babisano
28.6.2017
Kategorie: Ekonomika

A Tebe taky udám!

Sdílejte článek:

DAVID VLK

34% Čechů volí pana Babiše. Zalíbil se jim ten silák co má miliardy, ostré lokty, hubu jako kulomet a skvělou marketingovou agenturu. Češi se do něj zamilovali. Nestačily žádné kompromitující materiály. Žádná svědectví o jeho podnikatelské bezohlednosti, ohýbání zákonů a předpisů, prostě nic nepomohlo.Češi ho pořád milují.

Tedy alespoň podle posledního průzkumu volebních preferencí. Ty podzimní volby prostě vyhraje!

Češi totiž u ostatních stran nevědí co jim nabízejí a už vůbec se jim o tom nechce přemýšlet. Ostatně, ti samí profláknutí ksichti už jim něco nabízeli tolikrát a vlastně to nikdy nesplnili.

To Andrej nabízí něco o level výš . Nabízí pevnou ruku, kterou Vás vezme za tu Vaši , Vy zavřete oči a on Vás povede. Nemusíte dělat nic, jen se nedívejte, neremcejte, nepřemýšlejte a nechte se vést.

Nějak mi to ale pořád nebylo jasný, kdo ho vlastně konkrétně volí, protože z mých známých se všichni dušují, že otevřené oči a nezávislou mysl za nějakou pevnou ruku neprodají.

Kdo teda jsou Těch 34% Čechů. Nevěděl jsem, tápal jsem a vyptával se. Nikdo neřekl volím Babiše , skoro jako kdyby se lidé až styděli o tom jen mluvit a pak jsem zase jednou šel do hospody.

Bylo vedro a já šel s manželkou a kamarády na zahrádku do naší obyčejné hospody. Žádný luxus, pivo rum, zelená, uzené žebra, klobásky a pozor velká inovace, pro ty co mají sladkou hubu oranžový letní trhák Aperoll. Hlavně pro ženské na zahrádku.

Tak jsem si ho, po jednom pivu, dal taky. Snad právě proto, že byl tak osvěžujícím způsobem barevný a plný chladivého ledu. A tak jsem si seděli a popíjeli a kecali o kšeftě a politice a samozřejmě i o Babišovi, protože naše životy, životy pracujících malých podnikatelů a živnostníků nikdo za posledních dvacet let tak neznejistil jako pan Babiš, který z nás udělal černé ovce společnosti. a tak jsem na něj prostě úplně obyčejně nadávali.

V tom se od vedlejšího stolu štamgastů zvedla klátivá rozčepýřená postava. Dvě a půl promile toho dobrého muže rozkolísávalo dvacet centimetrů od jeho osy na všechny strany a už se do nás pustil.

Začalo to slovy. “Vy podnikatelští zloději.” Pili jsme přeci ten buržoustský Aperoll a ne správné české obyčejné pivko. A tak jsem se dozvěděli, že po volbách nám zatnou tipec. Že Babiš se dá dohromady s komunisty a všechno se vrátí zpátky .

Vídíte, u nás v hospodě nepotřebují analytiky a sociology, koalice jsou již sestaveny.

Pokusil jsem se sice o diskusi, ale záhy pochopil, že není o čem diskutovat, že jediným příštím argumentem bude jedna nebo dvě do něčích zubů. Ten pán evidentně nutně potřeboval až vystřízliví, aby ho nějaká silná, pevná ruka vzala pod křídla a vedla ho s světlým zítřkům vstříc za každou cenu.

Tak jsem je konečně potkal . Pár z těch 34 vítězných procent .

Sedělo jich tam kolem stolu asi pět a sedí tam i dnes a budou tam sedět i zítra, nalití jak děla, lidé bez budoucnosti s nostalgií vzpomínající na to, jak to bylo dřív všechno jednoznačné a doufající, že to Andrej vrátí zpátky. Příznivci “Pevné ruky”

A komunisti to jistí, ti jsou pokud se jedná o pevnou ruku naprosto spolehliví!

A tak jsem zaplatili a šli domů, prostor na dialog se totiž smrskl na “Šecí tuná kradnů!”

A jak jsme tak odcházeli, ožrala na kamaráda, kterému ta hospoda, ve které jsme seděli, patří a který mu stokrát nalil na sekyru a vnutil zadarmo teplou polívku, aby něco snědl a žil o něco líp a déle nenávistně zasyčel:

“A tebe taky udám, ty sviňo zlodějská.”

Tak díky milé, 34- procentní ANO. Budoucí vítězi podzimních voleb, ale líp už nám asi bylo.

Autor: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
106 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.