18.3.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Aktivisté by měli sladit noty. Někdo z nich je možná latentní rasista a ve věci Romů lže

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 18|03|2015

Ředitel Romea Zdeněk Ryšavý se opřel svým článkem do Michala Malého. Ten se prý mýlí, vědomě manipuluje, případně dokonce lže. Strategie romské integrace tu není jen kvůli Romům, ale všem znevýhodněným, snaží se vysvětlit Ryšavý. O den později čtu o tom, jak v Duchcově zakázali vysedávat lidem na ulici a po obvinění z rasismu tvrdí, že s Romy to nesouvisí. A mám jich zase plný zuby. Ne Romů. Aktivistů.

V Duchcově, stejně jako v jiných městech, mají bordel. Vyhláškou zakázali grilování na veřejných prostranstvích, posedávání na zídkách nebo vytahování nábytku a v podstatě bydlení přes den na ulici. Aktivista z hnutí Konexe Miroslav Brož v podstatě tvrdí, že je to rasistická vyhláška namířená proti Romům. Pan Brož bude možná nakonec sám latentní rasista, když dokázal z vyhlášky, ve které není slovo Rom zmíněno ani jednou, objevit útok na minoritu. Nebo je pokrytec a moc dobře ví, kdo v Duchcově ten bordel dělá? Místní samospráva oproti tomu tvrdí, že vyhláška proti Romům namířena není. V tomto kontextu jsem si vzpomněl na argumentaci Zdeňka Ryšavého, který se pustil do Michala Malého s tím, že lže a manipuluje. Řadu opatření, která jsou vládou vytvářena kvůli problémům s Romy, a která v sobě ekvivalenty slova Rom nesou jak genetickou stopu, obhajuje Ryšavý tím, že jsou kvůli všem nějak znevýhodněným, nikoli jen kvůli Romům. Jak kdyby nemít nohu, být slepý, mít věk nad padesát, nebo být po mateřské či rodičovské bylo srovnatelné s tím, když jste zdravý Rom. Manipuluje Malý, který z toho nemá ani korunu, nebo Ryšavý, který má?

rom

Přitom je to tak prosté a lze se osobně přesvědčit pouhou návštěvou v místech problémů. Největší bordel v problémových lokalitách prostě dělají Romové. Je to stejně čitelné, jako že nejvíce problémů s nepozorností a neschopností se zařadit v první třídě, dávat pozor, něco se naučit a nerušit při tom ostatní, mají na triku kvůli vlastním rodičům především romské děti, a že trestat kvůli tomu plošně všechny povinnou předškolní docházkou jen proto, abychom jako nebyli rasisti, je pitomost. Je to stejně čitelné, jako že nejvíce nezaměstnatelní jsou v poměru k celkovému počtu příslušníků etnické skupiny prostě Romové, a to nikoli proto, že by je zaměstnavatelé neměli rádi a nechtěli je kapitalisticky vykořistit, ale protože jejich nadmíru socialistický přístup k práci je neefektivní.

Kritici mají jistě pravdu v tom, že bordel morální tu nevytváří tahle menšina. Ano, morální, finanční, hospodářské a politické tunely s podstatně většími škodami tu bez sebemenších pochyb dělají gadžové. Dokonce jsou to právě gadžové, kdo na rozdíl od Romů, kteří se jen svezou, těží z existence tzv. romské problematiky. Ano, paradoxně se jak příslušníci romské menšiny, tak neromské většiny, která to všechno cáluje, stali rukojmími politiků, kteří si z toho udělali jen další byznys s dotacemi. To všechno je ale vedlejší a nemůže sloužit jako argument v případě, že potřebujete vyřešit aktuální místní bordel na chodnících v malém městě.

Chtěl bych žít v zemi, kde si bude moct místními lidmi ve volbách zvolený politik dovolit říct „udělali jsme vyhlášku proto, že tu Romové dělají bordel“. Chtěl bych žít v zemi, kde by za podobná slova nebyl politik vystaven pitomým komentářům ze strany pachatelů dobra, uhnízděných za veřejné peníze v teplé kanceláři, nebo snad dokonce trestnímu postihu. Chtěl bych žít v zemi, kde lidé lidem nelžou jen proto, že je trestné říkat pravdu, nebo říkají něco jiného, než si myslí. Problémy s Romy jsou v globálním porovnání s jinými škodami marginální. Jenže hodně lidem otravují život. Každý den, teď a tady.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.