tech-daily-h329GHs_lC8-unsplash(1)
9.11.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Akcie společnosti Nio – opravdu dokáží zhodnotit vaše úspory?

V posledním období roste zájem o investice nejen do realit či fondů, ale také do akcií. Akcie představují způsob, jak zhodnotit vaše úspory. Nejsou vždy bez rizika – s každou investicí do akcie je třeba počítat is určitou formou nepředvídatelného vývoje na burze nebo komodity. Před investováním do akcií byste se určitě měli poradit is odborníkem – brokerem, který v této oblasti působí již déle a dokáže odhadnout míru rizika i při dynamickém vývoji trhu.

Několik důležitých faktů o společnosti Nio

Základy společnosti Nio se datují do roku 2014 a v počátečním období měla společnost jen minimální zkušenosti s výrobou vozidel. Přesto si i vy dnes můžete zakoupit nio akcie a stát se tak akcionářem v automobilismu. Nio má své hlavní sídlo v Šanghaji a může se pochlubit finanční podporou významných celosvětových investorů, jako je například Baid, Lenovo či TPG. Kromě vývoje a výroby automobilů se společnost iniciuje také v oblasti odívání a navrhování šatstva, servisních středisek a stanic, určených pro výměnu baterií.

Přelomový rok přišel v roce 2018, kdy Nio vstoupilo na burzu NYSE, díky čemuž získalo podporu 1 miliardy amerických dolarů. Akcie se zhodnotily na 6,26 amerických dolarů za jeden kus, přičemž celková tržní kapitalizace dosáhla hodnoty 6,41 miliardy dolarů. Tato hodnota se blížila spodní hranici cenového rozpětí IPO. Hlavním důvodem byly obavy investorů z tvrdé konkurence. Za největšího konkurenta se považovala progresivní Tesla.

Vývoj v automobilismu ovlivňuje také cenu akcií

Nio – čínský výrobce elektromobilů dosahuje konstantně rostoucích prodejů. Například koncem roku 2020 více než zdvojnásobil své dodávky ve srovnání s rokem 2019. Není však jen Tesla konkurentem. Na trh postupně přicházejí i jiní hráči – čínské technologické a automobilové giganty, ale také konkurence v podobě tradičních automobilových společností.

Pokud hledáte důvod, proč investovat právě do Nio akcií, jedním z nich je potenciální trh elektromobilů, který se bude rozvíjet i do budoucna a určitě jej čeká ještě zlaté období a úspěch. Celý svět se orientuje na zelenější ekonomiku a obnovitelné zdroje, očekává se dokonce markantní nárůst prodeje elektromobilů v celosvětovém měřítku. V roce 2040 by tento počet měl dokonce přesáhnout 54 milionů vyrobených automobilů s elektrickým pohonem. Největší podíl bude přitom připadat na Čínu, která představuje zároveň největší automobilový trh na světě. Tento podíl by se měl pohybovat kolem 13 – 18 milionů elektromobilů jen pro Čínu.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 136 times, 1 visits today)
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...