VIRATOMBORDEL
8.10.2020
Kategorie: Společnost

Absurdita covidových „případů“

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Titulky oznamují, že Donald a Melania Trump byli „pozitivně testováni“ na covid-19. Další tvrdí, že devatenáct tisíc pracovníků Amazonu „dostalo“ covid-19 v práci. Obě tyto pseudo-významné zprávy určitě rozpoutají další absurdní mediální šílenství.

Jako vždy se tyto příběhy neustále mění: Vzpomínáte na ventilátory a na zplošťování křivky a na to, že příští dva týdny jsou kriticky důležité atd.? Vzpomínáte na Nancy Pelosi v únoru Chinatownu, co na všechny naléhala, aby se nechali prohlédnout? Vzpomínáte na šéf-epidemiologa Fauciho, když ještě masky zavrhoval jako zbytečné? Proč bychom měli věřit čemukoliv, co nám politický/mediální komplex pro změnu říká zrovna teď?

Takže co všechno tyto titulky ve skutečnosti znamenají? Jak je to opravdu „významnou zprávou“?

Od počátku epidemie koronaviru byla většina amerických mediálních kanálů ve svých zprávách nadměrně důvěřivých a poddajných. Žurnalisté téměř uniformě propagovali to, co můžeme nazvat „pro-karanténní“ povídačkou, která divoce přehání rizika jak covidu-19, tak politickou agendu. Mohou být motivováni jak touhou politicky ublížit Tumpovi, tak propagovat socialističtější „nový normál,“ nebo prostě jen přilákat více kliků a náhledů. Špatné zprávy prodávají. Ale zaujatost je jasná a nepopiratelná.

To vysvětluje, proč mediální kanály používají výraz „významná zpráva“ a „infekce“ tak volně až do té míry, že aktivně veřejnost dezinformují. Všechna ta nekonečná povídání o testování, testování a testování sloužila k zamlžení dvou důležitých faktů. Zaprvé testy samotné jsou téměř směšně nespolehlivé při vyhledávání jak falešně pozitivních, tak falešně negativních. A jaký to má význam? Budeme lidi testovat opět a zase pokaždé, když vyjdou s obchodu s potravinami nebo zaskočí k sousedovi? Zadruhé zjišťování virových částic nebo kapiček v lidském dýchacím traktu nám říká jen velmi málo. Určitě nám to neřekne, kdo je nemocný, nebo přenáší chorobu na někoho dalšího.

Vezměte si zcela zdravou osobu bez jakýchkoliv konkrétních symptomů a vytřete jí nos. Pokud by kultura odsud vykazovala přítomnost staphylococcus aureus, tvrdili bychom, že má stafylokokovou infekci? Pokud někdo jezdí do práce bez incidentů nebo nehod, měli bychom vytvořit statistiku jeho vystavení dopravou?

Virus sám není choroba. Jen velice malé procento těch, kdo jsou vystaveni jen samotnému viru – SARS-CoV-2 – vykazuje jakýkoliv druh akutních respiratorních symptomů nebo toho, co můžeme nazvat „onemocnění koronavirem.“

Jediné smysluplné statistiky ukazují incidenty závažných onemocnění, hospitalizací a úmrtí. Tou nejdůležitější statistikou mezi nimi je smrtnost této infekce (IFR). Data posbíraná v červenci ukazují, že IFR těch, kdo mají věk do čtyřiceti pěti je ve skutečnosti nižší než u běžné chřipky. IFR covid-19 roste u těch nad padesát, je to ale sotva rozsudek smrti. Ale ta data neoddělují ty s předtím existujícími zdravotními problémy způsobené obezitou, diabetem a srdečními chorobami. Kdybychom mohli vidět data jen u rozumně zdravých lidí do padesáti, byla by ta čísla ještě více ujišťující.

Mírné nebo asymptomatické případy covid v podstatě postrádají smysl. Svět je plný bakterií a virů a ty nás občas trochu na pár dnů doženou k nemoci. Jsou jich miliony ve světě kolem nás, na naší kůži, v našem nose a dýchacím traktu, máme je i ve svých orgánech. Jsme určeni k tomu, abychom s nimi žili, proto všichni máme imunitní systém konstruovaný, aby nám pomohl koexistovat a adaptovat se na vždy měnící se organismus. Přirozeně jsme si vyvinuli protilátky nebo se pokoušíme je stimulovat pomocí vakcín, ale nakonec se s covid-19 musí vypořádat náš vlastní imunitní systém. Ten virus tu kolem nás bude vždy číhat, na druhou stranu i nějaké karantény nebo masky – tak bychom se s tím mohli naučit vycházet.

Od prvního dne jsme se měli soustřeďovat na posilování imunity cvičením, čerstvým vzduchem, slunečním svitem, řádnými potravinovými doplňky a propagací obecně zdravého života. Místo toho naši politici, byrokraté a média trvají na karanténě podniků, zavírání škol, odstupy, izolace, masky a přelud o brzké, efektivní vakcíně. Téměř jako se vším v životě, státní intervence tu situaci zhoršuje. Můžeme pouze doufat, že spousta guvernérů bude odstraněna z úřadu, buď impeachmentem, nebo při příštích volbách. Někteří jako Andrew Cuomo v New Yorku a Gretchen Whimer v Michiganu by měli za jejich nezákonné vyhlášky čelit trestním obviněním. Neexistuje řádný proces s výjimkou „veřejného zdraví.“

Karantény nebyly nikdy ospravedlnitelné, ať už co se týče rizika covid-19, nebo těch ohromných ekonomických brzd, které budeme pociťovat ještě desetiletí. Ty teď určitě nejsou ospravedlnitelné, vzhledem sedmi měsícům dalších dat ukazujících, že přenosnost a smrtnost covid-19 nejsou zvláště horší než předchozí SARS či prasečí chřipka nebo pandemie Eboly. Dosud nevíme, kolik z těch hlášených dvou set tisíc úmrtí na covid-19 v USA byly opravdu způsobeny respirační chorobou SARS-CoV-2 nebo prostě jen odráží lidi, kteří po expozici covid-19 zemřeli z jiných příčin. Nevíme ani, že škody způsobené karanténami mohou daleko převážit nad škodami způsobenými virem covid-19.

Máme za sebou skoro osm měsíců života, během nichž nám politici ukradli svobodu, a jejich hysterii propagovala s nimi spolčená média. O kolik více toho přijmeme?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 714 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)