africanexodus

Afrika? Denně téměř 80 x produktivnější než Evropa … v porodnosti

Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Chtěl bych všechny, kteří o této zajímavé aplikaci náhodou nevědí, informovat o stránkách: Afrika populace 2019 – Population City. Je to interaktivní odkaz, kde se každý den s úderem půlnoci rozběhne oficiální číselná tabulka s údajem o “čistém” přírůstku obyvatel tohoto kontinentu. Konečný počet narozených obyvatel během každého  dne pak  zůstává  (po odečtení zemřelých obyvatel toho dne)  jako konečný stav a je vskutku děsivý.

Afrika je kontinentem s nejprudším nárůstem populace a to většinou i v zemích, kde se velké množství lidí prostě nemůže uživit. (oblast Sahelu a podobně) Tato nezodpovědnost v populační politice bude jednou příčinou ještě masivnější migrace, než jsme svědky dnes. Pro konkrétní příklad uvádím dnešní údaj této statistiky: (13. července) – od dnešní sobotní půlnoci, do následující nedělní půlnoci,  tedy v průběhu dnešních 24 hodin, se na africkém kontinentu narodilo 81 600  dětí – stále mluvím o čistém přírůstku.  Pokud si najdete na netu stejnou aplikaci, kde pro změnu zadáte do vyhledavače : Evropa populace 2019, můžete porovnávat. V Evropě se dnes, za tu stejnou dobu, od 00. do 00 – tedy rovněž  v průběhu 24 hodin, narodilo jen 1 110 dětí. Tabulka je takto aktualizována vždy od půlnoci do půlnoci, pak se vynuluje a s první vteřinou dalšího dne začíná nový, aktuální součet. V průměru, pokud to budete občas sledovat, to vychází vždy přibližně stejně, hodně podobně. 

Každý den se během 24 hodin narodí v Africe kolem 82 – 85 tisíc dětí, v Evropě za stejnou dobu kolem 1 200 dětí. To, že Afrika má o něco  více obyvatel než Evropa, není rozhodující – rozhodující je, že počet dětí na každou ženu v Africe se v tomto roce pohybuje v mnohonásobně větším čísle, než v Evropě.  I tento statistický  a přesný údaj se vám na jmenovaných stránkách zobrazí. Tahle pohyblivá  a vteřinu po vteřině narůstající čísla se vám v tabulce zobrazí s neúprosnou syrovostí. Můžete jen užasle hledět, jak tam ta čísla nepřetržitě naskakují. Afrika bude brzy zcela přelidněna, to už se dnes ví, sama neschopna absorbovat takové množství obyvatel a pak bude migrace jako taková jen a jen sílit, jakžto důsledek téhle děsivé situace. Existují sice různé, Evropou organizované  programy, jak tamní lidi naučit hospodařit a posílají se jim tam sbírky hmotných věcí i jídla, ale to problém absolutně nevyřeší. 

Přírůstek obyvatel je příliš velký, nepřirozený. Jeden z takových  postranních, negativních jevů neúnosného nárůstu populace, je téměř čerstvý, pár týdnů starý příklad z Botswany, kdy tamní vláda definitivně zrušila jakoukoli ochranu slonů a povolila jejich neomezený odstřel, jak pytlákům, tak obyčejným pastevcům, aby mohla maso použít do konzerv pro narůstající počet obyvatel. Je předpoklad, že do 20 -25 let tahle zvířata z kontinentu zcela zmizí, případně zůstanou vzácné, nepočetné skupinky v těch ojedinělých rezervacích, které si některé tamní vlády snad zachovají a pohlídají pro příliv turistů.  A zmíním také jen pár dnů starý, oficiální  a stále dohledatelný výrok tanzanského prezidenta, jímž je John Magufuli, který ve veřejném prohlášení  vyzval všechny ženy, aby více rodily a učinily z Tanzanie velmoc obyvatel. Přitom Tanzanie má dnes 60 milionů obyvatel, na jednu ženu připadá 5 narozených dětí a přitom země se potýká už teď s chudobou a nezaměstnaností. Je tohle cesta k nějaké lepší budoucnosti?  Jsou tyhle vize afrických vůdců vůbec normální? V každém případě se dostaneme do začarovaného kruhu, vlastně už v něm jsme – afričané migrují přes moře do Evropy, každý den  přibývají další a další případy, ale i kdyby jich sem denně doplulo třeba 20 tisíc, a to každý den a po celý rok 20 tisíc denně – nárůst obyvatel v Africe se trochu, vlastně téměř nepatrně sníží, ale nic se tím nezmění na faktu, že kontinent bude prostě v dohledné době zcela a fatálně přelidněn. Dnešní problém závažnosti migrace, tak jak ho vnímáme nyní, se nám tak v příští době bude zdát jen slabým odvarem toho, co ještě přijde…

Dále bych doporučil zadat do vyhledávače tento další zajímavý odkazWorldometers – světová statistika v reálném čase. Tamní aktualizované, rovněž “pohyblivé” údaje vás nejspíš rovněž vyděsí. Je tam hodně odkazů na mnoho věcí z oblasti  ekonomiky, světových nerostných zdrojů, populace a podobně, zkrátka jsou to přehledné a k věci jdoucí stránky s informací, v jakém stavu se právě planeta Země nachází.  Něco jako chorobopis, v němž se stav pacienta ovšem rozhodně nelepší. Zde jsou rovněž pohyblivé, stále aktualizované a seriozní údaje, které můžete, ne zrovna s potěšením, sledovat. Za všechny ty zajímavé a podložené odkazy uvedu jen pár: za letošní rok, k dnešnímu dni – tedy během 6 měsíců a týdne- bylo ve světě odlesněno 2 790 000 hektarů lesů. Devastace každým dalším dnem postupuje. Druhý neúprosný údaj: od dnešního dne zbývá do vyčerpání světových zásob ropy 16 080 dnů.  Zítra a pozítří už to bude zase o něco méně. A za rok o hodně méně. Lidstvu tikají hodiny.

Evropa stojí v tomto ohledu na prahu hodně nejisté budoucnosti. Sama se již začíná potýkat s nedostatkem a klesající úrodností zemědělské půdy, s úbytkem zdrojů pitné vody,  a i když se informace o tomto neutěšeném stavu dají dnes snadno ověřit, i když lze z ověřených faktů odvodit problémy, které posléze nastanou, a které pak už nepůjde zvrátit, většina vládních činitelů EU situaci stále bagatelizuje. Obavy občanů nazývá xenofobií, protestní hlasy populismem.  Často však volí i ostřejší výrazy.

Evropo – je mi tě moc líto.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 11 405,00 Kč
Vybráno 32.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 366 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.