_84211082_meccatweet
20.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Aby se v České televizi z té Mekky nepo…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

Kdy jste naposled v České televizi viděli reportáž o hinduistickém svátku holi? O karnevalu v Rio de Janeiru, nebo festivalu Mardi Grass v New Orleans? Asi to bude pěkně dávno – zato o mohamedánských událostech tam reportují jako kdysi, před listopadem, o výročích VŘSR v Moskvě. Obdivně, zasněně, přepjatě, člověk až vnímá tu touhu hysterických redaktorek taky se těch nádherností zúčastnit…

 

Příkladem budiž nejnovější reportáž ČT. Neznalého poučí, co vše se během alláhovského superflámu děje. Hlavně se ale rozplývá nad tím, že “progresivní” vláda Saudské Arábie zajistila pro poutníky rychlá mobilní připojení, nejrychlejší internet na světě a hlavně, zejména, aplikace pro chytré mobily, které ztraceného návštěvníka na seřadiště či nocoviště dovedou, s nalezením cesty poradí, ošetření vyhledají, snad i toho Alláha mu ukáží, když se bude dost postit.
.
Jen mezi řádky se dočteme o odvrácených tvářích té taškařice: Třeba, že se poutníci musí během poutě musí zdržet holení, česání a použití voňavek, což v tom vedru musí být libožůžové, stejně jako sexuálního styku, což – vzhledem k uvedenému – zas tak veliká oběť nebude. Už se ale nedozvíme, že při stání na planině Arafat musí ti nebožáci zůstat bez jídla a pití po celý den na přímém arabském slunci (v jenom z nejvyprahlejších míst na světě). Zatají nám, že rituál kamenování Šajtána si v některých letech vyžádal stovky obětí (na každý kámen padne tam, kam má). Neprozradí, že závěrečný svátek oběti znamená masovou porážku statisíců domácích zvířat … halal způsobem, tedy bez omráčení. Stresované kozičky a ovečky zděšeně kvičí, spokojená musla usedají v kruhu rodinném a přátelském a grilované maso jim stéká po neholených bradách. Jde zcela jistě o nejšílenější hromadné týrání zvířat na Planetě.Holt vyvážené zpravodajství, na to jsou v ČT dávno experti.
.
Zcela je zamlčen skutečný význam největšího islámského rituálu – hromadná sugesce, společné utvrzení se o síle a jednotě islámu. Sám jsem přesvědčen, že mnozí poutníci cosi jako Alláha uvidí či prožijí. Zkuste si to sami, nejíst, nepít, nečesat se a tlouct hlavu ve čtyřicetistupňovém vedru, zvlášť když to podpoříte dočasným celibátem.  … o těchto pekelných stránkách mekkánské poutě, i dalších zdánlivě nevinných “pilířích islámu”, jsem psal již dříve.
.
Islám mozky vymývá dokonale, možná proto jej ČT tak miluje.
 
Z posledního pořadu však hezky vyplývá i další, staronový a často zapomínaný, význam mekkánské pouti. Zisk z turismu pro arabské vládce. Mnoho myslitelů se v minulosti ptalo, jak se do “monoteistického” a “abrahámovského” náboženství dostal svátek, tolik připomínající vzývání nějakých kmenových bůžků. V krákoránu se o Mekce nic konkrétního nepíše (to až v mnohem pozdějších al-sirat, životopisech Mohammeda), naprosto divná je role, kterou by v islámské víře měl sehrát meteoritický kámen. Standardní vysvětlení je pragmaticky prosté: Předislámská Mekka měla být pohanskou svatyní žijící z “pouťového turismu” a když ji Mohammedovi hrdlořezové dobyli, tak buď kvůli usmíření mekkánských, nebo pro vlastní profit, náboženský turismus do islámu přibrali. Kdo by se taky bránil, když mu pitomci nosí peníze. Až dalším vývojem pouť získala své ústřední místo v celé věrouce.
 .
Jak se ukázalo, současní saudští vládci mají nejméně tolik rozumu, jako měl jejich “prorok”. Pitomci jim každoročně nosí peníze, hromady peněz – a tak jim zřizují moderní internetová připojení. Z Mekky je “turistická atrakce” prvního řádu, je třeba do ní investovat a pečovat o ni. Možná si říkají, že ropa by jednou mohla dojít – lidská blbost zde bude vždy. Co na tom, že při těch investicích musely vzít za své i dávné památky islámské minulosti. Památky je dobré zničit, aspoň si nějací šťouraví archeologové nebudou do budoucna klást nevhodné otázky. Třeba o tom, že s meteoritem, kaabou, prorokem a Mekkou mohlo být vše poněkud jinak, než se dnes píše v islámských svatých spisech.No a z těch peněz, které jim nosí různí pitomci, občas kapku pošlou směr Česká televize. Pro jistotu.
.

konvička-portrét-titulka
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.