LIPOVSKA2
1.6.2020
Kategorie: Společnost

Ach ti naši furianti

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Nepříčetnost, jaká posedla některé naše progresivisty kvůli nominaci a nyní zvolení jedné katolické slečny do Rady České televize, je na české poměry opravdu nebývalá.

Naše kulturní válka je většinou v porovnání s Amerikou spíš taková neduživá, konzervativců a věřících je v Česku málo, v médiích je skoro není slyšet (znám je téměř všechny osobně) a veřejnoprávní prostor naprosto ovládají kulturtrégři hlavního proudu.
.
Povyk, jaký spustili, je opravdu zvláštní, tautologicky totiž považují za demokraty jenom sami sebe. Pater Halík je rozrušen, „teď už opravdu, ale opravdu nelze mlčet, teď už opravdu jde o mnohé, možná o všechno.“ Dokonce její nominaci spojil s omezováním svobody v Polsku a Maďarsku a považuje ji za ohrožení demokracie svobody a stranicko-politickou nezávislost veřejnoprávních médií.
.
Bývalý kněz Jandourek je také rozčilen, domnívá se, že jde o snahu „uškrtit Českou televizi ve spolupráci s pokrokovými silami v duchu „autentické pravice“, národní suverenity, vlastenectví, konzervatismu a křesťanismu kardinála Duky a Parlamentních listů.“ Konzervativní katolíci jsou křesťanisté?

O smyčce připravené vládnoucím blokem k popravě nezávislé televize mluví i komentátor Martin Fendrych. Taky katolík Miroslav Kalousek považuje Lipovskou za prodlouženou ruku inkvizice a senátor Marek Hilšer za obchodní páku Kellnerovy finanční skupiny, vždyť spolupracovala s Institutem Václava Klause. To stačí.

.

Samé insinuace a žádná fakta, nic o ní nevědí, stačí jim, že je konzervativní a má kamarády, které oni nesnáší. Lipovská je zbožná a skromná, na rozdíl od svých kritiků si vůbec nemyslí, že má ve všem pravdu a není žádnou hrozbou demokracii, ba právě naopak.

Jak si vůbec může někdo myslet, že její hlas v 15 členném sboru převáží a prosadí v televizi názorový pluralismus? Jak by mohla prosadit, aby se v České televizi diskutovalo o potratech a eutanázii, aby byli zváni do debat vlastenci nebo přívrženci prezidentů Klause a Trumpa, obhájci brexitu či odpůrci členství v EU, kritici islamismu, feminismu, multikulturalismu a celé té odporné antiliberální kolekci politické korektnosti?

Inu, bylo by to hezké a správné, neboť veřejnoprávní média mají jedinou povinnost být neméně pluralitní než společnost, která je financuje. Objektivnější zpravodajství a vyvážené komentáře, diskuse pro a proti by nám jen a jen prospěly.

Bohužel, nic takového se nestane. Protože Lipovskou znám osobně, považuji její nominaci za její neštěstí. Jedna Panna Orleánská nic nezmůže, i kdyby chtěla. Brzy zjistí, že radě ani naší podivné vládní koalici na kulturním pluralismu nezáleží. A Babišově vládě, té jde jen o jedno, aby nebyla kritizována.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 549 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.