ekofasisteaktivist
8.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Aktivisté a Marshallův plán II.

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRV současné době koronavir dosáhl všech cílů, které si Gréta a její fanoušci stanovili. Letadla nelétají, lodě neplují, auta skoro nejezdí, lidé nikam nechodí, takže nic neznečišťují, už stačí jenom zavřít všechny elektrárny. Dokonce i ti „staří“, co podle Gréty pošpinili její krásný svět už umírají po tisících. Proč to Gréta a její příznivci veřejně neoslavují? Jejich sny se přece staly realitou. Mlčí.


Aktivisté také mlčí. I tragický papež ve Vatikánu, i to smutně proslulé OSN dnes raději mlčí. Ale jakmile nejhorší pandemie koronaviru opadne, politika aktivistů bude mít tendenci se vracet. A opět povedeme nekonečné diskuze o tom, že nemáme čtyřicet pohlaví, není islamismus kompatibilní s demokracií, není „zelený úděl“ vynucovaný EU řešením znečištěné planety, mj. i proto, že Evropa nerovná se zeměkoule, není tradiční rozdělení rolí muže a ženy jen záporné a není rodina s dětmi žádným přežitkem. Stejně tak nejsou národy a státy přežitkem.

„Grétisté“ nehledají pomoc planetě, stejně jako aktivisté nehledají nic jiného než vlastní seberealizaci v záporném pojetí světa. Bez rozumu, agresivně, zbaběle a možná i v cizím zájmu. Chybou naší většinové společnosti je to, že si ničeho nevšímáme, že jen vytěsňujeme problémy, abychom je nemuseli řešit. Čekáme, kdo to na za nás zařídí. Tu vláda, tu EU, tu někdo jiný. Koronavirová pandemie se ale bez vzájemné pomoci řešit nedá. Ani té mezilidské, ale ani bez té ekonomické.

Koronavirus nasměřoval členské státy EU do nemalých problémů. Pokud vůbec kdy měla poválečná integrace evropských států nějaký význam, tak ten čas nadešel právě nyní a je to oblast hospodářské pomoci, jakýsi Marshallův plán II, co Evropa potřebuje. Zatím slyšíme jen sliby, plány, silná předsevzetí, tu od Centrální banky, tu od MMF, ale spojenou Evropu stále nevidíme. Navíc je jasné, že Marshallův plán II by muselo zaplatit Německo, Rakousko, Nizozemí a asi i Švédsko. Ještě proto nikdy nebyla Evropská unie tak blízko svému pádu a svému konci. Je to ale ideální čas pro změnu EU. Měla by nastat skutečná integrace, která bude přínosná pro všechny členské státy, byť to nikdy nebude a ani nemůže být stoprocentní. Měla by.

Zprávy z EU ale nedávají naději, že by si to někdo někde vážně uvědomoval. Slovník „elit“ zní stejně špatně jako před pandemií. Zatím. V EU mají správný pocit, že nějaké exity se dnes očekávat nedají, protože obnovy hospodářství budou mít mnohem větší váhu, než řešit další neschopnost EU. Tak jsou v Bruselu i jinde tzv. vysmátí.

Ale lidé ani jejich vlády nezapomínají. EU selhala tak žalostně, že členské státy toto selhání ani nezapomenou a ani neodpustí. Kameny z hory zla se sice ještě dolu nevalí, ale že tomu tak brzy bude lze odhadnout. Takový luxus, jako pěstovat si soustátí, které je v každé krizi k ničemu, si nikdo nemůže dovolit. Jedinými obhájci EU se tak nakonec stanou bruselští úředníci, grétisté a aktivisté. Ti, co si z EU udělali tu dojnou krávu na úkor všech Evropanů. Ti, co dnes mlčí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 696 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.