tak po verzi třeba 10 přijdou další označené 10.1, 10.2 a nakonec před úplně novou je to 10.8. Tato aktualizovaná verze už se natolik liší od té původní, že s ní už nemá téměř nic společného. A protože jsme ve světě počítačů, k původnímu počinu 10 se dalo nainstalovat plno kompaktibilních programů různého žánru. Ty však už často odmítají spolupracovat s konečným produktem, takže dochází k problémům, který umí vyřešit zase jenom znalec prostředí. Z toho vyplývá potřeba být neustále s nějakým v kontaktu. To vše se týká případu, že už nějaký přístroj vlastníte.

Kupujete li si něco úplně nového, jste odkázáni na několik ukazatelů. Zajímá Vás především cena, velikost, hmotnost, design, ovládání, ovšem Váš odborník se zakouká především do výkonových parametrů. Takže Vás přesvědčí zakoupit mašinku dražší, větší, ale také o to složitější. Proč kupovat procesor i5, když můžete mít o třídu vyšší. Že to při surfování po facebooku či při psaní ve Wordu nepoznáte, to už je druhá věc. Máte hi-tech záležitost, která bude sice za rok starou vykopávkou, ale v okamžiku nákupu tím svému ,,ajťákovi uděláte radost. Necháte si nainstalovat potřebné, většina z toho bude k ničemu, a rázem se stanete pravidelným účastníkem aktualizací toho, co jste tam dali. Pravidelně na Vás budou vyskakovat informace a příkazy směřující k naprostému překopání toho, co jste dosud bez problémů používali. Zpočátku se naučíte obcházet to, co přestalo fungovat, ale jednoho dne se dostanete do fáze, kdy byste se svým compem či mobilem švihnuli o zeď a koupili si nový a jednoduchý. Jenže když ty nové modely toho tolik umí. A jste opět v začarovaném kruhu.

Nůžky rozevírající se mezi obyčejnými počítačovými analfabety, uživateli a programátory se rozevírají. I poměrně inteligentní člověk z běžného světa v oblasti počítačů tápe, naopak IT expert je pro normální život nepoužitelný, ovšem v té své ulitě je úplně geniální a …. Bohužel nechápe, že ti, pro které vytváří počítačové prostředí, jsou úplně mimo. A jednoduchost, která by měla být zásadní prioritou, je jaksi něčím, co programátor není schopný stvořit. A tak sedíme u blikajících či poloslepých monitorů, text na nich po nás něco chce, ale i při největší snaze nás posílá do bludného kruhu. A když už se to povede, přestanou fungovat věci, které dosud neměly žádný problém. Pak už záleží jen na Vaší trpělivosti…

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.