ruskorakety
4.1.2017
Kategorie: Historie

Agresor zůstává agresorem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Ruský prezident Putin se těsně před Vánoci nechal slyšet, že je potřeba vyvinout rakety, které překonají jakoukoliv obranu protivníka. Proč?

Já se ptám: Proč? Proč radši ta “velká a bohatá říše” nevyvine veškeré své úsilí pro to, aby vyvinula takový protiraketový systém, který zastaví jakoukoliv raketu protivníka. Pak bych tleskal a jásal. To by totiž nebyla zneužitelná zbraň.

Je tomu již deset let, co zde byla první diskuse o protiraketovém radaru v Brdech. Vojenský prostředek, který nelze nijak zneužít k prvnímu útoku, nelze jim po nikom vystřelit, ba nelze ho ani vyrvat ze země a po protivníkovi hodit. Přesto Rusové a i u nás zastánci té velké říše na východě v duchu kremelské politiky snesly desítky argumentů, proč ho nestavět. Nejčastěji se ozývalo, že by došlo k vychýlení rovnováhy, a že Rusko má právo stavět stále lepší rakety, aby takový radar překonalo apod. Pomiňme teď otázku, jestli by takový radar vůbec mohl být zaměřen proti Rusku. Rusko pohrozilo v případě stavby radaru v Brdech rozmístěním svých raket v Kaliningradské oblasti. Důležité je, že Rusko je proti jakémukoliv obrannému opatření a jenom staví své odvetné prostředky, které lze ale použít i k prvnímu překvapivému útoku.

Uběhlo oněch deset let. A jaký je výsledek? Radar v Brdech nestojí a ruské rakety v Kaliningradské oblasti jsou. Rusko se je tam prostě rozhodlo umístit a zástupný důvod se vždycky najde. A je vidět, že se i našel.

Deset let je dost času na to, aby Rusko začalo o nějaké obraně alespoň uvažovat, když už ne stavět. Místo toho se od ruského prezidenta dozvídáme, že je nutno stavět rakety, které překonají jakoukoliv obranu. A uvidíte, že na celém světě bude dost jeho obdivovatelů těmto výrokům opět tleskat.

Dobře, tak jim dejme chvíli za pravdu. Představme, si že Rusko má dokonalé jaderné rakety, které nic nezastaví. Díky tlaku zahraniční politiky Ruska i jeho přisluhovačů na celém světě nemá nikdo ani náznakem vybudovánu protiraketovou obranu. Bohužel k těm pomocníkům Ruska se zdá díky své rétorice a činům patřit i náš současný prezident.

A teď se v Rusku změní vládní garnitura. Onen “Mírumilovný a rozumný prezident Putin, který doposud s klidem čelil všem provokacím prohnilého západu”, bude nahrazen jestřábem, který nebude váhat ten jaderný knoflík zmačknout.

Nebo ještě hůř – v Rusku se nějaké jaderné raketové základny zmocní nějací teroristé. Při známém ruském šlendriánu by to zase neměl být až tak velký problém. Nebo ji prostě koupí. O korupci v Rusku by se daly psát romány. A tu raketu odpálí. Obrana existovat nebude.

Nebo opačně. Islámští teroristé se zmocní raketového sila na Aljašce. Nebo pár důstojníků americké jaderné ponorky si náhle uvědomí, že by měli věřit tomu jedinému a správnému náboženství. A zmáčknou to. Nebylo by pak pro Rusko lepší mít účinný protiraketový systém? To, že se pak někomu pomstí, již život jeho obyvatelům nevrátí. Ale hlavně komu a jak by se chtělo mstít pokud by nechtělo rozpoutat apokalyptický definitivní konflikt?

Opravdu si vy všichni zastánci Kremlu myslíte, že je správné místo dobré obrany vymýšlet stále lepší a lepší rakety? A pokud ano, tak o co vám jde? O apokalypsu?

bloger_558

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
430 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.