babishamacek
7.7.2020
Kategorie: Společnost

Aby se mohlo v demokracii krást …

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaPresident Antonín Novotný u výlohy: kabát 14 korun, sako deset, košile osm, to je blahobyt. Na co si ty lidi stěžují ? Manželka: To je čistírna, Toníku.

Dnes jsem si to co je v prvním odstavci přečetl v Reportéru. Připadne mi to jako případné v tom co se dnes kolem nás v politice opět děje. Vládnou nám ti, kteří neví co se děje za dveřmi stranických sekretariátů. Vláda zasedá a vymýšlí nám co je pro nás dobré. Rozhazuje nekontrolovatelně peníze všude kolem a dožaduje se potlesku, který nepřichází a tak si tleská sama. Z jejich pohledu je jistě za co. Koronavirus odstartoval pro vládní strany, včetně jejich podporovatelů hody, které tu už dlouho nebyly. Stalo se opět po čase to co bylo po revoluci, kdy se kradlo pod dohledem premiérů respektive za jejich podpory. Ať už to byla taškařice zvaná kuponová privatizace, kdy se tak nějak do zákona vkradlo to, že napřed budou nakupovat fondy a pak lidi. Na to se napůjčovalo u bank tolik, že bez státní pomoci by je to položilo a tak se sanovalo. Nebo třeba , když se do zákona vkradlo, že se je potřeba mít zelenější energii než zelenou – takzvaný solární boom. A nakonec přišel vir, který se Vláda usnesla, že je nejlépe zastavit rouškou s Číny. Ano aby se mohlo demokraticky krást, tak se napřed musí do zákona vkrást.

Všechny tyto rozkrádačky mají jedno společné, že jsou určeny jen pro předem vybrané a předem informované. Můžete namítnout, že Covid nešel předpokládat. To máte pravdu, ale pak mi vysvětlete, proč v lednu chlapci od Zemana jeli na otočku do Číny ? Odpověď nechám na Vás.

No a co se děje dnes ? Vláda zasedá a vymýšlí jak podpořit v optice velikosti – aeroklub Smartwings. Když zjistí, že to asi neprojde jen tak, tak přibere ještě i zachránce cestování do Chorvatska – Jančuru. Toho Jančuru , který vždy při volbách na svých autobusech prezentuje partaj ANO. V normálně fungujícím státě –nemyslitelné. U nás – normální.

Kdyby na to všechno byly peníze, tak čert vzal. Ale oni nejsou, respektive došly. A tak se začínají tisknout aby se mohlo půjčovat. Zde si vždy vzpomenu na větu polního kuráta Otto Katze z Haškova Švejka : „ To se nám to Švejku hoduje, když nám lidi půjčujou… „ To přesně vystihuje současnou situaci. Očekával jsem, že třeba v rámci opatření na snížení ztrát státního rozpočtu se třeba vrátí do normálu jízdné ve vlacích a autobusech – nemlich když s nimi lidi při panice vyvolané Vládu lidi přestali jezdit – a je jedno, že je to levné. Taky jsem třeba čekal, že se na nějakou dobu sníží DPH, protože mám za to, že ekonomiku nastartuje spotřeba a ne dotace. Ovšem to by včele Vlády nesměl být člověk, který má na dotacích postaveno živobytí – své rodiny.

Mám za to, že z lidí co mám v telefonu bych složil lepší Vládu než ta která nám nyní vládne. Možná to bude tím, že si do telefonu ukládám lidi, kterých si vážím podle jejich chování a toho co dokázali a ne podle toho co mi slíbili a co mi sebrali. Prostě lidí, kteří ví a umí a ne lidí, kteří slibují a pak se omlouvají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 081 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.