euflag
10.6.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

A znovu do Protektorátu?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilToto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení práva veta pro členské státy. “Už nemůžeme být rukojmími těch, kteří paralyzují evropskou zahraniční politiku svými vety. Ti, kteří tak činí, si hrají s evropskou soudržností v dlouhodobějším či kratším horizontu,” prohlásil na tiskové konferenci v Berlíně.

O co, nebo spíše o koho mu jde, konkretizoval státní tajemník německého ministerstva zahraničí, Miguel Berger.  Jestli jste si už po prvních slovech pana ministra Maase, soukromě tipovali, že  o „potížisty” z V 4, tak máte samozřejmě pravdu.  Podle Maasova tajemníka Bergera je to prý zvláště Maďarsko, které své právo „veto” opravdu hnusně zneužívá. Minulý týden prý Budapešť odmítla podpořit prohlášení požadující příměří mezi Izraelem a Palestinci, předtím blokovala prohlášení EU o Číně a Hongkongu… A jak už tak byl v ráži, vzpomněl i aférku s Maďarsko-Polským blokováním „plánu obnovy”, kvůli právnímu státu. Pro EU velice bolavou.

Proto ministr Maas bouchl do stolu a požaduje „hlasování kvalifikovanou většinou” i v otázkách mezinárodní politiky: „.. říkám zcela otevřeně: veto musí skončit – i kdyby to znamenalo, že i my můžeme být přehlasováni.” Což je samozřejmě pitomost a pan ministr to dobře ví. Představa přehlasování Německa je za současných poměrů v EU zcela iluzorní.

Pochopitelně, že tu jde o přehlasování „malých a neposlušných”. Aby už žádný kverulant nenarušoval cestu EU ke šťastným, německým zítřkům. Jak se říkávalo před zhruba osmdesáti lety. Ein Volk, ein Reich…. Rozhlédneme-li se po současné Evropě, jako bychom se k  poměrům oněch neblahých let jakýmsi obloukem vraceli. K časům, kdy třeba taková Protektorátní vláda, měla pouze dvě možnosti. S nařízením Berlína mohla buď souhlasit, nebo nadšeně souhlasit. Všechny další varianty řešilo Gestapo. Už v zárodku.

Bohužel, tenhle Maasův „coming out”, jak že si to řízení Evropy ve skutečnosti představuje, je jen jednou kapkou sílícího deště. Houstnoucího lijáku opatření, proti suverenitě a státnosti menších, a hlavně východních zemí Únie. Jen za poslední týden tu máme žalobu Evropské komise na Česko a Polsko za to, že neumožňují cizincům vstupovat do politických stran ve svých zemích. Dále unijní „připojení se” k žalobě Česka na Polsko kvůli tomu nešťastnému dolu Turow. Spor už totiž dospěl k dohodě, a tak bylo potřeba se rychle vmezeřit a dále rozšťourávat nesvár uvnitř V 4, aby neutichl. K tomu vypuklo řízení vůči Maďarsku, za neudělení frekvence jakémusi pokrokovému rádiu a dokonce i zcela zčaputované Slovensko čelí evropské žalobě, byť kvůli v zásadě bezvýznamným náhradním cestovním voucherům… A to vše za jeden týden.

Není na čase si položit otázku, zda opravdu chceme zpátky do Protektorátu? Aby zas nějaký Hácha „svěřil osud českého národa do rukou Vůdce”? Ne? Ale velká část našich i zahraničních politiků už na tom pracuje a potenciální Háchové se na ten post jen třepou. Poslední šance přehodit výhybku bude v říjnu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 534 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)