SPUTNIKV
8.4.2021
Kategorie: Politika

Akce Sputnik

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel… Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo “přitvrdit opatření” od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu… 

Tak mě mimoděk napadá… nebyla to od Babiš velmi rafinovaná pomsta za podpis milionu peněz chvilek? Vlastně z Blatného udělal úplného pitomce a teď už stačí v Čau lidi nějak jemně dodat, že právě takoví pitomci podepisují petice obskurního hnutí, které zašantročilo šest mega za nic…

Chci také říci, že nastala vzácná chvilka, kdy se s majnstrýmem vlastně docela dobře shodnu na tom, že Blatný vyletěl za blokování Sputniku. A pro všechny rejpaly a chytače za slovo ještě dodám, že Sputnik nemíním tu jednu konkrétní ruskou vakcínu, ale všechny ty vakcíny z toho zaostalého východu, který je schopen nejen připravit vakcínu dřív, levněji a ještě je schopen pořádné produkce. Pokud dneska padne termín Sputnik, myslím tím třeba i Sinopharm i ty další Corona vacy, Corona stopky a podobně. 

Hned po uvedení do funkce se sice Arenberger s Babišem na kameru shodli, že Sputnik jedině se štemplem EMA, ale podle mě to byla jen určitá kamufláž. Zřejmě ještě neuzrál úplně čas… 

Babiš si zřejmě také dokázal spočítat, že všechny ty Fajzry sice moc pěkně objednal (a možná i zaplatil), ale realita značně pokulhává za plánem. Ostatně to je přece normální západní stav ne?  Všechno se protahuje a prodražuje už třicet let. Kdy se naposled někde postavila dálnice, letiště nebo most za předem domluvenou cenu a v předem domluveném termínu? Včas u nás vznikají už jenom lejstra, směrnice a zákony. Ty dokonce vznikají v předstihu. Proto máme v Ojrópě GDPR, ale nemáme továrny na vakcíny. 

Stejně tak je přece normální, že evropská a atlantická solidarita je dost jednosměrná. Z východu na západ. Solidární s uprchlíky, to jo, co máme být, ale že by oni byli solidární s dvojí kvalitou potravin, to ne. Bojovat za americké zájmy, to jo, ale že by nám sem dopleskli nějaké vakcíny, to ne, sami mají málo.  Inu, jak asi USA a Británie dosahují svých pěkných očkovacích výsledků? No píchají svým lidem, co bylo určeno pro nás… a  Boris Johnson se tím chlubí, protože ví, že mu to bude voliči přičteno k dobrému a ne naopak. 

Andrejkovi to teda trvalo… internetový cvrkot byl o měsíc rychlejší. Vrabci si na střeše cvrlikají o tom, že vakcíny nebudou, že Němcům byla jejich slavná očkovací centra (co u nás Babiš nezařídil) k ničemu, protože není čím píchat. Vlastně jediné, co se udělalo včas, bylo lejstro o tom, že přestávka mezi dvěma dávkami bude větší. 

Nepochybuji o tom, že nová kvalifikace ministra je především v tom, aby nedělal ofuky a byl ochoten udělat pro Sputnik co bude nutné a  podmínečně povolit její použití.  Ne hned… až za chvíli, až se provalí nějaký další problém Fajzru a spol. Koneckonců Sputnikem se v zemích třetího světa píchá ostošest a co je dobrý pro černochy, to je dobré i pro šajse čechen. 

Vlastně se teď ukáže všechno to, o čem jsem před měsícem spekuoval a co jsem Andrejkovi radil. Krátce to shrnu:

1. Uvidíme v přímém přenosu, jak dlouhé jsou prsty všech těch Fajzrů a jimi zaplacených úředníků a politiků. Bude řev, nový sůdruh ministěr bude jistě vzápětí navštíven těmi správnými hochy a bude mu vysvětleno, co mu hrozí, jestli Sputnika pustí. Stejně tak bude navštíven těmi druhými, kteří mu vysvětlí, jaké výhody ze Sputnika bude mít a jaké výhody bude mít od prezidenta a premiéra. Jsem dost zvědavý, jak to vyhodnotí. Podle všech známek ze všech ostatních situací by měl zjistit, že ti západní hlavně hodně hlasitě řvou, ale ti východní zase tiše a efektivně konají. Minimálně od anexe Krymu je to krásně vidět… Zatímco ti na západě vyjadřovali solidaritu, ti na východě poslali neoznačené zelené mužíčky. 

2. Uvidíme, jestli Andrej jako stratég alespoň trochu za něco stojí… jestli je někde v Moskvě vedle Šermětějeva nějaký sklad, kde už čeká milion dávek, jen pro ně poslat letadlo. Dávek, které se pak slavnostně vypíchají za deset dní a poletí se pro další. Které koupil Agrofert, nebo které koupil před smrtí Kellner… A jestli na to Andrejko nestačil, jestli ho zastoupil starý Ještěr z Hradu. Tomu připisujeme nějaké ty šachistické schopnosti, takže uvidíme, jak moc se to potkalo s jeho stářím a jestli v churavém těle stále sídlí ten bystrý mozek. 

3. A nakonec uvidíme, jak si stojí leckterý politik i úředník. Uvidíme v přímém přenosu ty překážky, možná dokonce i oficiální sabotáže, házení vidlí, sypání písku do soukolí. Uvidíme, jak si stojí červenosvetrový koaliční partner. 

4. Mimochodem… zaregistrovali jste? Včera v nemocnicích přibylo tisíc pacientů – to se dopočítal prodloužený víkend. Možná se méně testuje, ale podle počtu nemocných bych neřekl, že je už konec. Naopak… dovedu si představit, že koroňáček ještě vystrčí růžky. Pak budu o to víc zvědavý na všechny ty proklamace chřipečkářů – jestli zůstanou svému přesvědčení věrní… jestli je covid stále habaďůra určená k ovládání lidí a za žádnou cenu se nenechají očipovat injekcí… Chorvatsko bude na své území pouštět očkované jakoukoliv vakcínou… tak schválně jak dlouho to covidovým disidentům vydrží, zůstat na okraji a odpustit si radovánky kvůli svému přesvědčení. Tipuju, že skoro nikdo… 

Trošku bych si troufal tvrdit, že Sputnik by mohl značně zamíchat předvolebními preferencemi. Na Sputniku je možné se značně ztrapnit a nebo na něm vyhrát. Je možné se na něm odkopat, Sputnik nasvítí zcela nečekané úhly našich kandidátů do podzimních voleb. Sputnik představuje značné politické riziko, ale pokud bude zvládnut, může to být politická atomovka proti které nebude obrany. I důsledky budou podobně dlouhodobé jako následky jaderného bombardování. 

A troufám si tvrdit, že Sputnik je to, co může odvrátit Andrejovu porážku. Protože jestli se v létě nebude smět do Chorvatska, protože nebudou vakcíny… tak Andreje nezachrání už nic. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 664 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
111 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.