migrants-6
27.6.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Afričtí muži: Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

Z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění, který si dala vypracovat OSN vyplývá, že většina mužů ze zemí Blízkého východu a severní Afriky si myslí, že ženám se sexuální obtěžování líbí. Většina mužů z těchto zemí si také myslí, že ženy si často za sexuální obtěžování mohou samy z důvodu vyzývavého oblékání.

Průzkum byl realizován ve čtyřech zemích Blízkého východu a severní Afriky, a to konkrétně v Egyptě, Maroku, Libanonu a v Palestině. Výzkumníci oslovili 5000 mužů ve věku od 18 do 59 let.

Z průzkumu vyplynulo, že přibližně 31% mužů v Libanonu a až 64% v Egyptě se přiznalo k obtěžování žen ve veřejných prostorách. Většina z nich však tvrdí, že to dělají jen ze “srandy”. Účastníci se přiznali, že vykonávají vše od svlékání žen očima, přes pískání, až po osahávání a znásilnění.

V každé zemi se muži mnohem častěji než ženy domnívají, že “ženy mají rády pozornost”, když je muži obtěžují. Asi 71% Maročanů říká, že ženy jsou rady sexuálně obtěžovány, totéž si myslí 43% mužů v Egyptě. Informoval o tom portál Globe24.

Výzkumníci se také těchto mužů ptali, kdo nese největší vinu za sexuální obtěžování. Většina mužů napříč všemi sledovanými zeměmi tvrdí, že za sexuální obtěžování si ženy mohou samy. Téměř dvě třetiny mužů v Palestině a 74% mužů v Egyptě říká, že ženy, které jsou oblečené provokativně, si zaslouží být provokovány.

Nejvíce znepokojivý je fakt, že do Evropy přicházejí imigranti právě z těchto zemí Blízkého východu a severní Afriky. Jejich sexuální “apetit” se v Evropě již vícekrát projevil. Nejvýrazněji sexuální útoky se odehrály na Silvestra 2015, kde během jedné noci došlo k stovkám sexuálních útoků.

ZDROJ: Samuel Gdovin

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.